Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimiyle ilgili yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İbrahim GÜVEN tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben Gaziantep'de yaşıyorum ve uzun yıllar dağ bisikleti kullandımve müthiş zevk alıyorum bisiklet kullanmaktan.Artık değişme zamanım geldi fakat bir kaç konuda siz tecrübeli arkadaslarımın yardımına ihtiyac duyuyorum.Hayalim hızı ve yapısı nedeniyle yol bisikleti ama o da beni biraz korkutuyor nedeniyse asfaltta bile kullanacak olsam yol bisikletlerinin cok hassas oldugu en ufak bir cukur ya da bozuk bi yolda hemen sorun çıkaracağı,bakımlarının şehir bisikletlerine göre daha zor olacağı gibi.Eğer bu söylenenler gerçekse ikinci alternatifime yönelmek istiyorum yani şehir bisikleti.Sonuçta her ikisinide şehrin dışında kullanacağım yani %95 asfalt yol belki bir kaç km şehir içi.Bana tavsiyede bulunursanoz gercekten cok sevinirim.Hatta sadece şehir yol bisikleti seçimi değil hatta hangisini tavsiye ediyorsanız onunla beraber hangi markayı ve hangi siteden alabileceğimi(malumunuz Gaziantep de pek bulamıyoruz) de tavsiye ederseniz minnettar olurum.Boyum 1.80 ve kilomda 82.Limitim 1000-1700 arası müthiş bir ürün indirimle 2000'e düsmüsse o da olur:)

2. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Antep'e iş sebebiyle geçen sene kış geldim.. Geçen kış öyle bir kar yağdı ki oradan arkadaşlar bayadır böyle kar yağmıyordu dedi. Kışın binmek yağmurlu havada bile olsa zor.. Fakat yaz için o kadar kötü yolları yok. Elbette İstanbul'daki asfalt dökülmüş yol miktarı kadar olamaz fakat orayı karış karış gezdim merkezinden mezrasına kadar şunu söyleyebilirim ki yollarına bakarak söylüyorum Antep de bile dağ bisikleti kullanmak yerine şehir bisikletini 35ten aşağı olmamak kaydıyla patlamaya dayanıklı olanlarından tercih edilirse belki opsiyonel olarak da amortisörlü seçilirse daha doğru tercih olabilir çünkü oranın yollarını göze alarak konuşuyorum. Ama yine de kullanarak alışırım diyorsan amortisörsüz denerdim ben olsam hiç kullanmadım ben de amortisörsüz fakat tavsiyeler üzerine konuşuyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

İbrahim GÜVEN bunu beğendi.
  3. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer %95 asfalt diyorsan fakat hız limiti bana kalmış ben bastıkça gitsin,sessiz bir yolda giderken lastiklerin asfaltla olan aşkının sesini ve arka vitesin kendine has sesini duyarak (hele bir de klasik Campagnolo olacak...üüüfff) aşka gelmek istiyorsan Road al.Şehir içinde eve gidene kadar tor tor yani yavaştan takılırsın,zaten o %95 yeter sana.Bakım ve diğer konular sorun değil yeter ki sen dikkatli kullan.

4. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  5. niyazi akarken

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  6. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yani anlayacağım şu mu olmalı,bozuk olmayan yollarda düzgün de kullandığımız taktirde yol bisikleti almanın hiç bir sakıncası yok! ya da şehir bisikleti yol bisikletine göre daha dayanıklı ve kullanışlı diyebilirmiyiz?

7. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şunu bir incele, Bir de şunu ve bunu
    tabi amortisörlü yada değil buna da karar vermen gerekiyor. Çok var 2000 üst limite yaklaşırım diyorsan istemediğin kadar model bulabilirsin.. Trekler de çok iyi bak.

8. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Açıkcası belirttigim gibi çok fazla teknik bilgim yok.Düz asfalt şehirler arası gibi yollarda kullanacagım tabii o yola gidene kadar biraz da şehir içinde mesafe katetmiş olurum.Amortisöre çok gerek varmı kararsızım.

9. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tavsiyem merida crossway 300 veya merida crossway 500 çok güzel bisikletler.

10. niyazi akarken

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    dağa bayıra çıkmayacaksanız amörtisör sizin için gereksiz ön amörtisör için diyorum. orta amortisörü tartışmam bile neden koyarlar onuda anlamam. yani sürekli asfalttaysanız neden amörtisör alasınız gücünüzün %20 si oraya gider. alın bi şehir bisikleti bakın keyfinize.

11. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Kesinlikle düz maşalı bir modele bakın bence, boşuna 2 kg amortisör taşımayın. Yazdıklarınızdan anladığıma göre, ben size fitness tarzı bisikletleri öneririm. Yol bisikletleri geometrisine yakın, düz gidonlu, asfaltta rahatlıkla hız yapabileceğiniz, buna ek olarak uzun turlara da çıkabileceğiniz bisikletlerdir.

Örnek : Specialized Sirrus Elite
    Trek Fx 7.3

12. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Seçimin düz maşa, hafif iyi kadrolu bir yol ya da cross bisikletten yana olsun İbrahim. Disk fren asla düşünme.Eğer drop bar sevmezsen düz gidonlu bir cross da seçebilirsin.( yol ya da cyclocross)

salcano co2 apex bakabilirsin.
    önerilen bisikletler de uygun.

13. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bizde o kısımda kararsız kaldık Niyazi bey şehir bisikletimi yol bisikletimi.

14. niyazi akarken

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben olsam şehir alırdım. malum yol bisikletleri şehir içinde logarlarda çukurlarda sıkıntı.. ama şehir bisikletiyle iyi performans sergileyebilirsiniz. tabi bu yazdıklarım benim görüşüm. sende ne var derseniz bende şehir vardı mtb ye döndüm. lastiklerini incelttim şehirde de biniyorum. bana şehir diyorsunuz neden mtb derseniz. ben toprak yollarada çıkıyorum turlarla... nedeni budur. inşallah seveceğiniz bir bisiklet bulursunuz çünkü sevmek önemli...

15. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ender Bey daha farklı seçeneklerde sunmanız mümkünmüdür?Mesela KTM,Scoot ya da Kawasaki gibi bisikletlerin de bu sınıftan modelleri varmıdır?

16. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Scott Sub serisi hem atraktif hem hızlı kullanıma uygundur hem de ergonomikdir İbrahim.

Bir incelemelisin.

17. İbrahim GÜVEN

İbrahim GÜVEN Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Scott Sub,Cannondale cx speed,specialized sirrus ve trek fx sanırım bunlar benim isteklerimi fazlasıyla karsilayacak bisikletler,peki bunlardan birini uygun alabilecegim siteler tavsiye edermisiniz?Cünkü forumda okudugum kadariyla bazi firmalardan acaip şikayetler var.İstenilenin gelmemesi,arızalı vs gibi gelmesi.Ve son olarak cyclocross bisikletleri inceledim.Hem saglam hemde yol bisikleti gibi fakat biraz pahalı gibi.Cyclocross alabileceğim yerler varmıdır?marka model olarak tavsiye ederseniz çok sevinirim.

18. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    fiyatı ugun olan tek cyclocross salcano apex. 1800 -2000 TL ye konya biskletten alınabir. (varsa ellerinde)

Scott sub 20 ya da 30 , bike and audoor, adrenalin vb ünternet sitelerinden alınabilir. 2008 -2009 bulunabilse hem ucuz olur hem de maşa düz olur.( disk fren ve amortisörden kaçmalısın)