Bisiklet Seçimime Sizde Yardımcı Olun

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Merhaba Abiler Ablalar;

Şu anda elimde Salcano Astro Diablo HD var. Ön amörtisörü olsun arka olsun gayet memnunum. Biraz aksiyon var hayatımda. Yaşımı Ne olur yargılamayın. Yeni Bir Dağ bisikleti Arıyorum bütcem max. 1300 tl. Arka Amörtisörlü ve Ön 120 mm ön maşa olsun istiyorum. Boyum 1.70 bana uygun bisikleti arıyorum. Hertürlü Markaya açığım umarım yardımcı olursunuz. :rolleyes:

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arka amortisör çok sert arazi şartlarına girmedikçe gerekli değildir. Ayrıca adam gibi çift süspansiyonlu bisikletler 5000-6000 liradan başlar o nedenle çift süspansiyonlu bisiklet bakmanı önermem.
Gireceğin arazi şartı çok mu sert?

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
@emre yesil

Evet Bu Bisikletten Haberim Var Ama Ne Bileyim Bana Yabancı Geldi :)

Teşekkürler başka marka önerebilir misiniz ?

@Berke1903

Aslında Haklısınız Whistle bakıyorum. ama Yinede bayağı zorlu parkur düşünüyorum aadrenalin tavan. :)

Birde eklemek isterim sizin bahsettiğiniz bisikletler 203 mm maşaya sahip gravity bisikletler

Teşekkürler. :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Egemen GÖNÜLAL

Selam egemen,

Salcano Astro Diablo HD var demissin bu bisikletten tabiki fazla birsey beklenemez ve insani cokda memnun etmez.
Gelelim 1300TL bütceye, bu bütceyle cift süspansiyonlu bir bisiklet alsan, senin salcanodan daha iyi olmayacak. Misal arkadas Rockrider 6.3 önermis, görüntü olarak belki pahali bir enduro gibi duruyor ama gel gelelim hic bir ise yaramaz ve seninkinden de iyi degildir.
120mm lik ön masa olsun demissin... Sorum su, neden 120mm istiyorsun? 120mm süspansiyonlu bisikletin enduro bisikleti oldugunu biliyormusun ve enduro bisikleti 1300TL'ye bulamiyacagini da biliyormusun.
Bak egemen eger fully(cift süspansiyonlu) bir bisiklet almak istiyorsan en az 4500TL üzeri gözden cikarman gerekiyor. Sen simdi elindeki 1300 TL ile kendine güzel bir Hardtail al ve keyfini cikar derim.

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
@murat cömez

Haklısınız, çok doğru birde ricam olacak hardtail olarak bana marka ve model önerir misiniz ?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Egemen GÖNÜLAL
Ben sahsen bisiklet önerisin de bulunmam cünkü iyisi var kötüsü var, ben sana sunu al bu cok iyi derim senin hosuna gitmez benim kötü dediklerim senin hosuna gider ozaman aramizda anlasmamazlik cikar olmaz. Bir bisiklet öneri üzerine alinmaz, sana 10 kisi 10 farkli bisikleti önerir. Simdi sen gidip 10 tane öneri var diye onunuda alacakmisin?
Bisiklet almak isteyen bir kisi kararini kendi yapmasi lazim bence. Ama yine de sana 1300TL'lik bisiklet önerisinde bulunacak arkadaslar vardir.

Benim sana tavsiyem, forumda biraz parcalar ve kadrolar hakinda bilgi topla, bak göreceksin kimseye muhtac olmadan kendi kendine bisikletini sececeksin. :in:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Egemen GÖNÜLAL

Gravity bambaşka bir şey sana basit örnek vereyim;

Trek Fuel EX 5 Trek'in başlangıç modeli full suspension bisikleti fiyatı 7000 lira.
Dikkat et başlangıç dedim 120mm ön süspansiyon. Bunlar gibi almadıktan sonra o 1000-2000 liralık full suspension bisikletten hayır gelmez. Dolayısıyla HardTrail bakmanı öneririm. Whistle'ın bu seneki modelleri fiyatına göre düşük bir performans/donanım sunuyor dolayısıyla donanım önemliyse senin için Whistle bakmanı önermem.

http://classiccycleus.com/home/wp-content/uploads/2013/06/Trek-Fuel-EX-5-29.jpg

• Beğen
Tepkiler: Berke

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Berke1903

Türkiye de gercekten 7000TL'mi bu bisiklet ya, inan almanyada 1200 ile 1500euro arasi oynuyor. Yani TL olarak enfazla 4500TL. Inan fiyati görünce sok oldum. Ama yine de o dedigin bisiklet bir baslangic bisikleti olarak kiyaslanmaz. Oldukca iyi ve basarili bir bisikletdir.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@murat cömez

Abi tabi ki üst düzey bir makine, demek istediğim şey "Trek Full Suspension" kategorisinde en ucuz bisiklet.
Fiyat ona rağmen dudak uçuklatıcı tabi daha ne modeller var. :)

Mesela bu Fuel EX 9.8, Trek'in en üst düzey fully bisikleti fiyatı 18.000 TL

http://www.riderschoice.com.au/wp-content/uploads/2013/05/IMG_0764.jpg

• Beğen

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@murat cömez

Fuel EX5'in Türkiye fiyatı €1890. 7000 Lira olmasa da Almanya'dan oldukça daha pahalı.