Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet seçimimde son 4 alternatif lütfen yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur.t tarafından paylaşıldı.

1. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba.yakın zamanda bir mtb almayı düşünüyorum.uzun zamandır araştırıyorum ve seçeneklerimi 4e kadar azalttım.bunlar;

sedona 751
    carraro crx 900
    merida matts tfs 300
    sedona 650b

bu seçenekler arasında donanım ve görünüm olarak içime en çok sinen carraro fakat onun da kadro kalitesinden şüpheliyim.sedonayla arasında çok büyük bir kadro farkı var mı carraronun? bisikleti çok hoyrat kullanmayacağım genelde şehirde ve asfaltta kullanacağım ama ara sıra da araziye çıkıp dağ tepe gezmek istiyorum.

meridaya gelince sırf kadro kalitesi için seçeneklerimin arasında.

sedona 650b ise aklıma çok kurcalıyor.eğer 27.5 bisiklete karar verirsem diğer seçenekleri direk eleyip bunu alacağım.

yardımlarınızı bekliyorum.özellikle carraro kadro ile sedona kafro arasında büyük bir kalite farkı var mı bunu meark ediyorum.

2. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    şu konu hiç olmadan bi yardım ediverin

3. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu bisikletler içinde en iyi donanım Carraro crx 900'de. Benim tercihim Carraro crx 900 olurdu. İkinci sırada ise Merida Matts tfs 300'ü tercih ederdim. Üçüncü tercihim Sedona 751 olurdu. Sedona 650b'yi almayı düşünmezdim çünkü 27,5" lastik çok seri dışı ve çok zor bulunabilecek bir lastik. Çoğu lastik üreticisi 27,5" lastik üretmiyor bile. Bu yüzden bu bisiklet başına dert olabilir. Gerek iç lastik, gerek ise dış lastik alman gerekse bulamama ihtimalin yüksek.

4. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben olsam sedona derdim 200 lira daha ucuz bi kere bu 200 liraya aksesuarlarla donatabilirsin bisikleti kaliteli aksesuarlarla ama carraro donanım olarak daha üstün ve pahalı bnce sedonayı al üstelik sedonada bnce en cezbedicek şey sram vites sistemi var tercih senin :D

5. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    benim de gönlüm carrarodan yana fakat carraro kadronun çok da kaliteli olmadığını hatta kırılmalarıyla ünlü olduğunu duydum.bisikletle çok hoplama zıplama yağmayacağım ama yine de ağır arazi koşullarında süreceğim.böyle bir sorun yaşarmıyım?

6. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    aslında sedonaya karar vermiştim ama görünüm olarak carraro gönlüme girdiği için karar veremiyorum

7. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    carraro ile sedona arasında çok büyük kadro kalitesi farkı var mı?

8. Ömer frk

Ömer frk Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence sedona carraro biraz karışık kompanent kullanmış.sedona full sram var.ve kadro kalitesi ve kullanım olarak da ben sedonayı tavsiye ediyorum .

9. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Carraro'nun kadrosundan hiçbir sıkıntı yaşamazsın merak etme, kadro kalitesi olarak Sedona ve Carraro arasında bir fark yok bence. Bin'de bir ihtimal kadroda bir sorun olsa bile Carraro'nun arkasında Accell bisiklet var hiç sorunsuz değiştirirler kadronu.

10. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kesinlikle sedona tsarımıda gayet güzel +200 Tl ye neler alınır :D Bu arada sedonanın kadrosu hakkında en ufak bi sıkıntı çıkıcağınıda zannetmiyorum türkiyenin en iyi bisiklet markası bnce sedona zaten D: Benim için carraronun sadece maşası daha iyi sedonadan rst maşaları pek sevvmiyorum oda ondan ama bn 80 liralık maşa kullanıyorum çok memnunum 200 liralık sedonanın masası güzel olur herhalde :D

SEDONASK

11. onur.t

onur.t Yeni Üye

Seviye:
    carraronun tasarımı mükemmel.yoksa sedona bana daha fazla güven veriyor nedense.peki merida matts 300 hakkında ne düşünüyorsunuz?o da hala aklımda.

12. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Merida da gayet iyi bir bisiklet fakat carraro tercih etmelisin.Kadro konusu kafana çok fazla takılmasın.Üretim hatası olmadığı sürece öyle patikada falan kıramazsın kadroyu kolay kolay.

13. umut a

umut a Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben de sedonanın aksine merida veya carraroyu terciih ederdim. sedona 721 alabilecekken focus highland peak aldım mesela (sedonanın ekipmanları daha iyi olmasına rağmen).