Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçiminde Yardım !!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alican.Topaloğlu tarafından paylaşıldı.

1. Alican.Topaloğlu

Alican.Topaloğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar .
    Bisikletforumun yeni bir üyesiyim tabikide bende bisiklet alıcam fakat sormak istediğim bazı sualler var .
    Şimdi arkadaşlar benim bütçem 400 - 500 tl arası. Bu fiyata alınabilecek en iyi bisikleti araştırdım genelde herkes
    Kronu öneriyor ve kron benim çok hoşuma gidiyor hem Türk malı hem görünüşü ve kadrosu çok iyi . Maşası biraz kötü ama 400-500 bütçe var .
    Ben bisikleti abim ile birlikte kullanıcam arada abimde binicek [gerçi arabası var ama işte :)] o diyorki çift amörtisörlü alalım .
    Bende araştırmalarıma dayanarak sadece ön amörtisör istiyorum fakat büyük bi ihtimal ön arka yani çift amörtisörlü bir bisiklet alıcaz.
    Kendisi şuan askerde Ocağın sonuna doğru gelicek bende ne yapim o geleseye kadar hem para biriktiriyorum hem araştırıyorum .
    Şimdi gelelim asıl soruma ben kron xc 250 ye bayıldım yani çok hoşuma gitti kron xc 250 ' nin arka amörtisörü olanıda varmıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum bol pedallamalar .

2. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba.

Bisiklet seçilirken belirli kriterler vardır. Ve fiyattan daha önde bir değer nasıl bir bisiklet düşündüğünüzdür. Çift amortisörlü bisikletlerde güç kaybı fazla olur ama siz arazide kullanacaksanız ve hız yapmayacağım sadece hareket yapıp arazide gideriz diyorsan çift amortisörlü olabilir.

Kron xc250'nin çift amortisörlü modeli yok diye biliyorum. Fakat emsallerini çift amortisörlü şekilde farklı markalarda bulabilirsiniz.

Söylediğiniz bütcede aklıma gelen bisikletler bunlar önerebilecekleri;

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=934

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3565,OdesisMc ( NAKİT ALIMA 490 - 500 TL ye KADAR İNDİRİRLER FİYATI )

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4976,OdesisMc ( BUNU DA AYNI ŞEKİLDE 500 - 530 TL ye KADAR İNDİRİRLER )

3. Alican.Topaloğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yardımınız için teşekkür ederim hocam ben performans kaybı yüzünden tek amörtisör tercihim ama belittiğim gibi abim çift istiyor onuda kırmak istemiyorum . Bisikletimi arazide kullanmayacağım fakat ilerki zamanlar belki eskişehirde olan gruplara katılırsam onlarla gidebilirim diye düşünüyorum . Verdiğiniz bisiklet örnekleri hoşuma gitti tekrardan yardımınız için teşekkür ederim bol pedallamalar .

4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bence hata yapıyorsunuz.. ya tek amortisör yada hybrid bisiklet alın çift amortisörü alırsanız satmanız 1 ay - 2 ay sürer tabi bisiklet sürmeyi severseniz

5. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum.

Benim satmam 5 - 6 ayımı almıştı. Daha sonra satarken de ölü fiyata satmak zorunda kalıyorsunuz...

6. Alican.Topaloğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam ben satmak için almıyorum fakat dedikleriniz doğru bunları değerlendiriyorum bisikletçimlede konuşup en uygununu almaya çalışıcam .

7. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gezi, tur veya ulaşım amacıyla kullanacaksanız 28", amortisörsüz veya sadece ön amortisörlü bir model almalısınız. Marka model takıntısına girmeyin, ayrıca çevrenizdeki ikinci el bisikletlere de mutlaka bakın.

8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    grupla geziler yapmayı düşündüğünüzü söylediniz.eğer tempolu sürüş yapan gruplarsa çift amötisörlü bisikletle yakalamanız zor olabilir gereksiz yere yorulursunuz tabi yine de son karar sizin ama arazide kullanmayacaksanız asfalt için kesinlikle çift amötisörlü önermem...

9. Alican.Topaloğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam çift amörtisör çok kötüleniyor fakat ben daha önce çift amörtisörlü bisiklete sahiptim ve rampada o kadarda çok zorlanmıyordum. Seleyi biraz daha yukarıda tutup performans açıdan destek alıyordum. Şimdi ise amörtisörsüz bir bisikletim var ama daha önceki çift amörtisörlü bisikletimden daha çok zorluyor :) Ben zaten ön amörtisörlü bisiklet alma taraftarıyım tabi abimin biraz baskısı sonucu çift amörtisör alma yolunda ilerliyorum ve bu konuda bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum bol pedallamalar :)

10. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  11. Alican.Topaloğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam arkadaşın bisikleti yüksek dayanımlı çelik kadro ben alırsam alüminyum kadro alıcam yani onun kadrodan dolayı bir ağırlığı var zaten şuanda arka amörtisörü olmayan çelik kadrolu
    bisiklet ile aynı sorun meydana gelebilir .

12. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Çift süspansiyon pişmanlıktır (400-500tl için)
    Çift süspansiyon süper bir şey ! (2000-25.000 tl için)

Size tavsiyem o fiyat aralığında 2. el salcano city sport serisinden 2. el bir bisiklet almak olacaktır.

13. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çift amörtisör almayın.Hata yaparsınız.Sizin bütçeye en uygun kron xc250'dir.Modifiye yapmaya açıktır.Maşası sertlik ayarı yapılıyor, sorun yok.Rulman göbekler akıcıdır.Kron xc 250'de değişecek aparat ruble görüyorum.Shimano'nun 7'li megarange rublesini takarsanız çok iyi olur.Büyük dişli size yokuşlarda kolaylık sağlar.