Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimimde Yardım Lütfen!!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında berk gezgin tarafından paylaşıldı.

1. berk gezgin

berk gezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Önelikle Merhaba arkadaşlar eski bisikletim bir kaç ay önce çalındı ve suan kendimi bir üst seviyeye taşımak istiyorum eskiden kron xc 750 kullanıyordum ancak bu benim için yeterli deildi Şuanki Fiyat aralığım 2300 tl ye kadar çıktı ve Specialized Rockhopper Comp 2013 almayı düşünüyorum kadrosuna ne koyarsam koyiyim basit kalmıcanı düsündüğüm için bu markayı ve bisikleti seçtim yardım ve yorumlarınızı bekliyorum...
    Özellikleri
    KADRO : Specialized A1 Premium Aluminum, 29er frame, fully butted w/ tapered headtube, forged dropouts, alloy replaceable der. hanger
    ARKA ŞOK :
    MAŞA : RockShox XC28 29”, TurnKey hydraulic damping w/ lock out, coil spring, 1-1/8" alloy steerer, mag disc only post mount lower, 28mm steel stanchion, preload and rebound adj., 80mm & 100mm travel
    FURÇ TAKIMI : Integrated 1-1/8" w/ lower bearing reducer, Campy-style, full cartridge bearings
    GİDON BOĞAZI : Specialized 3D forged alloy, 4 bolt clamp, 6º rise, 31.8mm
    GİDON : Flat bar, 6061 double butted alloy, 700mm wide, 10º backsweep, 4º upsweep, 31.8mm
    ELCİK/SARGI : Specialized Body Geometry XCT, Kraton rubber w/ gel, closed end, 132mm, lock-on
    ÖN FREN Tektro : Draco 2, hydraulic disc, dual piston, Lightwave style rotor, 180mm
    ARKA FREN :Tektro Draco 2, hydraulic disc, dual piston, Lightwave style rotor, 160mm
    FREN KOLLARI: Tektro Draco 2, hydraulic
    ÖN ARTTIRICI :Shimano Acera, 9-speed, 34.9 clamp, high-mount, bottom swing
    ARKA ARTTIRICI :Shimano Deore Shadow, 9-speed, SGS cage
    VİTES KOLLARI :Shimano Alivio, 9-speed Rapidfire plus, SL type w/ optical display
    RUBLE : Shimano HG20-9, 9-speed cassette, 11-34
    ZİNCİR : KMC X-9, 9-speed w/ reusable Missing Link
    AYNAKOL :SR Suntour XCR, 9-speed, Octalink
    [COLOR="#FF0000"]ÖN DİŞLİLER :44/32/22, steel
    [COLOR="#FF0000"]ORTA GÖBEK: Shimano, Octalink spline, cartridge bearing, 73mm
    [COLOR="#FF0000"]PEDALLAR: Composite platform, w/ reflectors, 9/16"
    [COLOR="#FF0000"]ÇEMBERLER :RH Disc, 29", alloy double-wall, 26mm, pin joint, 36h
    [COLOR="#FF0000"]ÖN GÖBEK: Specialized MTB disc hub, alloy, Hi Lo flange, RCC ball bearing system, steel axle, QR, 32h
    [COLOR="#FF0000"]ARKA GÖBEK: Specialized MTB disc hub, alloy, Hi Lo flange, RCC ball bearing system, steel axle, steel cassette body, QR, 32h
    [COLOR="#FF0000"]JANT TELLERİ: Stainless, 2.0mm (14g)
    [COLOR="#FF0000"]ÖN LASTİK: Specialized Ground Control Sport, 29x2.1", wire bead, 60TPI
    [COLOR="#FF0000"]ARKA LASTİK: Specialized Ground Control Sport, 29x2.1", wire bead, 60TPI
    [COLOR="#FF0000"]İÇ LASTİK: Presta valve
    [COLOR="#FF0000"]SELE: Specialized Body Geometry Rockhopper, steel rails, 143mm width
    [COLOR="#FF0000"]SELE BORUSU: Alloy two bolt, 12.5mm offset, micro adjust, 30.9mm, 350mm or 400mm
    [COLOR="#FF0000"]SELE MUHAFAZA: 34.9mm, alloy QR, nylon washer
    [COLOR="#4B0082"][FONT=Arial Black]Öneri Ve Tavsiyelerinizi bekliyorum...[/FONT][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    2300 TL'ye ikinci el üst seviye bir bisiklet alırdım ben

3. gültekin bölükbaş

gültekin bölükbaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Trek mambayı tavsiye ederim.

4. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Spec. kullandim. Cok kaliteli. Stabil akici bir bisiklet. Pisman olmazsiniz. Satis sonrasi hizmeti de iyi. Gonul rahatligi ile alabilirsiniz.

5. berk gezgin

berk gezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Trekten Biraz daha iyi bir bisiklet Specialized bir kaç farklılık 2. el almayı düşünmüyorum zaten bisikleti aldım bu salı gelicek hayırlısıyla üstüne 1 yıl sonra falan sram x6 set koymayı düşünüyorum. tavsiyeler için teşekkürler