Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçiminde Yardım Bütçe 600-650 Civari

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muhammed.barutlu tarafından paylaşıldı.

1. muhammed.barutlu

muhammed.barutlu Yeni Üye

Seviye:
    Bulunduğum bölgede hem asfalt yolda hemde engebeli toprak yollarda kullanıyorum
    Hafta sonu bulunduğumuz bölgeki orman şelale olsun buralara giderken yokuş (asfalt) çıkıyoruz bunlara uygun 600-650 tl civarında ön maşası kilitlemeli fiyatına göre donanımı güzel hafif bir bisiklet almak istiyorum yardımlarınız için şimdiden tşkler

Boyum : 180 cm
    Kilom : 64

Düşündüğüm Modeller:

Sedona
    Kron
    Carraro
    Salcano

2. muhammed.barutlu

Seviye:
  3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    City sport adında anlaşılacağı gibi şehir için uygun.Araziye pek gelemez.Sizin için mtb yi tavsiye ederim.Astro 241 srv hidrolik frenli olanı bende kullanıyorum.Linkteki salcona astro v-frenliyi tavsiye ederim.Toplam ağırlık 13.5 kg.Carraro daha ağır 14.5 kg gibi.Seçtiğiniz Astro v -frenli daha hafiftir.13 kg gibi.Salcona üzerindeki continental lastik iyi marka fakat 2.20 ölçü asfalta göre çok kalın ve sizi asfalt yokuşlarda bir hayli yorar.Salcano astro 2011 yılı olduğu için donanıma göre hesaplı derim.Normalde 950 tl civarıydı:D.Carraro 419'tan donanımları her yönden üst seviye.Xcm kitlenebilir maşa var.Carraro 419'daki xct maşa,Salcona astro'da bulunan xcm maşanın alt gurubunda.Ek bilgi olarak,asfaltta Mtb lastikleri biraz sert havalı kullanırsan yere tutuşu azalır, daha iyi olur.Asfalt için ince city tour lastik takıyorum.(1.40).1.50'de ideal.İleride benim gibi extra lastik bulundurmanı tavsiye ederim.Ya da hybrid yol ve arazi karma lastik takabilirsin.1.75 gibi.Bisiklet seçiminde çift amortisör ve mekanik disk tavsiye edilmiyor.

4. muhammed.barutlu

Seviye:
    bilgi için tşkler zaten dediğiniz gibi yapıcaktım böyle bir bisiklet alırsam yanına ince lastik alıcam
    bide dedikleri gibi hidrolik disk o kadar bakım istiyormu çünkü kaliteli bir v freniniz varsa gerek yok diyorlar v frenin bakımı kolay ve pratik olduğu için