Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet Severler Dİkkat!!!

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında barracuda1653 tarafından paylaşıldı.

1. barracuda1653

barracuda1653 Aktif Üye

Adı:
    oğuzhan saykın
    Seviye:
    Bursa Da Yasayan Bİsİklet Severler Bursa Da Bİsİklet Yollari Arttirilsin Diyenler Bİr Araya Gelİp Bunu Dİle Getirebilirmiyiz

Saygilar

özkan GÜNDOĞAN bunu beğendi.
  2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Konu (bisiklet seçimi bölümünden) uygun bölüme taşınmıştır, lütfen konu açarken uygun bölüme açmaya dikkat edelim.

3. Utku Soğancıoğlu

Utku Soğancıoğlu Üye

Seviye:
    bisiklet yolu konusu biraz daha güç gibi fakat ondan ziyade bisiklete ve bisikletliye biraz daha saygılı olunsa cok daha güzel olur.

sezer_koz ve Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  4. Erol KOLAS

Erol KOLAS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet yolu olsun iyi güzel hoşta, insanlara ne diyeceksin? Yayaya ayrılan bölümden değil de bisiklet yolundan yürüyolar, pusetle çocuklarını bu yoldan götürüyorlar, kaldırım boş mecburen biz de ordan sürmek durumunda kalıyoruz. İnsanlara bunu anlatamazsın ki, sinir bi durum bu.

5. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ohooo sinir olmaya gelene kadar bir sürü durum var... Gençler ne kadarını bilinçlendirebilirsek kar... İllede bisiklet yolundan gidilecek diye bir durum yok adama dediğin gibi yoldan çık diyemezsin, sen çık tekrar yoluna gir belki dikkat çekersin...

Çok zor bu ülke çookkkkk

Cihan ÜRÜT, orduspor1 ve Erol KOLAS bunu beğendi.
  6. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    şahsen bn bisiklet yolunda yaya hep görüyorum... :boese157: ve farımı üzerlerie tutuyorum yanıp sönen vaziyette ne oluyo diye bakıyorlar sonra çekiliyorlar...:in:

7. Erol KOLAS

Erol KOLAS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu işin bir de gündüzü var, yayanın tam arkasından kaldırıma çıkıyorum az önünden yoluma iniyorum. hiçbişey anlamıyorlar bence. saygılı olanlarda yok değil.

8. akseki

akseki Üye

Seviye:
    ilk önce insanları bilinçlendirmek lazım bence ve bende katılıyorum soylediğiniz şeylere benim bildiğim bisiklet yolu bi fsm de var orda insanlar aldırış etmiyor ayrıca başımdan bi olay geçti anayoldan giderken ara yoldan bi araç hiç bakmadan önüme fırladı az kalsın çarpıyodum ama ne yazıkki araçtan kaçıcam derken yolun ortasına düştüm arkadan gelen araç eziyodu son anda durdu.. kurallara uyan insanlar çok nadir artık benim yerimde başka bir araç veya yaya da olabilirdi :(

Erol KOLAS bunu beğendi.
  9. özkan GÜNDOĞAN

özkan GÜNDOĞAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşım.. ülkemizde insanları bilinçlendirmek veya birşeyler istemek çok zor.. yurt dışıyla kıyasladığımız zaman bisiklet yolunu geçtim bisiklet otobanı olan ülkeler var..ben bu yolları türkiyede olacağına ümit etmiyor ve inanmıyorum .. alt yapı yok kaldıki ülkemizde böyle bi konu için çalışma yapılacaınada inanmıyorum..

Vancı Sibel ve Cihan ÜRÜT bunu beğendi.
  10. ASTRO

ASTRO Kıdemli Üye

Seviye:
    Sıcacık bir merhaba herkeze....

11. Furkan Çetin

Furkan Çetin Üye

Seviye:
    Biraz bilinçlense insanlar.Kapılarını aynaya bakıpta açsalar yeter.

Erol KOLAS bunu beğendi.
  12. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    okumuş kültürlü falan yalan ki birde başımızdakilere anlatacaz durumu. ben uludağ ünivesitesinde okuyorum. 6 yılı devirdim. ilk geldiğimde tek tük formalı bisikletli kişiler görüyordum. 3. sene eve çıkmayla birlikte bisiklet aldım. sayı pek artmadı. ama benim arkamdan bir akın çıktı diyebilirim. bu akından kar edenler oldu neyse :)

geçen sene üniversite için bisiklet yolu yapıldı. aslında normal yola bir çizgi çizdiler yol yaptık dediler. haliyle olmuyor. 2 araç yanyana gidince mecburen kaldırıma atlamak zorunda kalıyorum. hatta sıfatlandırmak istemediğim tipte insanlar (ki dikkatinizi çekerim hala üniversite sınırları içindeyiz) karşıda yaya yolu dururken bisiklet yolundan gitmeyi tercih ediyorlar....

valla kimse gücenmesin ben direk üstlerine gidiyorum. dönüp laf edenler oluyor. cevaplarını yapıştırıyorum. hatta geçen baya bir ordu gibi inadına kaldırım değilde bisiklet yolunu kullananlar arasına daldım. tam anlamıyla bovling topunun labutların arasına girmesi gibi hepsini saçtım.

daha motorsiklet olayını kavramamış bir topluma bisiklet kültürü hele birde bisiklet yolu mantığını kavratmamız çok zor. yapılamaz demiyorum ama artık torunlamızı mı kalır orası tartışılır.

13. sezer_koz

sezer_koz Yeni Üye

Seviye:
    kesinlikle çok haklısın.. halkı isanları bilinçlendirecek aslıda sadece bizleriz bukonuda hicbir çalışma görmüyorum .

14. Hasan Ulu

Hasan Ulu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşıma hak verdim ne kadar da etik olmasa da böyle saça böyle tarak diye bir atasözü vardır.Ben de hızlanıp çarpacak gibi yapıyor veya deliligim tutarsa arkalarından giderken öne yüklenip arka frene abanıyorum.bazı teyzelerimiz ay burası bisiklet yolu gel kız deseler de bazıları hiç aldırış etmiyorlar..
    Kimse üstüne alınmasın ama bizim halkımız biraz çok bilmiş bu yüzden onları bu konuda bilgilendirmek çok güç "burası bisiklet yolu beyefendi.."cevap "sen kim oluyon da bana yol ögretiyon?"
    daha önceden dedigim gibi en iyi çözüm bisiklet yollarında hızlı gidip onları o yolların tehlikeli olduğunun farkına vardırmak bence...

frbld ve Erol KOLAS bunu beğendi.
  15. gülent yurtsevr

gülent yurtsevr Yeni Üye

benimde başımdan ilginc bir olay gecti akşam üstüydü ihsaniyde oturuyorum tam cıktım farımı yaktım arka cakarımı calıştırdım bismillah dedim yola cıktım 300 mt gittim kaldırımdan kaldırım gidiyorum ısınma turu atıyorum uzaktan bir araba arka parkalırı yanıyordu dedim heralde okadar olmaz kaldırama cıkmaz heralde dedim tam yaklaştım birden arabayı kaldırıma cıkardı ama arabanın altı felan sürttü okadar hızlı bir manevra yaptıki aramızdaki mesafe 1 metre idi arkamda bir bayan cocuk arabasıla bekliyordu bir iki tanede cocuk vardı tam o sırada ani bir manevrayla birden üstümüze gelmeye başladı arabanın canıma vurmama ragren ve bana carpmasına ragrem bayan hiç bişey olmamış gibi suratıma baktı ve dedigi su görmüyormusun heralde araba parkediyoruz cevabını aldım dedim kaldırıma araba park edilirmi ne sorum suz insansınız görmüyormusunuz insanlar var orda biraz daha hizlı girse beni ve arkamdaki cocuk arabalı bayan o gerizekalı bayanın altında kalıyorduk bide hiç biyey olmamış gibi davranması uyuz etti görende onu bilgili okumuş kültürlü biri sanır ama malesef olmayınca olmuyor böyle insanlar oldukca işimiz zor ama bundan sonra kaldırıma araba parketmez cünkü son gördügümde arabasını cekici alıp götürüyordu :)

Vancı Sibel bunu beğendi.
  16. Mahmut Can Kaymaz

Mahmut Can Kaymaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Karabük'teyim ama konu bisiklet destekliyorum sizi :)

17. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    akşamları pendikten bostancıya gidiyoruz pendikten bostancıya kadar kaç kişi önümüze atlıyor ve o yolda bi dünya bisiklet kullananlar var kimsenin kırmızı yol umrunda değil ama caddebostana gidiyorum kırmızı yolu bisikletlilerden başka kimse kullanmıyor herkez yaya yolundan gidiyor. işe giderken sabahları kaldırımdan bisiklet yolundan değilde araç yolundan gidiyorum pendik kartal arasını çok dikkatli söförlerde var çok dikkatsizde var arkamda bekleyen yandan araba geçtiği için bekleyip çekilebildiği kadar sola çekilen araçlar var bunların yanında dibimden geçerek bide korna çalan tiplerde var. (kaldırımdan veya bisiklet yolundan gitmeme sebebim kırılmış bira sişelerinin ve 1 parmak tozun içinden gitmek istemeyişimdir.

Vancı Sibel ve nightkobe bunu beğendi.
  18. Erhan Atakan

Erhan Atakan Yeni Üye

Seviye:
    İstanbul'da da aynı sorun mevcut. Bisikletliye saygı yok.

19. Yiğit Tosun

Yiğit Tosun Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bncede katılıyorum aynısını byuk cekmece sahılındede basıma gelio adam sewglisile elel ele mıy mıy mıy yolun ortasından yuryo bn vites deiştirince ses cıkıyo ve donup arkalarına bakıyolar ve ozamn yoldan cıkıyolar halbuki sahılı buyuttluler ama adam bizim yolumuzdan gitmeye kararlı..

istanbul beylikduzuınden katılıyorum selamlar..

20. ahmet tarık ok

ahmet tarık ok Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    herkese slm
    bisiklet ,ülkemizde sadece sünnet yada karne hediyesi gibi görüldüğü ve medya desteği (gerek reklam gerekse faydalarının aktarımı gibi) bizlere sağlanmadığı sürece bu tip sıkıntılar eksilmeden devam edecektir diye düşünmeden edemiyorum...