bisiklet seçiminde yardım

Tepki
0
Merhabalar.Ben İzmir'de yaşamaktayım.Geçen sene bianchi dağ bisikletim vardı.O zamanlar yine aynı mantıkla dümdüz yolda sürmektense kaldırımlara hoplayıp zıplarım diye dağ bisikleti almıştım.Tabi konulardan anladığım kadarıyla çift amortisörlü şehir içi için uygun olan bir şey değilmiş:).Hele alırken tek amortisörlü alacaksam kilitli almam daha iyi olurmuş.Neyse bu bisikletim çalındı ne yazık ki.Alırsam odama çıkaracağım artık bisikleti :)Arkadaşlar şimdi ben yeni bir bisiklet almak istiyorum.Amaç olarak şehir içi kaldırımlara in çık gibi hareketleri karşılayabilecek,olur da hafif bir toprak yolda sürebileceğim,spor amaçlı kullanabileceğim,hafta sonları uzun asfalt bisiklet yollarında fazla yormadan kullanabileceğim bir bisiklet almak.Boyum 1.80 kilom 95.Kusura bakmayın fazla araştırma yapamıyorum üniversiteye hazırlanıyorum.Zamanım kısıtlı o yüzden direk size danışıyorum.Bana bu özellikleri sağlayabilecek 300 ile 500 TL arası bir bisiklet önerebilir misiniz acaba??2. el olur sıfır olur önerilerinize açığım.Bir de babamda kullanımı çok sık olmamakla beraber bir bisiklet almak istiyor.Boy ve kilolarımız benzer.Kullanım olarak sadece düz yolda spor amaçlı kaldırım,toprak yol vs. gibi yerlerde kullanmaz.Olabildiğince düşük bir fiyata ne önerebilirsiniz.Bu arada bisiklet konusunda pek bilgili değilim.Kalın ince teker vs. değişik şeyler önerecekseniz açıklamasını yaparsanız çok sevinirim :) Yardımcı olan arkadaşlara,büyüklerime çok teşekkürler şimdiden.İyi sürüşler diliyorum.

Scudo
Tepki
0
Sanırım bütçem az geldi :) o yüzden cevap yok herhalde en azından en düşük fiyatlı şeyleri önerseniz bildiğiniz bir bilgim olsa

Tepki
23
hepsiburada'da Claudbutler CitySport M700 mdoeli vardı indirimli 500TL idi, gelirse kaçırma

Tepki
0
Bir arkadaşımın arkadaşını buldum :) onun önerileri bianchi ve carraronun 450 500 arası ön amortisörlü modelleri bulabilirsin dedi şimdi araştıracağım birde kron xc 150 önerdi ne diyorsunuz?

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
Kron amortisoru haric iyi bisiklet ben sana salcano ng650v yi carraro cosmo yu mosso wikdfire v yi öneririm şahsen bende bunlardan birini alcam

Tepki
0
birde remix d güzeldir dedi ama fiyat biraz yüksek hemen araştırıyorum önerilerinizi teşekkürler

Tepki
0
bostanlıda bir bisikletçiye gittim remix d vardı orada dedim arkadaşım bunu önerdi adamda remix d çelik kasa kötüdür dedi bianchi speed 4000 sanırım alüminyum onu önerdi ilk bakmam gereken sanırım çelik mi alüminyum mu olduğu

şimdi baktım speed 4000e v fren diyor disk fren sistemlileri var mıdır sipariş verilse birde disk fren daha mı iyi oluyor yardımcı olursanız sevinirim yağmur çamurda temizlemek gerekiyor mu diskleri

son olarak cant büyüklüğüne neye göre karar veriliyor dükkandaki abiye sormaya çalışıyorum adam okadar çok anlatıyordur ki millete şu şöyle bu böyle sıkıldı herhalde çok kasmıyor :) şehirde kullanıcaksan 26 cant dedi sadece

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@fatihselim

Kron amortisörü hariç iyi demişsiniz yalnız o verdiğiniz modellerin hepsinde aynı krondaki maşadan mevcut :) .

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Disk frenlerde en iyisi hidrolik frendir.Mekanik ve hidrolik disk fren var.Mekanik disk fren yine v-fren gibi kablusunun içi tellidir.Hidrolik frenlerin kablosunun içinden yağ geçiyor.Mekanik disk fren ile v-fren arasında tutuş olarak fark yok.Disk frenlerin avantaj olarak yağmur,çamur,akort teli ayar bozulmasından etkilenmez.Jant aşımı olmuyor.Turcular genelde v-fren kullanıyor.Nedeni fiyatının pahalı ya da ucuz olmasından ziyade basit tamirinin olmasıdır.Yolda takılıp kalmamak içindir.Parçaları daha ucuz, her yer de bulma imkanı var.V-frenli bisikletler daha hesaplıya alınır.Benimde tercihim v-frendir.Parça satışı yapan bayilerden amortisörlü yerine düz maşa ya da kilitli maşa takılabilir.Salcano astro 210v fiyatına göre çok iyi.Donanım olarak xcm kitlemeli maşa,continental lastik,fren vites kol stef 65,özellikle teker göbekler shimano.Kron,mosso'nun düşük modellerinde başta maşa sorunu var.Tüm donanım düşük tutulmuş.Bütçeyi biraz yukarı çıkartma imkanız varsa salcano astro 210 sv seviyesinde bisikleti tavsiye ederim. (link) bahsedilen donanımlar.Başka linklerde farklı donanım olabilir.O yüzden vermek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Tepki
0
Teşekkürler ilgi ve alakanız için.bugün bir dükkana daha gittim speed 1000 v fren çelik kasa nakitte 420 lira olur dedi.Başlangıç için bunu almayı düşünüyorum.İleride daha güzel bir bisiklet almayı düşünüyorum.Şimdilik çok sık ve tur tarzı kullanımlarım olmayacağı için yeterli olur diye düşünüyorum.Yardım eden herkese teşekkürler

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Oğul Yenilmez

Bu bütçenizdeki bisiklette olması gereken özellikler alüminyum kadro olması ve shımano vites olmasıdır. Salcano ng650 , kron xc150 gibi modelleri var donanım olarak aynı düzeyde . Benim size önerim alüminyum kadrolu model almanız. Bütçenizi aşırı arttırmanızada gerek yok 450-500 liraya Kron xc150 bulunur.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kararinizi verdiyseniz hayirli olsun ancak o fiyata Mosso Wildfire V fren oneririm. Internette asagidaki linkte goreceginiz gibi 479.-TL 11 taksit veriyorlar:
(link)

Kadro aluminyum, vites sistemi speed 1000'e gore daha iyi. Ayrica fotograflara bakilirsa mosso disk fren uyumlu, speed 1000 ise degil gibi duruyor. Sonucta maşa ikisinde de dusuk model zoom. Gelgelelim fiyat kalite acisindan Wildfire daha onde gibi...
Bu arada ben bisikletimi bu siteden aldim ve bir sorun yasamamistim. Elbette magazadan nakit ve pazarlikla alma sansin varsa daha iyi bir fiyat yakalama imkaninda olabilir.

Tepki
0
salcano alacağım birazdan dükkana gidiyoruz ng650 olması lazım kron bulamadım yoksa ona karar vermiştim

evet dediğiniz gibi speed 1000 e eklemeler çok yapamıyorsun

Tepki
0
Speed 4000 aldim arkadaslar tesekkurler yardiminiz icin

Neye niyet neye kismet :) salcanoya gittim bianchi aldim isin garibi 4 5 gun dukkana gittim her gidisimde yeni bir bisikket buluyorum kyakin fiyatlari soruyorum en bastan hepsini soylemiyorlar