Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçiminde görüşlerinize ihtiyacım var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cafear tarafından paylaşıldı.

1. cafear

cafear Yeni Üye

Seviye:
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-320.html
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-325.html
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-340.html
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-345.html
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-610.html
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-black_code_road.html
    Merhabalar arkadaşlar yakın zamanda bir bisiklet alıcam bu bisiklet ile şehirde gezicem birazda uzak yerlere gezmeye giderim (kipa migros filan 45 dk bide yakın köylere oda1 saat filan sürer) gittiğim yollar asvalt ve kaldırım yolları girdiğim arazi dağ arazisi değil benim için birde hız ön planda ve bisikletin şıklığı saatte 40 ile 50 km arasında giden bisikler varmış yukarıdaki modellerden hangisini önerirsiniz aralarında ne gibi farklar var bütçem çıkarsa en fazla 1400'ü zorlar
    boyum 1.72 kilom 71 bide bisikletin yanında ne tür aksesuar alayım hepsini birkerekte yazarsanız sevinirim
    sedona seçmemin sebebi servis ağının iyi olması

2. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yol bisikleti size uygun tercih gözüküyor (alış-veriş ve şehir kullanımı ağırlıklı düşünüyorsanız drop bar pek uygun değil, normal bir şehir bisikleti daha uygun olur). Fiyat aralığında da Sedona 610, Bianchi Slr500, Btwin Triban3 gibi bisikletler var yol bisikleti olarak.

3. cafear

cafear Yeni Üye

Seviye:
    pekte yol bisikleti olarak bakmıyorum ama fazlada uzun yola çıkmam ayda 3 4 kez en fazla başka tercihiniz varmı

hız ön planda ve şıklık

4. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Fuji tourning nasıl bir seçim olur.

5. Emre Örsel

Emre Örsel Aktif Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    marketlere gidicem yazmışsın eğer alışveriş yapacaksan, yol bisikletine ağır yük alınmaz.
    yollarda bozuk çoksa amortisör de almalısın konfor için.
    ama bunlar yoksa yol bisikleti hız için oldukça iyi.
    1400e yakın bütçeyle sağlam bir şey bulursun. Hafif şehir bisikleti de işini görür.
    SPD ayakkabı+pedal -- kask-- popo rahatlığı için sele(veya jelli padler veya sele kılıfı)-- gece gideceksen ışıklandırma-- en başta gelenler bunlar

6. cafear

cafear Yeni Üye

Seviye:
    çok sade geldi bana bu bisiklet bu arada hidrolik disk fren , hidrolik fren ne anlama geliyo birisi hemen durdururken diğeri yavaşmı durduruyo frenleyince bu arada sedona bisiklerde şöyle bir güzellik dikkatimi çekti kutusundan ikitane kupon çıkıyomuş birinci kuponu kurulum için servise veriyomuşuk ikinciyi ise bakım yapmak için veriyomuşuk bisikletin ne gibi bakımı olur bakım için neler almalıyım (söylediklerinzi ufak ufak alıcam hepsini birkerekte alamıyorum)

yukardaki modellerden hangisini önerirsiniz seçim sizin usta ellerinizde

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Cafer hem bütçeni de zorlamadan bence Sedona 320 yi alabilirsin.Tabi ki senin de içine yazıyorsa.24 vitesle istediğin hızlara çıkabilirsin.Tabii biraz senin performansına da bakıyor maalesef.Alman gerekenler öncelik sırasına göre kask , ön arka stop, eldiven ve gece sürüşleri için de refllektörlü (fosforlu) yelek diğer aksesuarlarıda zamanla alabılırsın.2 . Kupon sa bir ay dolduktan sonra ücretsiz yapılan bir bakım.Akort ayarı fren ayarı vs yapıyorlar :)

8. cafear

cafear Yeni Üye

Seviye:
    peki sedona 320'Yi alırsamm memnun kalırmıyım mesela benim 250 liralık bisikletim var bayır yukarı çıkarken çok fena yoruluyorum ( bisiklete ana avrt ne glrse svöyorum)

9. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Muhtemelen Tansaş, Kipa, Migros bisikleti olarak düşünerek 250 TL lik bisiklet aşırı kötü. Sanki arkanızdan biri çekiyor. Ruble, jant ayarları, göbekin durumu bunda en önemli etken. Düzgün bir bisiklete binince performans olarak çok farkedeceksiniz. Yokuş yukarı çıkmayı eski bisikletinizden daha kolay yapacağınız bir gerçek. Ama kondisyon ve doğru viteste çıkmakta ayrı bir etken. Bisiklet sürerken normalde kullandığımız kaslardan farklı kasları kullanıyoruz. Bisiklet sürerek çalışmayan kaslarımızı zamanla geliştirdikçe yokuş çıkmak daha kolaylaşacaktır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ağustos 2014
  10. megmet133

megmet133 Yeni Üye

arkadaşar ben yeni üyeyim
    benim de bir iki sorum var.ayrı konu açmayayım dedim.
    Benim bi arkadaşımda kron xc 750 hidrolik disk fren var.
    500 liraya bana bırakacak.Daha 1 yıl olmamıştır alalı.Ancak arkadaşım bisikleti akrobasi amaçlı çok kullandı.
    Bu,bisikleti alınmaz yapar mı?
    yoksa gidip 500tl ye xc 150 ya da 700tl verip xc 250 alıcam
    Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ağustos 2014
  11. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Sedona 320 ve 325 sizin için güzel tercih olur. Eğer asfalt ve kaldırım yol dediğiniz yerler çok fazla sarsıntıya neden oluyorsa ve konfor önemliyse 325 alın.