bisiklet seçmeme yardım edermisiniz.

A

arkxdas

Misafir
Foruma yeni üye oldum.Ve bisiklete binmeye yeni karar verdim.Bundan önce motorsiklete binen biriydim. Çalıştığım işyeri bana 25 km uzaklıkta. Ve yolum düz sayılır. Bisiklete işe gitmek için bineceğim.( Haftada 2 sefer ) Ve ayrıca fazla kilolar ve sağlık için :)) . Ama bisiklet secimi konusunda hiç bilgim yok.Alacağım bisiklet nasıl olmalı , yayları olmalımı vs ?? . Temel olarak benim istediğim bisiklet biraz hızlı gitmeli. Ve fazla pahalı olmamalı.Bu arada görüntüye önem veren biriyim. Yarış bisikleti tarzı olmasını istemiyorum. Marka ve model ne tercih etmeliyim. Değerli önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
city bike tercih edin yada yarış nede olsa düz yol (ak git ya :D:D:D:D)

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Merhaba..

700 liralık bütçe ile bu forumdan dayanıklı ve marka bir ikinci el bisiklet alabileceğinize inanıyorum..

Satış ilanlarını takip edin ve bisikleti üzerindeki parçalara markasının verdiği değeri ve kullanabilirliği araştırarak anlamaya çalışın..

İlk ciddi tavsiye benden olsun: Sonuçta zor hava ve yol şartlarındada kullanmayı düşünüyorsanız ince tekerden ve 28'' lik jantlardan uzak durun. Islak zeminde ince teker sizi zorlar 28'' lik jantlarda bozuk zeminde sıkıntı verir..

Seçiminizi yaparken acele etmeyin.. Bisiklet tur ve organizasyonlar bölümündeki fotoğraflara bakın ve insanların kullandığı bisikletleri keşfedin..

Bol şans..

A

arkxdas

Misafir
(link)

yukarıdaki adresteki ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz acaba ??

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
Bianci almanızı önermem,amortisörlü bisiklet de düz yol için gereksiz
(link)
yukarıdaki linkte bulunan bisikletlere yakın bir bisiklet almanızı öneririm

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
merhaba ben de sakaryalıyım ve giant marka mtb kullanıyorum ama biskleti aldıktan sonra bisikletin çok fazla olmasa da beni yorduğunu anladım. ben size orta seviyede citybike öneririm. özellikle scott sportster tarzı bisikletler sakarya yolları için uygundur.Çünkü Sakarya'da çok fazla eğimli yol yok. Ve de yollar bence ne tam olarak yol bisikleti için ideal ne de mtb'lik dayanıklılık istemiyor.

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
@nsklc

Son cümlede yanlış kullandığım kelime için özür dilerim 'istemiyor' değil 'istiyor' olacak.

A

arkxdas

Misafir
''nsklc'' demek sakaryalısın. öyle ise sana bir sorum daha olacak. Aslında senin dediğin tarzda ''scott sportster'' benim bir bisikletim var fakat biraz bakıma ihtiyacı var. Onu yaptırmak da içimden geçmiyor değil .Boyasını falanda yenilemeyi düşünüyorum. Fakat işini iyi yapan iyi bir bisiklet servisi bilmiyorum.Mahalle aralarındaki bisiklet tamircilerinede güvenmiyorum. Bana sakaryada önerebileceğin iyi bir bisiklet servisi varmıdır ?
Ben arifiyede oturuyorum.
Ayrıca mtb kelimesi ne anlama geliyor. Acaba dağ bisikletimi ?
Bide şu 26 jant 28 jant neyi ifade ediyor .Sürüş esnasındaki farklılıkları nelerdir?
Birde yukarıda verdigim linkdeki bianchi bisikletlerin aşağı yukarı görüntüleri aynı. Fakat fiyatları ise 350 ile 700 lira arasında değişiyor. Bunlar arasındaki fiyat farklarını belirleyen özellikleri nelerdir acaba??

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
Vallahi benim Sakarya'da bildiğim iyi bir tamirci yok.Bir sorunum olmadı bugüne kadar. Patlak gibi basit sorunları kendim hallediyorum. Daha büyük bir sıkıntı olursa da bisikletimi bana toplayan abiye gidiyorum.