Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçiminde Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Arda Çam tarafından paylaşıldı.

1. Arda Çam

Arda Çam Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba. Forumunuzu uzun süre dışarıdan takip ettikten sonra aranıza katılmış bulunmaktayım. Siteniz gerçekten çok başarılı insanı doğru yönlendirecek nitelikte emeği geçen herkese teşekkürler. Şimdi gelelim soruma :). Başlıkta da belirttiğim gibi yardıma ihtiyacım var. Sadece bisiklet için 900 lira gibi bir bütçe ayırabilirim ancak peşin almak gibi bir imkanım yok taksitle bu parayı ödeyebilirim sadece. Oturduğum yerde Erdoğanlar Bisiklet ile görüştüm. Sedona 721 i önerdiler 900 lira 8 taksit imkanıyla. İnternette dolaşırken Kron XC-750 modelini gördüm eğer gözümden bir şey kaçmadıysa aşağı yukarı Sedonayla aynı özelliklere sahip Kron da V-Fren vardı sadece fiyatı 875 lira 10 taksit imkanıyla. Bunlar benim gözüme kestirdiğim bisikletler. Sizlerden ricam bu limit fiyata alabileceğim bisikletler konusunda bana yardımcı olmanız. Şimdiden herkese teşekkürler.

2. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    Xc750 HD kullanıyorum, gayet memnunum..

gok bunu beğendi.
  3. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  4. Arda Çam

Arda Çam Yeni Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bisiklet için acele etmiyorum aslında:).3 yıldır babamın bisikleti olan Salcano NG 303 kullanıyorum zaten fırsat buldukça şimdi sadece kendime ait bir bisiklet almak istediğim için öneri bekliyorum. Şehir bisikletlerinden yana değilim pek Ankara içinde bulunduğum bölge zaten oldukça engebeli yeri gelince dağa çıkma durumumda olacak kamp yapmak için falan. Tekrar teşekkür ederim.

5. Mert SANER

Mert SANER Yeni Üye

Seviye:
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mekanik frenli ve çift amortisörlü bisikletleri tavsiye etmem.Sedona 721 de fena sayılmaz.721'in kadrosunu yakından görmedim.Bilgim yok.Sedona 731 serisini beğeniyorum.Kadrolar kron,whistle ile benzer.Üçgen kesitli kadroları beğeniyorum.Rijit olduğu için.Kron xc 750 hd güzel.Whistle mivok larda güzel bisiklet.Bazı parçaları isteğe göre değiştirebiliyorlar. Arka aktarıcıyı farkına değiştirebilirsin.Deore aktarıcı taktırabilirsin.Deore'nin viteş geçişleri harika.Fırsat varken iyi olur.Yoksa hesaplı alamayabilirsin.

7. ilkerciftci

ilkerciftci Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kron XC500 HD bütceni birazdaha zorlarsan Kron XC750 HD almanı tavsiye ederim.

8. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bence 721 al 900 tl ye 8 taksitte iyiymiş.Acera set yarışlara katılmadığın sürece gayet iyidir.Carraro ya da bakabilirsin ama benim için sedona her zaman 1 numara:)

9. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dağ taş patika downhill mantığında bisiklet kullanmayacaksanız mtb türe yönelmeniz çok saçma olacaktır. Tabi para da sizin keyif de :) Ancak ben şahsen şehir içinde mtb kullanıp bisikletten soğuyan çok kişi gördüm.

10. Arda Çam

Arda Çam Yeni Üye

Sedona 721 aldım ancak pek tatmin etmedi açıkçası. Çok keyifli bi deneyimim olmadı yarın iade etmeye götüreceğim Salcano Astro 270 SV almayı düşünüyorum.

gok bunu beğendi.
  11. Arda Çam

Arda Çam Yeni Üye

Sedona 721i iade etmek için geri götürüyordum dün sabah. Garaj yokuşundan çıkarken zinciri koptu iyice sinirlerimi bozdu bisiklet. Aldığım yere götürdüm bi bakalım dediler baktılarki almadan önce yaptıkları ayarlar düzgün değil bisiklet ondan dolayı rahatsız arızalı gibi. 1 saate yakın ayarlama yaptılar. Ondan sonra bisiklet canavar gibi oldu iade etmekten vazgeçtim şu anda çok iyi durumda bisiklet :). Yeni bisiklet alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle akşam iş yeri kapanmasına yakın bisiklet almaya gitmeyin teslim öncesi ayarlamaları biraz baştan savma oluyor :D. Herkese önerileri için teşekkür ederim.

12. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ehh yani, bende de 721hd var. nasıl olur dedim bir an kötü zincir kırıyor falan bu imkânsız derken sebebi ortaya çıktı :) XT spd ile deli gibi abanıyorum atlayıp zıplıyorum da yine zincir kırmıyor vitesler ayar kaçırmıyor. Sedona güzeldir. :) Bakımlarını eksik etmedikçe daha da güzelleşir. İlginç bir bisiklet her geçen gün açılıyor sanki at gibi :) Her neyse sonuç olarak memnun olmanız sevindirici kazasız sürüşler.