Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet sevdalısına yol gösterecek tecrübeli kişiler aranıyor...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında frozenrealm tarafından paylaşıldı.

1. frozenrealm

frozenrealm Yeni Üye

İyi günler arkadaşlar 24 yaşındayım ve öğretmenim. 2 yıl boyunca heryere araba araba araba halada öyle fakat şu an öğretim görevlisi oldum ve evimi taşıyacağım gideceğim yer küçük bir yer ve heryere arabayla git gel olmayacak ve bisiklet sevdam yeniden depreşti :)

Şu an yeni bir bisiklet alacağım ve bisiklet konusunda hiçbir bilgi yok sadece çocukken bi salcano bisikletim vardı hepsi o şimdi siz değerli arkadaşlarımızın bilgilerine başvurmak istedim.

Şehir bisikletlerinin tipini hiç beğenmiyorum dolayısıyla MTB dağ bisikleti almayı düşünüyorum bütçe olarakta max 1.000ytl olabilir hani çok ahım şahım bir fark olacak bütçeyi 1.500ytlye kadar çıkartabilirim.

Alacağım bisikletin ömürlük olmasını istiyorum ilerde çocuklarıma bırakabilmeyi ve onlarda bi hatıra olarak kalmasını istiyorum tabi sağlam birşey olmasını istiyorum malum bisiklet konusuna uzak olduğum için aklıma ilk gelen bianchi fakat nedense herkes farklı hiç duyulmamış( acemi olduğum için duymadım kabul) markaları öneriyolar elbette çok büyük artıları vardır fakat benim aklımdaki Bianchi Modoc

http://www.bianchi.com.tr/urundetaylari.aspx?id=23&ac=2

boyum 1.85 kilom 90 ve oyuncak gibi durmucak bir bisiklet istiyorum sizin önerileriniz nelerdir hangi marka iyidir hangi marka kötüdür ne gerekir vs ki daha sonraki planlarım arasında bulunduğum üniversitede bisiklet grubu kurmayı düşünüyorum ilgilenen herkese teşekkürleri bir borç bilirim.Saygılar.

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    kesinlikle bianchi almamanı tavsiye ederim biraz daha bekle salcano - sedano gibi markaların tam olarak 2009 modelleri çıkdıgında onları araştırıp onlardan almanı tavsiye ediyorum ama yinede karar senin...

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gösterdiğiniz linkteki bisiklet zaten 24"tekerlere sahip sıradan bir beyaz eşyacıdan kolaylıkla satın alabileceğiniz bir DAĞ bisikletidir:eek:..
    Size acele etmemenizi ve forumdaki konuları iyice incelemenizi özellikle "bisikletlerimizin fotoğrafları" veya tanıtımı bölümündeki bisikletlerin fotolarını iyice incelemenizi en azından görünüş olarak bir deneyim kazanmanızdan yanayım.

Bisiklet alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.
    1.Kullanım amacınız=?(DJ,MTB,YOL gibi.. siz MTB de karar kılmışsınız:))
    2.Cinsiyet, boy, kilo, yaş bilgileriniz ve bütçenizin limiti.
    Eğer ileriye dönük birşey düşünüyorsanız kadro seçimi çok önemlidir.
    Ömür boyu garantili kadro alırsanız ileride ortaya çıkacak bir sorunda garantilidir ;)..
    Vites sistemi bütçenize göre değişebilir ama ben size rigitlik ve sağlamlık acısından XT sistemi öneririm;)
    Hoşcakalın umarım Bisiklet grubu kurulur ve gelişmelerden izi haberdar edersiniz:eek:

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    1-) Salcano 18 inç kadrolu olanı ile ilgilenebilirsiniz:
    http://www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=24

2-) City Sport tarzı bir şey olabilir (Gezi amaçlı bir bisiklet, dağ bisikleti değil):
    http://www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=46

3-) Üzerinde takılı olna shimano modelleri 1. madedeki bisikletten daha aşağı seviyede, fakat bu bisikletin kadrosu çooook kaliteli.

http://deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2693,DeltaBisiklet,2230

4-) Bence bu içlerindeki en uygun biisklet, fiyatı iyi kadrosuda iyi
    http://deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2400,DeltaBisiklet,2137

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Tam zamanında foruma üye olmuşsunuz. Az daha sizi ömür boyu bisiklet hobisinden soğutacak bir bisiklet alıyormuşsunuz. Bu linkde verdiğiniz bisiklet sizin amacınıza uygun değil. Orta amortisör bu bisiklete fazla ağırlık katar ve her pedal basışınızda sizin enerjinizi sönümler. Bu bisiklet 20 kg. yakın ağırlığı vardır ve yokuş çıkamazsınız. Sadece "evlatlarıma kalsın" kısmını sağlar, çünkü kimse binemez, yıpranmaz :D
    Ankara'da olduğunuzu görüyorum. Bu işe bir gün ayırın ve Erdoğanlar Bisiklet, Delta Bisiklet gibi mağazaları ziyaret edin. Yukarıda linkleri var. Orada daha doğru seçim yapmanıza yardımcı olacaklardır. Kolay gelsin.

İLKER TAŞ ve Güney Tuncer bunu beğendi.
  6. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ömürlük bir bisiklet istiyorsanız, pazarlıkla 1500-2000 ytl arasına bir fiyata alabileceğiniz mağaza satışlı, sıfır ve muhteşem bir bisiklet biliyorum. Biraz eski bir model ama 11.5 kg civarında çelik kadrolu ve üzerinde üst seviye parçaların bulunduğu bir bisiklet ve ölçüleride size göre. İlgilenirseniz özelden mesaj gönderebilirim.

7. frozenrealm

frozenrealm Yeni Üye

arkadaşlar gerçekten tebrikler bu kadar kısa sürede bu kadar cevap aktif bir forum olduğu çok belli bundan sonra burdayım inşallah :D arkadaşlar bütün önerilerinizi dikkate alacağım ve forumu incelemeye başlıyorum fakat kesin kararırmı siz değerli arkadaşların fikirleri doğrultusunda vereceğim fakat alacağım bisikletin çok ama çok güzel olmasını dikkat çekmesini istiyorum ki insanlar özensinler ve bulundugum ilde ve üniversitede bisiklet kültürünü yerleştirmek istiyorum bütün öğrencilerimede aktarmak istiyorum çünkü her zaman derim çok güzel birsöz vardır

"Medeniyetin ölçüsü gelişmiş toplumlarda iki tekerlekle ölçülür"

8. frozenrealm

frozenrealm Yeni Üye

Serdar bey çok güzel anlatmışsınız fakat ben çok özendim o selenin altındaki amortisör kısmına çok ama çok hoşuma gidiyor ve havalı duruyor öyle bir şey var aklımda tabi siz daha uygununu sağlıklı olanı biliyorsunuz heyecanla takip ediyorum bu sayfayı bakalım ne bisiklet önerileri gelecek yaklaşık 1- 2ay içerisinde alacağım inşallah

9. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
  10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok doğru!:in: Biz gelişebilseydik 4 teker yerine 2 teker üzerinde dengede durmayı başarabilirdik:eek: aynı AB ülkeleri gibi:).. .