Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet sevdan ne zaman başladı ? :)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında OnurCG tarafından paylaşıldı.

1. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisiklete kaç yaşında başladınız yine biniyorsunuzdur ama ne zaman severek binmeye başladınız

2. Invisibleman

Invisibleman Pisiklet sever

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu yaz.

3. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevdam bisikletforumu keşfettiğim 2 yıl önce depreşti(çocukken de sevdalıydım ama kopardılar bizi birbirimizden)
    ama bu yaz alabildim bisikletimi. ve gerçekten kendimce müthiş turlar yaptım.

4. MGSancar

MGSancar Aktif Üye

Adı:
    Gürhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cogu kisi gibi bende cocuklugumdan lise son sinifa kadar bisiklet ustunde gezenlerdenim. Ancak uni yi kazanipta sehir disina cikinca bisitlet 12 yilligina hayatimdan cikmisti. Ta ki gecen mayis ayina kadar. Bisiklete binmeyi hep cok sevmisimdir, selenin ustunde kendimi hep daha ozgur hissetmisimdir ancak bu sefer daha farkli sanki.. gundelik hayatin kesmekesinden, stesinden uzaklasip herseyi bir yana birakip yeniden o hissi, ozgurluk hissini yasamak heyecan verici..

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ilk okul 5. sınıfa giderken ilk defa bisikletim olduğunda başladı.

ozaman ilk defa uzak semtlere gittiğimde heyecandan başladı.

frenlerim bozukken serseri bisikletli çocuklar önümü kesmeye çalıştıklarında onlardan kaçarken başladı. ( işte o heyecanı hiç unutmam )

2buçuk km lik yokuşun rüzgarını suratımda hissetmemle başladı. ozamande ne cesaret varmış rüzgardan gözlerimi açamazdım. şimdi arka sokağa kasksız gidemiyorum.

mahalledeki kızlara hava atacam diye tehlikeli hareketler yaparak başladı. ozamandan belliymiş çapkın olacağımız. :islik:

6. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim yaklaşık 1 senedir var ama şöyle hep sürüyordum ama sadece sürüyordum

7. Navigare

Navigare Bana bir kadeh deniz ver Yorgo

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlkokul 2 de bisiklete boş kırlık alanda,kale için kullanılan taşlara çarparak başladım.. Dandik bir bisikletti 2 tekerlekli ama acemilik açısından iyi oldu..
    İlkokul 5te asıl sevdam başladı... Bianchi meta hastasıydım.. Anadolu liseleri sınavını kazan, alacağım dedi babam.. Kazanamadım, Kazana kazana özel okullar sınavını kazandım :) Alındı bisiklet.. Sonrasında bisikletin ağırlığından şikayetle herşeyini alüminyumlarıyla değiştirmek..Çınarcık-Armutlu arası tek başıma gezintiler.. Çınarcık Hasanbaba tepesine bisiklet elde 1-2 saat tırmanıp, sonrasında downhill yapmak :) Ortaokul-lise zamanlarımda zirve yapmıştı yani..
    Sonra yıllar sonra tekrar alevlendi. 34 yaşımda bir mtb aldım.. Bu arada halen bianchi metam duruyor balkonumda :)

m.klcts bunu beğendi.
  8. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlkokuldayken kuzenim ile ağabeyinin biiskletini kaçırıp öğrenmemle başladı. Sonra ilk pinokyomu rahmetli babaannem aldı ve Almanyadan gelen radiant marka elektrik moru bir bisikletle gezdim köyde yıllarca.
    Üniversiteden sonra 6yıl önceye kadar 15 sene milliyet gazetesinin kuponla verdiği peugeot mosaique çalınana kadar ona bindik. Sonra çok sevdiğim fotoğrafı görülen SCHWINN hybrıd avenue (eşimin oldu) sonra da scott speedster s20 (hala yagmurlardan dolayı binemedim)
    sanıırm bir kaç yıl dışında hiç üstünden inmeidm.
    komik olan 20 sene sonra köyde arkadaşların beni birbirlerine tanıtırken "hani mor bi bisikleti vardı ya böyle harley davidson gibi .. diye hatırlatmalarıydı.. annemler ihtiyacı olanlara vermişler. Sağolsunlar sevinmiştir birileri..
    benim için en büyük mutluluktu... biraz da onların mutlulugu olsun değil mi?

9. İltergüvenc

İltergüvenc Bisiklet sürmek özgürlüktür

Adı:
    İlter
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Kendimi bildim bileli bisikletim var , çocukken küçük minnacık bir kırmızı 4 tekerlekli bisikletim vardı ilerleyen yıllarda ümit bisiklet aldım sanırım onda 5-6.sınıfa gidiyordum 2-3 yıl kadar binmedim durdu öyle , ardından bilgisayarda dolaşırken gördüğüm insanlardan ve dünyayı gezme fikri yerleşti 5-6 aydır bu fikirle yoğurdum kendimi ve bu turun bisiklet ile olmasına karar verdim şuanlık kısa turlar yapmak istiyorum bunun içinde bu günlerde yeni bir bisiklet arayışındayım.

10. isaac52

isaac52 "Lanigrenoir"

Adı:
    Sir Isaac
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sene 99 istanbuldan babam bmx getirmişti...sıionrasında sene 2015te hem iş hem gezme tozma amaçlı bi bisiklet aldım :)))

11. ayhan53ismail

ayhan53ismail Üye

Adı:
    ayhan
    Seviye:
    aklım hayatın acı gerçeklerine kestiği zaman fark etdim. :)

12. erencaner

erencaner Forum Demirbaşı

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kucukken arkadasimin sarı bmx bisikletinde arkada ayakta giderken basladi.

13. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çocukluktan kullandım sonrası olmadı 1 hafta önce aldım daha tam kıyamadım kurmak nasip olmadı bakalım ne zaman olacak belki 15 senedir belki daha fazla Bi tarafım seleye değmedi:)