Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet severin en iyi dostu....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında karadatemiz tarafından paylaşıldı.

1. karadatemiz

karadatemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bursa daki bisikletçilerin çalışmalarına bakınca formda, kendilerini tebrik ediyorum. bursa yı bu açıdanda merak etmiyor değilim. ne oluyorda bu ilde bu kadar bisiklet sever var.( tabi diğer illerin hakkını gasp etmek gibi bir keyfiyatım yok.)
    şöyle bir gerçekte varki herkes istediği yere istediği anda gidemiyor. işte interneti bu yüzden seviyorum.
    formdan dikkat ettiğim kadarı ile bisiklet severin en çok sevdiği kişiler genelde bisikletçiler oluyor. ve yine gözlemliyorumki bursa daki esat usta hakikaten seviliyor ve taktire şayan kendi yapımı olan akort aleti ile bursadaki bisikletçilerin yalpalamasını engelliyor.
    yine formdan gördüğüm kadarı ile bursa daki bisikletçi arkadaşların en sık uğradığı bir yer varsa esat ustanın yanı olmalı.
    bisiklet=fotoğrafçılık olduğuna göre, geriye bir fedakar arkadaş kalıyorki onun kim olduğunu bilemiyorum.
    senden bir isteğim var fedakar arkadaş. esat ustanın ayrıntılı fotoğraflarını, dükkandaki yaşantısını, oradaki çalışmalarını, bulunduğu semt ile ayrıştırmadan formun cafe bölümünde açtığımız bu topik aracılığı ile yayınlayalım.
    ve gelin herkes kendi cevresindeki bisiklet tamircilerinin atölyelerine fotoğraf makinaları ile girsin ve buradan çektiği kareleri yapacakları yorumlar ile yayınlasın.
    hergün sevmediğimiz işimize giden gelen hiç mi arkadaş yok. böylesine sade bir yaşayışı hiç mi isteyen olmadı aranızda. bak bisiklet ile geçinin hayatlar da varmış diyen birileri varsa.
    buyrun fotoğraflar deyin.

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. karadatemiz

karadatemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bu konu açmadı galiba kimseyi.

3. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Saniyorum Bursa'daki arkadaslar bu konuya biraz uzak kaldı. Yoksa cok iyi biliyorum; bir çok arkadaşımızı çıkacaktır Esat abiyi bilmeyenlere tanıtmak isteyecek.. Bana kalirsa biz en iyisi bu konu açmadı demeyelim, sadece okunması icin biraz bekleyelim. :)

4. karadatemiz

karadatemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısın galiba salif. ben bu konunun sabit konular arasında yer alacağını düşünüyorum. şöyleki eğer dükkanların krokileri ile beraber geniş bir araştırma neticesinde ortaya çıkarsa bilenlerin bilmeyenlere bu vesile ile yol göstermiş olacağını düşünüyorum.
    ekleyen arkadaşlardan bol bol fotoğraf bekliyoruz.

Salih Manavoğlu ve sonEr´´ bunu beğendi.
  5. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeşim oncelıkle bu konuyu acmakla cok ıyı dusunmussun bunu belırtmek ısterım:in: Çoğu Bisiklet'çi Amca var bu işten ekmek yiyen kimisi var işini hakkıyla yapıyor..Kimisi ise yapıyımda kazanayım dıyor..Benim bir bisikletçi Amca'm var , kendisi Bağcılar'da ve ilk düzgün bisikletimi ondan almıştım.Aliminyum kadrolu diğer çelik yığınlarına göre hafif ve gösterişliydi benım gozumde ve en onemlısı Amca'nın kendı kullandıgı bısıkletıydı..Artık kendısı yaslandıgı ve ogluda bu işlerle uğraşmadıgı ıcın bana satmıstı...Sonra aradan 1 ay geçti bisiklet forumu keşfetti modern bisikletler hakkında iyice bilgi sahibi oldum ve Amca'ya danışmaya başladım.Onunla hoş sohbet oluştu aramızda artık bana muşteri gozuyle bakmıyordu :) Ona ilk shimano gobeklerı getıren ben olmustum sanırım ve deore gobeklerı ormek ıcın bana 4 saatini ayırmıstı..Ördüğü jantları 4 - 5 aydır kullanıyorum son derece gergin ve düzgün :) Burdan kendısıne çok çok teşekkür ediyorum.Her ne kadar Esat Usta kadar ünlü olmasada ben onu çok seviyorum:) Kendisi şuan memlekette ve ufak tefek sokme takma ıslerımız olucak geldıgı zaman fotograf cekınıp buraya koymayı dusunuyorum...Herkese iyi forumlar :)

Salih Manavoğlu ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  6. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sevgiler, Sevgiler ve binlerce sevgiler... İnsanların bu gibi davranışları hoşuma gidiyor ortaya bir konu atmışsınız esatustayı istiyorsunuz tebrikler çok güzel bier şekilde istemişsiniz sizi taktir ediyorum en kısa zamanda burada olacaktır o da :)
    Eminim ki insanlar hep iyi yanlarını taşıyacaklar yanlarında...

sonEr´´ bunu beğendi.
  7. karadatemiz

karadatemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    tunceli de sadece bir bisikletçi var. yer olarakta harita ile tarife gerek yok. tunceli merkezde. kime sorsan gösterir.
    geçenlerde yanına bir uğruyayım dedim arslan ustanın. hem biraz muhabbet eder hemde fotoğraflarını çekerek açmış olduğum bu topiğe koyarım diye...
    yanına uğradığımda başı biraz kalabalıktı. mal alımı için gitmiş olduğu yerden gelirken kaza yapmış.
    gel senin ünlü edeyim deyince elimdeki fotoğraf makinasıyla, hemen çek dedi.
    gerçi benim için güzel fotoğraflar değildi. iş anındaki fotografların daha güzel olacağını düşünüyordum. malüm daha kıştan çıkmadık ve bu mevsim bisiklet için özellikle burada, oturmak demekti.
    gelmişken bir kaç fotoğraf alamadan gidemedim. istediğim kareleri elde edemesemde. şimdilik bu kareler ile sizleri baş başa bırakıyorum. ilerde daha güzel kareler ile tekrar konuk edebilirim Arslan ustayı sizlerle.

Salih Manavoğlu bunu beğendi.