Bisiklet sonrası 2 gün süren baş ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında hüseyin ozan tarafından paylaşıldı.

1. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar. Pazar günü belgrad turunda yaklaşık 50 km yol yaptık belgrada gidemedik orası ayrı. Bu tur sırasında bir adet canga yedim tur boyunca yedim tek seferde değil. su ihtiyacımı güzel bir şekilde karşıladığımı düşünüyorum. tur sırasında 2 matara su ve bitiminde bir powerade. ve gün boyunca ayran ve su içtim aşırı miktarda değil tabi.

Bu arada decathlondan 57 kadro diye aldığım triban 3 yol bisikleti 52 kadro çıktı şaka gibi. 2 gündür vücudumda ağrımayan yer kalmadı. neyse ki değişim yaptılar. 63 yazan kadro ile değiştim ama 63 yazdığına bakmayın ölçtük 56 kadro çıktı. btwin bisiklet alacaklar çok dikkatli olun. aynakolun ortasından sele kelepçesine kadar ölçün gerçek kadro boyu budur. üzerinde yazanlara aldanmayın.

Neyse değişim yaptılar. iyi ki decathlondan almışım diyorum şimdi. Mert diye bir arkadaş vardı çok yardımcı oldu sağolsun. zaten bizim foruma üyeymiş aynı zamanda.

işte bu baş ağrısının nedenini ben 3 saat boyunca o kadroda oturmaya bağlıyorum. başka ne olabilir? ne eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir?

2. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bende kadro boyuna bağlı olduğunu düşünüyorum.Birde rüzgar varsa o da etkilemiş olabilir.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  3. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet rüzgarı düşünmemiştim. kask terletiyor baya rüzgar da alınca ağrı yapmış olabilir. Ya da sinüzit tarzı bişeyde yapmış olabilir.

4. Cycmode

Cycmode Life Behind Bars

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Ben bir makale okumuştum vücuttaki fazla su kaybı ilk olarak baş ağrısı olarak kendini göstermektedir yazıyordu. Ayni sorundan bende muzdariptim artik cok dikkaliyim fazlasiyla su tüketiyorum ve bas ağrım yok...

5. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet küçük bir mağazadan alsaydınız gelde adama anlat işin aslını :), değişim sağladılarsa zaten sıkıntı yok. İyi günlerde kullanın bisikletinizi

6. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Araştırmadan diğer arkadaşlara yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Yol bisikletlerinde kadro boyu MTB gibi "Seat Tube" üzerinden değil "Top Tube" üzerinden ölçülür. Yani en üstteki yere paralel konumda olan borudan...
    Sizin şu an 63 olarak aldığınız kadroyu "Top Tube" üzerinden ölçtüğünüzde 63 cm bulmanız gerekir.

Ölçülecek yer için aşağıdaki görsel yardımcı olacaktır.

Murat B. bunu beğendi.
  7. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dediğiniz gibi olduğunu zannetmiyorum çünkü bizzat birkaç farklı bisikleti ölçtüm emin olmak adına.

örneğin benim ilk aldığım triban 3 57 kadro olanı ölçtüğümde seat tube 52 cm top tube de yanılmıyorsam 55 cm çıkmıştı.
    değiştirdiğim triban 3 yani 63 cm diye aldığımda ise seat tube 56 cm top tube 57 cm çıktı.

ayrıca sedona 610 da denedim. seat tube 56cm çıktı 56 kadro diye verilen bisiklette. top tube ölçümünün doğru olmadığını gördüm bizzat.

bu arada bahsettiğim seat tube resimde gösterilen C-T yazan kısımdır. C-C değil.

8. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Çok garip. Benim Fit 3'ümün Top Tube kısmı 60 cm çıktı ve ayrıca eşimin Triban 3'ünün de Top Tube kısmı da 48 cm olarak çıktı.

Seat tube 52 cm olan kadronun ölçümünde 55 cm top tube çıkardıysanız ölçümlerinizi sele borusunun merkezinden şaft borusunun merkezine yapmadığınızı düşünüyorum.
    Her iki uçtan birer cm toplamda 2 cm eder ki elde ettiğiniz 55 cm top tube uzunluğuna bunu eklediğinizde doğal olarak 57 cm çıkıyor.

Şu an kullandığınız bisiklet 63 cm kadro ise kadro üçgeninin sele borusu tarafında kadro boyunun yazdığı bir etiket olacak. O etikette ne yazıyor? Fotoğraf koyabilir misiniz?

9. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  10. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Evet görünüyorlar. Peki siz top tube ölçümünü seat tube orta noktasından şaft borusunun orta noktasına kadar son mesajımda bahsettiğim şekilde mi yapmıştınız?

11. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet aynen gösterdiğiniz resimdeki çizgilerden itibaren yapmıştım. hatta gürsel bisiklette ve decathlonda ki arkadaşla beraber ölçümleri yaptık. Onlarda bu duruma çok şaşırmıştı.

12. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Ben de çok şaşırdığım için bu kadar üstünde durdum. Size de hep hatalı kadrolar gelmiş olması da çok ilginç geldi. Kısmetsizlik diyelim :)