bisiklet severin en iyi dostu....

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
bursa daki bisikletçilerin çalışmalarına bakınca formda, kendilerini tebrik ediyorum. bursa yı bu açıdanda merak etmiyor değilim. ne oluyorda bu ilde bu kadar bisiklet sever var.( tabi diğer illerin hakkını gasp etmek gibi bir keyfiyatım yok.)
şöyle bir gerçekte varki herkes istediği yere istediği anda gidemiyor. işte interneti bu yüzden seviyorum.
formdan dikkat ettiğim kadarı ile bisiklet severin en çok sevdiği kişiler genelde bisikletçiler oluyor. ve yine gözlemliyorumki bursa daki esat usta hakikaten seviliyor ve taktire şayan kendi yapımı olan akort aleti ile bursadaki bisikletçilerin yalpalamasını engelliyor.
yine formdan gördüğüm kadarı ile bursa daki bisikletçi arkadaşların en sık uğradığı bir yer varsa esat ustanın yanı olmalı.
bisiklet=fotoğrafçılık olduğuna göre, geriye bir fedakar arkadaş kalıyorki onun kim olduğunu bilemiyorum.
senden bir isteğim var fedakar arkadaş. esat ustanın ayrıntılı fotoğraflarını, dükkandaki yaşantısını, oradaki çalışmalarını, bulunduğu semt ile ayrıştırmadan formun cafe bölümünde açtığımız bu topik aracılığı ile yayınlayalım.
ve gelin herkes kendi cevresindeki bisiklet tamircilerinin atölyelerine fotoğraf makinaları ile girsin ve buradan çektiği kareleri yapacakları yorumlar ile yayınlasın.
hergün sevmediğimiz işimize giden gelen hiç mi arkadaş yok. böylesine sade bir yaşayışı hiç mi isteyen olmadı aranızda. bak bisiklet ile geçinin hayatlar da varmış diyen birileri varsa.
buyrun fotoğraflar deyin.

Scudo

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
Saniyorum Bursa'daki arkadaslar bu konuya biraz uzak kaldı. Yoksa cok iyi biliyorum; bir çok arkadaşımızı çıkacaktır Esat abiyi bilmeyenlere tanıtmak isteyecek.. Bana kalirsa biz en iyisi bu konu açmadı demeyelim, sadece okunması icin biraz bekleyelim. :)

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
haklısın galiba salif. ben bu konunun sabit konular arasında yer alacağını düşünüyorum. şöyleki eğer dükkanların krokileri ile beraber geniş bir araştırma neticesinde ortaya çıkarsa bilenlerin bilmeyenlere bu vesile ile yol göstermiş olacağını düşünüyorum.
ekleyen arkadaşlardan bol bol fotoğraf bekliyoruz.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Kardeşim oncelıkle bu konuyu acmakla cok ıyı dusunmussun bunu belırtmek ısterım:in: Çoğu Bisiklet'çi Amca var bu işten ekmek yiyen kimisi var işini hakkıyla yapıyor..Kimisi ise yapıyımda kazanayım dıyor..Benim bir bisikletçi Amca'm var , kendisi Bağcılar'da ve ilk düzgün bisikletimi ondan almıştım.Aliminyum kadrolu diğer çelik yığınlarına göre hafif ve gösterişliydi benım gozumde ve en onemlısı Amca'nın kendı kullandıgı bısıkletıydı..Artık kendısı yaslandıgı ve ogluda bu işlerle uğraşmadıgı ıcın bana satmıstı...Sonra aradan 1 ay geçti bisiklet forumu keşfetti modern bisikletler hakkında iyice bilgi sahibi oldum ve Amca'ya danışmaya başladım.Onunla hoş sohbet oluştu aramızda artık bana muşteri gozuyle bakmıyordu :) Ona ilk shimano gobeklerı getıren ben olmustum sanırım ve deore gobeklerı ormek ıcın bana 4 saatini ayırmıstı..Ördüğü jantları 4 - 5 aydır kullanıyorum son derece gergin ve düzgün :) Burdan kendısıne çok çok teşekkür ediyorum.Her ne kadar Esat Usta kadar ünlü olmasada ben onu çok seviyorum:) Kendisi şuan memlekette ve ufak tefek sokme takma ıslerımız olucak geldıgı zaman fotograf cekınıp buraya koymayı dusunuyorum...Herkese iyi forumlar :)

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
Sevgiler, Sevgiler ve binlerce sevgiler... İnsanların bu gibi davranışları hoşuma gidiyor ortaya bir konu atmışsınız esatustayı istiyorsunuz tebrikler çok güzel bier şekilde istemişsiniz sizi taktir ediyorum en kısa zamanda burada olacaktır o da :)
Eminim ki insanlar hep iyi yanlarını taşıyacaklar yanlarında...

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
tunceli de sadece bir bisikletçi var. yer olarakta harita ile tarife gerek yok. tunceli merkezde. kime sorsan gösterir. geçenlerde yanına bir uğruyayım dedim arslan ustanın. hem biraz muhabbet eder hemde fotoğraflarını çekerek açmış olduğum bu topiğe koyarım diye. yanına uğradığımda başı biraz kalabalıktı. mal alımı için gitmiş olduğu yerden gelirken kaza yapmış. gel senin ünlü edeyim deyince elimdeki fotoğraf makinasıyla, hemen çek dedi. gerçi benim için güzel fotoğraflar değildi. iş anındaki fotografların daha güzel olacağını düşünüyordum. malüm daha kıştan çıkmadık ve bu mevsim bisiklet için özellikle burada, oturmak demekti. gelmişken bir kaç fotoğraf alamadan gidemedim. istediğim kareleri elde edemesemde. şimdilik bu kareler ile sizleri baş başa bırakıyorum. ilerde daha güzel kareler ile tekrar konuk edebilirim Arslan ustayı sizlerle.

• Beğen
Tepkiler: Salih Manavoğlu

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
BİSİKLET TURLARINDA EN İYİ YOL ARKADAŞI
Gerek günübirlik bisiklet turlarınızda gerekse kamplı uzun turlarda birlikte pedalladığınız kişiler genellikle oluyordur. Ya da bir bisiklet grubuyla haftasonu tura katıldığımızda da benzer şekilde bir grup bisikletçi ile pedallıyor olursunuz. Grup ile pedallamak bazen zor olsada genellikle daha eğlencelidir, öğreticidir ve güvenlidir. Eğlencelidir : kafa dengi insanlarla bir araya geldiğinizde çok çeşitli konularda eğlenceli muhabbetler edebilirsiniz. Öğreticidir : bisiklette yeni iseniz gruptaki tecrübeli arkadaşlarınızdan gerek sürüşle ilgili gerekse teknik konularda yeni şeyler öğrebilirsiniz. Güvenlidir : trafikte sayıca daha kalabalık bir grup, tek bir bisikletçiye oranla daha görülebilirdir.
Peki bisiklet turlarında yanımızda olmasını isteyebileceğimiz tipler kimlerdir ?
1- GÜVENİLİR VE DAKİK OLANLAR :
Birisini beklemek zorunda olmak kadar kötü bir durum yoktur. Günler öncesinden veya akşamdan kararlaştırdığınız tura çıkmak için anlaştığınız saatte yerinde olmayan kişiyi beklemek oldukça sıkıcıdır. Birde bisiklet turlarının genelde sabah erken saatlerde başladığını hesaba katarsak bu durum iki katı daha sıkıcı bir hal alabilir. O yüzden bisiklet turlarında yanınızda olmasını isteyeceğiniz tiplerin başında güvenilir ve dakik insanlar gelir.
2- TAMİR İŞLERİNDEN ANLAYANLAR :
Turda başınıza gelebilecek ufak tefek arızaları giderebilecek bir yol arkadaşı işinizi kolaylaştırabilir hatta bazen hayatınızı kurtabilir. Mesela tur sırasında kopan bir zinciri tamir etmeyi bilen birisi veya en azından bir bisikletçiye kadar gitmenize yardımcı olacak kadar bisikletinizi sürmenizi sağlayan bir yol arkadaşı herkesin isteceği türden bir güzelliktir. Ya da patlayan lastiğinizi tamir etmenize yardımcı olan bir yol arkadaşıda çok makbule geçebilir. Bu arada lastik patlağı gibi küçük sorunları halledebilecek kadar donanımlı olmanızı tavsiye ederim.
3- GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKENLER :
Malum sosyal medya bu kadar popülerken birlikte tura gittiğiniz arkadaşlarınızdan birinin çok güzel fotoğlar çekmesi hoşunuza gidebilir. Facebook’unuz için güzel profil fotoğraflarız veya kapak fotoğraflarınız olabilir. Bizim grupta sevgili Ömer abimiz fotoğraf konusunda oldukça yetenekli bir abimiz. Onun sayesinde yüzlerce güzel fotoğraflarımız oldu.
4- GAZA GETİRENLER :
Birlikte bisiklet turuna gittiğiniz arkadaşlarınız sizden performans olarak bir tık daha iyi olması sizinde performansınızın artması için iyi bir durumdur. Özellikle antrenman ve performans sürüşlerinizde sizi gaza getiren bir yol arkadaşınız varsa onunla birlikte kendi performansınızında daha iyiye gittiğini görürsünüz. Arkadaşlar arasında bu tür kapışmalar herzaman birlikte bisiklet binen grubun performansını arttırmaya yardımcı olur.
5- PAYLAŞIMCI VE YARDIMCI OLANLAR :
Zorlu bir yokuşun sonunda tamda enerjiniz tükenmişken size bir Snickers veya yiyecek aperatif birşeyler teklif eden arkadaş candır. Buna benzer durumlarda siz daha bir şey söylemeden sizi anlayıp yardımcı olan bir yol arkadaşı tabiki herzaman birlikte pedallanmak istenen bir arkadaş tiptir. Ya da zorlu bir yokuşta güneşin bağrında lastiğiniz patladığında ve sizinde yedek lastiğiniz olmadığı bir durumda lastik yamamak biraz can sıkıcı olabilir. İşte tamda böyle bir durumda kendi yedek lastiğini sizle paylaşan arkadaş, en güzel arkadaştı

Kaynak: Bisiklet Rotaları

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
189503
Mevzuyu tam olarak idrak edebilmis değilim. Ama yolda ayaküstü sohbet edebildiğim bisikleti ile düdüklü lastiği satan 86 yaşındaki şu amca benim için efsanedir.