Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçiminde çok kararsız kaldım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Şaban KALE tarafından paylaşıldı.

1. Şaban KALE

Şaban KALE Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba, çok güzel bir forumunuz var. Hemen konuya gireyim, küçük yaşlardan beri bisiklete binerim son 2-3 yıldır da dağ tepe veya şehir merkezine yakın köylere geziler düzenliyoruz. Biskletim oldukça eskidi ayrızca zaten iyi bir dağ bisikleti almak istiyordum ve gidip bisikletçiden ng650 D yi beğendim. Tam alacaktım bir de internetten biraz araştırıyım dedim keşke bakmasaymışım. Kimisi kron al diyor sedona çok övülüyor salcanodan şaşma diyen var mekanik disk fren alacağınıza gidin v fren alın diyorlar oldukça kafam karıştı şu an içim gördüğüm modeller:

Carraro Smart D
    Mondial Stardom
    Ümit Typhoon 2D
    Bianchi Speed 4000
    Salcano NG 650 hd/d/v
    Kron XC 150 V /D
    Mondial Ardor
    Ümit Novex
    Bianchi Speed 2000
    Carraro Remix-D
    Bianchi Speed 3000
    Ümit Ravenger
    Carraro Force 612
    Carraro 417 Turner
    Kron XC 250 Eğer hidrolik disk fren çok farklıysa modellerin hidroliğini alacak bütçem var. Özellikle ng 650yi. Ayrıca arka attırıcının modelleri ve jantın özel örüm olmasının ne gibi bir farkı vardır. Şimdiden teşkkürler.

2. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    eyer bütcen elveriyorsa hidrolik fren al ben kronxc250 v aldım bir müddet sonra hidrolik frene çevirdim ama bir bisiklet parası gitti ve 27 vites yaptım 21 az geldi rampalarda ölüyordum yani bana yetmedi bilseydim direk bu şekil alırdım v fren ve hidrolik arasında deli fark var bana göre süper diyebilirim ama diski frenin mekenigi berbat bunu alacafınav fren alabilirsin şimdi bisiklete geçelim salkano ng650 zamanında iyiydi şimdi :( kron xc 500-750 hidrolik al yada salcano ınsomnıa 30 yada ınsomnıa başka modeli hem kadro karbon gibi duruyor hemde güzel görüntü iyi prformans tabi kararsenin

3. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Buradakilerin arasında (bütçene uygun olanlar sanırım) en iyisi, donanım olarak, Ng 650 26 HD gibi duruyor. Diğerleri baya bir düşük kalıyor zaten genel anlamda.

4. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:

asalete bak hemde yerli marka bir ikideğişiklik süper olur bu alet

5. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  6. Şaban KALE

Şaban KALE Yeni Üye

Seviye:
    imsomnia biraz aşar ama ng650 hd 600 tl bisikletin her şeyini beğendim zaten yalnızca bana arka attırıcının modelinin düşük olduğunu söylediler.

7. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kaç yaşındasın bilmiyorum ama sana şunu söylim bir müddet sonra anlıcaksınki 1 aydaha geç alsaydım ama bu bisikleti almasaydım diceksin aktif bisiklet sürüyorsan ilk başlarda süper gelicek ama bir imsomnia binin ce yada kaliteli bir bisiklete binince anlıcaksın farkı ama karar senin ben yaşadıgımı çevremdeki insanların yaşadıgını dile getiriyorum tabi burda ist de her bisikleti sürme deneme yanılma üsülü çok oluyor sizin oraları bilemiyorum

8. Şaban KALE

Şaban KALE Yeni Üye

Seviye:
    Öğrenciyim şuan maalesef iyi bisikletler sadece sergi amaçlı duruyor hatta çoğu bulunmuyor adını verince getiriyorlar bisikleti Ayrıca İmsonia gerçekten iyi bir bisiklet ama dediğim gibi o kadar bütçem yok Eğer ng650yi kullananınız varsa ve fren konusunda yardımcı olursa sevinirim.

9. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ng 650 HD (hidrolik disk) için frenlerde sorun yaşayacağını sanmıyorum. Zaten alırken de pazarlıkla fiyat 100-150 tl aşağılara düşüyor.

Şaban KALE bunu beğendi.
  10. Şaban KALE

Şaban KALE Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikleti aldığım zaman bir arıza da vermesin istiyorum ancak bu ng650 den çok şikayet var en fazla 600 liralık sağlam bir bisiklet söyleyebilir misiniz ileriki yıllarda daha kaliteli bir bisiklet almayı düşünüyorum ama şimdiki bütçem bu