bisiklet severe saldırı

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Bundan 2 ay evvel milli sporcu Ali Aktaş, idman sırasında bir minibüs şöförü tarafından Denizlide elinden bisikleti alınıp (AXMAN full karbon yol yarış bisikleti) yol ortasında parçalanmıştı.Olay yargıya intikal ettiğiniden bu konu hakkında çok fazla bisikelet forumda konuşmadık.

Bundan 2 sene evvel beni de antrenman esnasında arkamdan yaklaşıp beni sağ tarafa iterek düşeren motorlulardan da bahsetmek isterim.Allahtan birşey olmamıştı.

• Beğen
Tepkiler: scott-scale10
Scudo

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
çok şükür daha başıma böyle bir olay gelmedi ama benim sigortam attımı tutana ne ala... arkadaşlar çeşit çeşit insan var memlekettede dünyadada o yüzden olayları insanların cehaletine bırakıyorum. unutmayalım ki o kaskıyla vuranada bir gün biri bi çarpar ertesi gün toprağa verirler :) yani eden bulur her zaman. biz ne olursa olsun bütün neşemizle ve enerjimizle yollara devam edeceğiz. ben dün bir motor kazası gördüm sanırım adam ölmüştü... tabii olayla pek alakası yok ama söylemek istedim... yaz dönemine giriyoruz bakalım bu yaz kaç motorcu ölecek? ben yazın 4 ay bodrumda kalıyorum. geçen sene hiç abartmıyorum haftada bir ölüm oluyordu bodrumda.
bu arada size bir tavsiye olsun ben şehir içinde bisiklete bnmiyorum artık. çünki giderek daha da tehlikeleşiyor. görüşürüz.

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

Gamerasi

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ruhi Kurt
Bisiklet
Sedona
Edoganer: bu arada size bir tavsiye olsun ben şehir içinde bisiklete bnmiyorum artık. çünki giderek daha da tehlikeleşiyor. görüşürüz.[/QU

Arkadaşım sana katılmakla beraber caddelerde yeterince saygı görmek istiyorsak, sayımız artmalı ve bıkmadan insanları bisiklete teşvik etmeliyiz... Bu şehir merkezleri ve caddelerden çekilerek olmaz...

cihangil

Forum Demirbaşı
Tepki
57
bisiklet severler nedense aynı hassasiyeti toplanarak gösterimiyorlar! %70 ben yanlız takılırım mantıgına bürünüyor alıp başını tek başına dolaşıyor yani birlik beraberlik hic bir zaman olmayacak gibi geliyor:( bu cok kötü!
bence kişisel ön yargılarımızı bir kenara bırakıp yeni dostluklara bir şans verilmelidir umuyorumki birgün tek yürek olucagız;) bu şart

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
yollarda kritik kütleyi oluşturamadığımız sürece diğer taşıt araçlarından saygı göremeyiz bu ülkede.o nedenle yılmayıp mümkün olduğuncada gurup halinde bisiklete binmeliyiz.saldırı olayını ise şiddetle kınıyorum ama ne yazıktırki ülkemizde bu sadece bisikletlilerin sorunu olmayıp gücü olanın diğerini ezmeye çalıştığı çok derin bir konu.o nedenle çok girmek istemiyorum çünki sonu başka yerlere gider.

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
Bts elektronik: gücü olanın güçsüzü ezmeye çalıştığı bir konu...

bence hayatta bizim yorumladıklarımızdan başkası önemli değildir. ben bisiklete binerken araba sürenlerin hep beni imrendiğini düşünüyorum. bu işe ayırıcak vakitleri, sabırları, sağlıkları, azimleri vs... leri yok. aslında neredeyse bizim sahip olduklarımızın çoğundan mahrumlar. bir tane 4 teker almış hava basmaya çalışan adamdan kim ne bekler??:D ama sabahın 6sında 7 siznde spor ve kendini geliştirmek adına, zevk adına macera adına bisiklete binen insanlardan ne beklersiniz?? çok şey... çünki ben zaten hayatta olması gerekn özellikleri size yazdım. madalyona birde şuradan bakın motorcu 3 tane serseri, bisikletçi arkadaşımıza saldırmış ve ultegrax arkadaşımızın bir tanıdığının bisikleti kırılmış... (ben herşeyden önce orada neler olduğunu bilmiyorum yani ben 2 senedir şehirdede dışardada bisiklet kullandım ama kimse bisikletimi kırmaya çalışmadı veya bana saldırmaya... ama dediğim gibi acaba olaylar nasıl gelişti?? tabii sonuçta bir fiziksel saldırı var ben burada kesinlikle saldıranları savunmuyorum sakın yanlış anlaşılma olmasın onlar zaten baştan suçlu baştan kaybedenler:) ama olayların nasıl geliştiğinide bence biraz bilmemiz gerek. yani o arkadaşlar 3 lü grup çarşının orada dururken biri geldi kaskıyla vurdumu? yada ultegrax arkadaşımızın milli takımdaki arkadaşını minibüsçü durdurup dövmeye neden kalktı veya neden bisikletini kırdı? bunları pek bilmiyoruz ama dediğim gibi sonuçta bir fiziksellik var ve onlar zaten suçlu) konumuza dönmek gerekirse bir motor kullanmak için veya bir araba kullanmak için bir beceriye sahip olmanız önemlimi? tabiki hayır:) ehliyeti alır sokaklara düşersiniz. ki benim arabam dışarda ama ben bisikletide en az arabam kadar seviyorum:) ama gaz pedalına dokundunuz mu araba gider motordada kolu çevirirsiniz motor hızlanır:) sistem bu kadar basit. işin doğrusu ben cahil adamları pek adam yerie koymadığım gibi bu tarz davranış sergileyen adamları hiç hiç koymam. kimmiş onlar Allah aşkına? bu tarz olaylar sinirimizi bozmasın ve ister kötü baksınlar ister sövsünler ben kulağıma bişey gelmediği sürece duymamazlıktan gelmeyi seçerim. çünki kavga ediceksekde en azından adam olsun biraz ama dimi?:):)
arkadaşlar güçlü olduğunuzu ve çoğunuzun kullandığı bisikletlerin bir motorsikletten çok daha pahalı olduğunu, yarı araba parası olduklarını ama ona rağmen sizin kendiniz, çevreniz ve spor adına bisikleti tercih ettiğinizi sakın unutmayın. siz onlardan çok çok daha güçlüsünüz. onlar daha kask takmakla, tayt giymekle alay ederken siz dünyayı kendi gücünüzle geziyorsunuz. bundan daha güçlü ne olabilir. kendinize iyi bakın ve unutmayın hayatta doğru yanlış güçlü güçsüz uzun kısa yoktur. ne yorumlarsanız nasıl olaya bakarsanız o olay o dur. görüşürüz.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bu forumda herşey cok seviyeli konusuluyor.
Bisikletlilere karşı anormal davranışları anlayamıyorum :( Elin oglu benim ülkeme geliyor benim yoldan geçmem ,için uzunca bekliyorda benim insanım niye bu görgüyü almıyor işte sorun burda!
Bisiklet bir araçtır, amaçlarımıza ulaşmamız ve belli bir etik oluşturmak için kullanılabilinir neden bisikletin faydalı onca yanı basında insanlara gösterilmiyor işte ben burda bir kasıt ararım:(! Hep olay bizde bitiyor hep hükümetleri yöneten halklar bunu herzaman söylerim :) Herşeyi temelden oturtursak bu tür olayların onüne geçeriz;) umuyorum ki gelecegimizi biizden başkası sahip çıkmayacak bu yüzden tek bir yürek olup birlikten kuvvet dogar felsefesini hayata geçirmeliyiz Cihangil e de bu noktada katılmamak elde değil! ;)
Taylan dan haber var mı? ne durumda ? Tekrardan geçmiş olsun! daha kötü bir olay da çıkabilirdi yine şükredelim.. Hoşcakalın arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: enis57 ve Gamerasi

EXIT26

Üye
Tepki
31
:boese157: insan değil zaten bunu yapanlar:boese157: :Skull-175