Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçiminde marka: Salcano

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OnurYılmaz tarafından paylaşıldı.

1. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Merhaba,

Salcano xrs 030 apex modelini gördüm ve araştıemaya başladım. Binen arkadaşlar oldukça memnun, 1000 km yapan bile olmuş..

Ama! Forumda biraz gezince, bisikletçileri biraz dolaşınca "aman abi Salcano'ysa binmem, yanına yaklaşmam" gibi tavırlar. Niye böyle diye bakınca da ilk karşıma şikayetvar.com sitesi geldi. Komik şikayetler olduğunu söyleyebilirim. Fren janta dürtüyor, vites 2 kere düşüyor gibi aslında kendinde yapabileceğin sorunlar. Bunlat zaten bütün bisikletlerde olabiliyor değil mi?

Firma sorunlara müdahale etmiyormuş, geç dönüyormuş. Bu benim için pek önemli değil. Ha sıfır bisiklet sorunlu gelirse koşarım tabii peşinden.

Salcano xrs 030 apex almayı düşünüyorum ve düşüncelerim bunlar. Varsa benim bilmediğim, sizin bildiğiniz durumlar lütfen paylaşın. Bu fiyata bu ağırlıkta apex'li bisiklet gerçekten güzel.

Az biraz daha ekle şunu al, aynı ağırlıkta ü, donanım da eşit diyebileceğiniz bir şey varsa tavsiyeletinizi de bekliyorum.

Fiyat aralığı xrs 030'dan da anlayacağınız gibi 2000-3000tl arası.

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Salcano xrs 030 un piyasa da kalmadığı söylentileri var. Almak isteyip hatta siparişini verip alamayanlar bile var. Bunu bir araştırın derim.

3. Tolga_Cr32

Tolga_Cr32 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Onur bey,

Araştırmakta tabii ki sonuna akdar haklısınız ancak şikayetvar.com da şikayet bulunmayan neredeyse tekbir firma bulunmuyor. Önemli olan kimin ne dediği değil sizin neyi isteyip neyi beğendiğiniz. Açıkcası ben Carraro CR 032 aldım param yetse Salcano 030 Apex alırdım.

4. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Bahsettiğin fiyat aralığında böyle donanıma sahip başka bir bisiklet yok dostum. Bulabilirsem bende xrs030 apex alacağım.

5. motoman

motoman Yeni Üye

Seviye:
    Her iki markayı araştıran biri olarak sormak isterim, carrodan memnunmusunuz?

6. Ali Sırıklıgil

Ali Sırıklıgil Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de forumdaki -bilhassa ses gelmesi yönündeki- eleştiriler eleştiriler nedeniyle Salcano'ya karşı ön yargılıydım. Hatta bu ses gelmesi olayı ile ilgili bağlık bile açmış forum ahalisine sormuştum. Ancak bisikleti aldıktan sonra korkumun yersiz olduğunu gördüm.

Salcano en çok servis konusunda eleştiriliyor. Tamam da her şehirde servisi olmayan markalar var.

7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  8. ali sezgin

ali sezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaklaşık 20 gün önce xrs030 tiagra aldım. Kullanıcı olarak tavsiye edebilirim. Yada apex'i.

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben uygun kadro bulsaydım Xrs 030 Apex alacaktım.
    Kötü söylentilerin hepsi kulaktan dolma bilgiler forumda bir kaç kişi var o bisikletin adam gibi hakkını verip problem yaşamayanlar.