Bisiklet sporu ile yakından ilgilenenler sorum sizlere!

Zizim

Üye
Tepki
2
Öncelikle böylesine güzel ve seviyeli bir forumun kurulmasını sağlayan ve katkı yapan tüm kullanıcılara selam ederim

Arkadaşlar ben 1.88 boyunda 85 kilo biriyim. Yaş 27. İş yaşamı falan derken spordan tamamen koptum. Araba üzerinde yaşar oldum. Salonda falan da spor yapamıyorum. Evim de Kalamışa, Fenere çok yakın. Dedimki alsam bir bisiklet düşsem yolara haftada birkaç gün hem stresimi atsam hem de temiz hava alıp spor yapsam.
Bunları tüm dürüstlüğümle yazıyorum, forumda gerçekten bisiklet tutkunu çok fazla insan var lütfen beni eleştirmeyin

Velhasıl arkadaşlar arama tarama beni bu foruma attı. Sizden tavsiye istiyorum.
Bisiklete daha çok şehir içinde bineceğim, arada alıp sağa sola araziye götürebilirim fakat genelde şehir içi.

Bütçem 500 - 600 YTL arasında.

Aslında bir city bike almayı düşünüyorum fakat mountain bike alıp lastiklerini de değiştirtebilirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum üstadlar.

Geotech'in life modelini baya uygun olduğunu düşünerek Delta bisiklette inceledim. Arkadaşlar baya bir ilgisizdi sağolsunlar.
Ben bisikletten anlamam ama gidondaki tutacak yerleri, selesi falan gözüme çok dandik gözüktü ne yalan söyleyeyim.

Sedona SD-711 alıp lastikleri asfalta çevirsem nasıl olur arkadaşlar?

Başka bir yol gösterecek varsa tavsiyelerini dinlemeye hazırım.

Scudo

sone_style

Daimi Üye
Tepki
83
sedona 711 güzel hoş bisiklet alanlara tatminkar bi sonuç vermekte benimde almayı planladıgım bir bisikletti fakat kron xc 1000 in 2. eli çıkınca hemen aldım gayette memnunum :)
kron xc 1000 sedona 711 güzel modellerdir sizin zevkinize kalmış :)

Zizim

Üye
Tepki
2
Kron CT 1000 diye bir model var fiyatıda 600 YTL civarında. İyi midir acaba?

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
Güzel yoldasın devam sedona ve kron alt sınıfları gayet uygun ve kaliteliler yeni başlacagınıda düşünürsek...Ama Kesinlikle boyuna uygun olanı al çünkü yanlış çecimle bisiklet sporundan soyuya bilirsin...(link) bu link gi incelerseniz sevinirim..

Zizim

Üye
Tepki
2
Hocam sizlerin boy konuda göstermiş olduğunuz hassasiyetle ilgili yazıları okuduğumdan bugün Delta bisikletteki arkadaşın bana tavsiye ettiği bisikletin kadro boyunu sordum (benim için 19-20'' arası olması gerekiyormuş).

Arkadaş sağolsun bunun selesi uzuyor sana tam olur gibi mahalle bisikletçisi cevabı verdi bana. Ben çok daha alakadar olurlar sanmıştım ama onlarda ellerinde kalan malları satmaya çalışlıyorlar sadece anladığım kadarıyla.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Forumumuza hoşgeldiniz.
Şehir bisikleti de olur, dağ bisikleti de.Dediğiniz gibi lastiklerini değiştirdikten sonra dağ bisikletiyle daha fazla farklı zemin ve koşullarda binme imkanına sahip olacaksınız.
Kadro boyunun önemini öğrenmiş olmanız lehinizedir.
Kızıltoprak'ta 3 adet bisikletçi var.Buralara gidip (ki Delta'ya gitmişsiniz zaten) diğer ikisine de gidip bilgi alıp, alakalarına bakıp ve bisikletleri de deneyerek en iyisini bulabilirsiniz.
Forumumuzda adı geçen markalardan çekinmeyin, Sedona, Giant, Trek, Scott vb. Yine de daha fazla ikilemde kaldığınız bir kriter veya seçim durumu olursa yardımcı olmaya hazırız.

Zizim

Üye
Tepki
2
Yarın gidip Kron CT 1000 modeline bakayım bir diyorum.

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
@Zizim

Gülümsemesini Bilmeyen Dükkan Açmasın.........Sayın Hocam Acele etmiyerek eldeki alternetifleri çok iyi değerlendirerek sonuça varın derim Moderatör athletic bey arkadaşimizin dedigi gibi size yakın bütün bisikletcileri dolaşin sorun hiç çekinmeyin içinize en sinen en maktıklı gelen alternatifi alın şimdiden hayırlı olsun.
saygılarımla...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet doğru sizin için 19,20" inch olur. Bisiklette araba gibi marka pek olmaz Ben araba önerecek olsursam Honda civic 1,4 IES diye tanımlayabilirim. Ama bisiklette bu mümkün değil çünkü Bisikleti oluşturan 4 ana grup( teker seti, dişliler, kadro ve amortisör ) bisiklet firmaları tarafından yapılmıyor örneğin teker setinde mavic amortisörde fox dişlilerde shimano öne çıkan markalardır Bu yüzden seçim yaparken bisikleti oluşturan grupları incelemenizi öneririm. Öte yandan ihtiyacınız kadarını satın almanız doğru olacaktır. Bisikletinizi yarış değil fitness amaçlı kullanacağınız için yarışa göre tasarlanmış kadroları ve amortisörleri almanız hem size çok maliyetli olacak ayrıca kullanımı rahatsız olacaktır. dişli sistemi shimano alivio maşası rst aliminyum kadrolu v frenli bir bisiklet sizin işinizi görecektir. kolay gelsin

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
sedona daha uygun gibi geldi.711i düşün bence.erdoğanlar bisiklet'ten al bence.yanında kaskta al.

Zizim

Üye
Tepki
2
O bisiklet bu bisiklet derken bugün gönlümü bir Amoeba Scud'a kaptırdım.

Aranıza böylece katılmış oldum. Selamlar saygılar.

Tepki
2
Yeni bisikletin hayırlı olsun...güneşli günlerde pedallaman dileğiyle :)

Sanırım bende bu hafta bir Amoeba Scud sahibi olacağım. Daha nihayi kararımı vermedim ama aradıkça insanın kafası daha karışıyor, çok uzatmamak lazım.

Yeni Scud'nın fotolarınıda bekleriz.

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
@Zizim

Yeni bisikletiniz hayırlı olsun.

Kazasız belasız bol pedallı günler ;)

mekatronik

Aktif Üye
Tepki
30
sedona alamnı tavsiye edrim ben memnunum
ayrıca forumda ikinci el temiz uygun bisiklet bula bilirsin

Zizim

Üye
Tepki
2
Teşekkür ederim. En yakın zamanda bizim kızın resimlerini de foruma ekleyeceğim. Yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.