Bisiklet selesinde nonstop 14 saat, 200km.

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Mesut abi tebrikler gerçekten çok güzel bi gezi olmuş :)
Yenilerinide bekliyoruz :p

Bizde arada burda gece turlarına çıkıyoruz eymir sırtlarında ama 14 saatin keyfini vermez tabiki :)
Bakalım yazın tura çıkarsak yaparız inş. :)

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@trinitrotoluen

Adaşım ve kardeşim. Güzel yorumun için teşekkür eder, sana da bol pedallı güzel geziler dilerim.
Mesaj yazan ellerine sağlık.

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
''Sen neymissin be abi'' adli guzel sarkiyi ''siz neymissiniz be abi'' olarak degistiriyorum,ironman ekibini yeni yeni tanimanin verdigi saskinlikla mesajimi noktaliyorum:D

Saka bir yana Allah sizi ayirmasin,herkese boyle bir ekip nasip olmaz.Nice gezilere ve guzel paylasimlara insallah.

Buarada esinize sinema teklifinizden sonra,aldiginiz hayir cevabiyla birlikte derin bir oh cektiniz mi? Bundan hic bahsetmemissiniz?:D

Not:Zorda kalacaginiz durumlarda ozel mesaj cekebilirsiniz:D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@scorpion99

Selamlar.
Eşime sinema teklifimden sonra aldığım hayır cevabı olmasaydı, aynı akşam sizlerle yol notlarını ve fotolarını sıcağı sıcağına paylaşamazdım. Yaniiiii, demekkiiii "eşim de hem beni hem de sizleri biraz da kendini düşünüyormuş" diye bir sonuç ta çıkarabiliriz burdan.. :rolleyes: :p
:) :) :)

• Beğen
Tepkiler: deutz

Hakan Kayisligil

Aktif Üye
Tepki
183
Mesut hocam selam ,
Mükemmel bir gezi , Antalya'dan Ender beyinde dediği gibi ;ya seni buraya alacağız yada bizler Konya'ya taşınacağız.

Birde küçük bir hatırlatmam olacak, aşağıdaki resmdeki dağın hemen arkası Kasımlar , Kesme ,Sütçüler olsa gerek .
Bu vesile ilede Trans Toros turuna bir gönderme yapalım.
(link)

Birde Mesut hocam şu hid. disk fren ayar meselesinde benim bir yöntemim var.
Bu yöntemi tamamen kendim keşfettim , belki bunu böyle yapanlar vardır ama, insan kendi geliştirince daha tatlı oluyor (Ben Amerikayı üç kereden fazla keşfedenlerdenim;) )
Şöyleki ;Resimdede görüldüğü gibi alyan anahtarla fren tutucusunu(iki alyan vidasınıda) gevşetiyoruz.(link)
Tamaman gevşeyip sağa sola rahat kayar şekle gelince , gidondan fren kolunu sıkıyoruz,bu vesile ile fren pabucları diski tam ortalayarak sıkıyor.

Fren kolunu hiç bırakmadan! (diske pedler yapışmış halde iken) ayar vidalarını sıkıyoruz , ister istemez bu vaziyette alyan vidaları sıkılan rotor tutucusu fren kolunu bırakıncaki pozizyonu sağdaki ve soldaki pedin diske eşit uzaklıkta kalmasını sağlıyor.

Bu şekilde ayarlanan ped disk mesafeleri kesinlikle en doğru sunucu veriyor,
Buna rağmen tekerlek çevrilince pedler diske kısım kısım halen sürtmesi varsa ,bu da metal diskin yamulduğunu ve yenilenmesi gerektiğini gösteriyor.(kimi küçük kaçıklıkların ,disk yeriden sökülüp ,elde eğip bükerek düzeltme şansıda var)

Birde unutmadan pedleri geri çeken çelik yay vazifesi gören parçalar kontrol edilmeli , kimi zaman biri diğerinden daha kuvvetli olabiliyor, buda sorun yaratabilir.

Neydse hocam, bizim üniversitede makinacı hocanın dediği gibi ;basit makina iyi makinadır , az teferruat ,az sorun .

Bu denli uzatıp açıklama yapmam bir yerde şu turu yarım kesen sizin arkadaşların hayıflanmasına gönülden ortak olduğumdandır.

Konya'ya selamlar

Hakan KAYIŞLIGİL

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hakan Kayisligil

Hakan hocam selamlar. Trans toros gezimize yaptığınız gönderme tam yerine denk gelmiştir. Tebrikler ve Teşekkürler..
Ayrıca hidr. disk konusundaki önerileriniz için de teşekkürler. Dediğiniz tedavi algoritmasını ben zaten aynen dediğiniz şekilde biliyordum(kusura bakmayın ama bir şekilde daha önceden öğrenmiş bulunmuşum:) ).
Sanırım bizim ellerde bir problem var. Yani belki de biz ayar tutturamıyoruz. Sizle tekrar bir gezi yapsakta o mühendis ellerinizle bizim ayarsız hidr. disklere bir akort çekseniz diyorum:rolleyes:
(cidden :cool: , ve kalpten :) )

:) :D :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Kayisligil

Hakan Kayisligil

Aktif Üye
Tepki
183
@Mesut Girgiç

Mesut hocam ne diyeyim ,
kalp kalbe, kağıt oyunundaki gibi 'pişti' yapıyor durmadan.

Hakan KAYIŞLIGİL

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sevgili Doktorum, Bisiklet tutkusu yüzünden duramıyorsun yine güzel bir gezi güzel fotoğraflar ve güzel bir anlatım, tebriklere çok güzel cevaplar. Gezilerinizi bizlerede aktardığın için teşekkürler.

Benim Konyada bulunduğum sırada sizinle pedal basamadığıma halâ üzülüyorum benim zamanlamam uygun değildi herhalde. Serkan'ın dediği gibi tayinin İstanbula da düşmezmi?
Gezilerinizi okudukça sizlerle pedal basmak neşeli ve zevkli olduğunu görüyorum.. Ahh bir yaz gelsede havalar şöyle bir sıcacık olsada sizle, Serkanla tüm pedal dostlarla doyasıya bir gezsek..

Uzun yolları öyle özledimki

Bende ne yapıyorum biliyormusun Evde odamda gezi fotoğraf sidilerini DVD ye koyuyorum TREK 7200 ü antreman TACK ına tesbit edip sıcacık odada 15 km. gezdiğim yerleri pedallıyorum.. Herkeze Sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Necati Bilgen
Valla süpersin Necati Abi. Daha sana cevap olarak ne diyeyim. Süpersin..
Gerçekten de uzun yolların hali başka, tadı başka.
Şehir içinde hafta içi antrenman yapmak, hava kirliliğinden dolayı oldukça riskli. Sanırım en güzeli sizin gibi ev içinde antrenman yapmak. Videoyu da bisikletin tam karşısına koyarsanız harika olur.
Serkan, siz, ben ve Hakan Kayışlıgil hemen şuracıkta bir 4 lü oluşturuverdik. İnşallah bu yaza hepimiz de bir araya geliriz.. :)

ramazankurucay

Forum Demirbaşı
Tepki
788
çok etkilendim gerçekten.. doğa ile başbaşa çok güzel bir tur.. nice rekorlara.. resimleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler..

memre

Üye
Tepki
112
yine keyifle okudum gezinizi. Fotograflarınız harika. Bizlere kattıklarınız için cok tesekkurler.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@memre

Vakit ayırıp okuduğunuz ve beğendiğiniz için biz de teşekkür ederiz. Bir dahaki gezimizde eğer yeterli havaya girebilirsem komedi tarzı yol notları yazmaya çalışacağım..
Yine bekleriz..
Sevgi ve saygılar.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Mesut abi yine güzel, zevkli olduğunu hissettiren hoş anlatımlı bir tur yapmışsınız, tebrikler.
Ben de çalınan fotoğraff makinamın yerine birşey alabildiğimde, ara verdiğim orta mesafedeki turlara (200km gibi), daha uzunlarını ekleyeceğim, en son 350de bırakmıştım, bir 400 veya 450denemek istiyorum.
(Aslında 500km/gün yapacaktım da sponsor bulamıyorum)

İzmir-Konya 550 değil de şöyle 300km olsa, hemen atlayıp geleceğim valla, ama bana kalmalı değil, günübirlik turlar uyuyor :)

Sizin İzmir'e gelme durumunuz olursa, hemen hazırlanırım, istediğiniz noktaya günübirlik veya 2günlük gelebilirim.

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Mesut Bey, sizi ve arkadaşlarınızı yaptığınız keyifli gezinizden ve performansınızdan dolayı tebrik ediyorum... Daha nice rekorlara... Sevgiler, saygılar...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@athletic

Valla atletik kardeşim ne diyeyim. Ağzından ballar damlıyor. İnşallah, inşallah.. ya sen gel yada biz gelelim(gelmeye çalışalım yani :D )

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

Mumi

Üye
Tepki
44
*Resimlerini halen mailine beklemektedir...*

Mesut abiiiiii

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Mesut Bey ayaklarınıza ve ellerinize sağlık, ayrıca kameranızın şarzına kuvvet
( resimler çok güzel ). Esrefoglu Camii'yi daha önce hiç duymamıştım, gerçi
" Konya'yı da hiç görmedim " desem yalan olmaz ama böyle ince bir sanat eserini bilmemek ( kendi adıma ) çok ayıp doğrusu. Ne kadar güzel bir Camii imiş inşallah bir gün kısmet olurda gezerim. Gerçi sayenizde görmüş kadar olduk ama bir de dünya gözüyle görmek hiç fena olmazdı.
Bisikletle bir günde 200 km durumu da bana sanki Konya ve çevresindeki yolların sadece inişten ibaret olduğu, hiç tırmanış olmadığı hissi yarattı. Gerçi sırf iniş bile olsa adamın başı döner yahu!
Gerçekten muhteşem; hani sizi tebrik etmek benim gibi amatöre düşmez ama takdire şayan bir başarı doğrusu. Güzel resimler, bilgiler ve anlatım için tekrar teşekkürler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Mumi

Mailine bekleme, bisikletforum dan özel mesaj kutuna bak canım..
1 haftadır orada resmin seni beklemekten bayatlamıştır artık.. :D :D :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@tırt kaptan

Çok mütevazi ve övgü dolu mesajınız her ne kadar bizi şımartıp, tembelleştirme riski taşıyor olsa da, gönüle hoş geliyor şimdilik.
Umarım ömür boyu iltifatlarınıza layık olabiliriz
Sevgi ve selamlar. :)