Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimim de yardımcı olursanız sevinirim :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yasin Bardak tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Bardak

Yasin Bardak Yeni Üye

Merhabalar herkese , bir süredir bisiklet almayı planlıyorum ve bunun doğrultusunda biraz araştırdım baktım yalnız pek bir tecrübem ve bisikletlerin genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmadığımdan sadece fiyatlarına ve görünüşüne bakmaktan ibaretti. Forumda biraz dolandım ve sanırım kendi kritel özelliklerimize göre bir tercih yapmam gerek.
    Öncelikle bisikleti kullanma amacımın en başında bir okul öğrencisi olduğum için haftanın 5 günü 2km'lik okul mesafesini bisikletle gidip gelmek istiyorum + bacaklarımın cırpılığından ötürü bacak kasına da etkide bulunacağını düşünmem de bir etken. Şehir içinde kullanıma uygun birşey olmasını istiyorum , sanırım buna da şehir bisikletleri dahil oluyor. Boyum 1.80 65-70 kilolarındayım ve 21 yaşındayım. Alabileceğim fiyat aralığı ise 700-850 TL arası maximum 1000TL ye cıkabilirim zorlarsam. Bu bilgileri söylemem gerektiğini farkettim forum sitesinde gezerken.

Bu konuda bana yardımcı olursanız , bahsettiğim kriterleri değerlendirerek bisiklet önerisinde bulunursanız ve nasıl bir bisiklet almam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Abilerim , ablalarım , kardeşlerim teşekkürler :)

2. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. Yasin Bardak

Yasin Bardak Yeni Üye

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim , yani su anda aktif olarak okula gidip gelmek için kullanıcam gibi gözüküyor , yazın yavaş yavaş yaklaşmasıyla bisikleti yazın da aktif bir şekilde kullanmayı düşünüyorum acıkcası.
    Çalınmaya karşı tedbirim büyük , sütten dilim yandığı için yoğurdu biraz üflücem çünkü :D

+ Hidrolik diskli tercih etmek istiyorum sanırsam
    + Kadro boyu önemli bir etkenmiş birde bu konuda da yardımcı olursanız cok sevinirim

4. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    155 - 165 47 - 50 cm
    165 - 170 50 - 52 cm
    170 - 175 52 - 55 cm
    175 - 180 55 - 58 cm
    180 - 185 58 - 61 cm
    185 - 190 61 - 63 cm
    190 - 195 63 - 66 cm
    olacak şekilde gidiyor youtube vb. yerlerde araştırısanız daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.İstanbul'un neresinde oturuyorsunuz bilmiyorum ama eğer yakınsanız accell bike shop a uğramanızı tavsiye ederim peşinde epeyce indirim yapıyorlar.

5. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    öm attım, bisikletimi satıyorum. ilgini çekebilecek özelliklerde.

6. Yasin Bardak

Yasin Bardak Yeni Üye

Sıfır almayı düşünüyorum Efe teşekkür ederim :)

Eskiden bildiğim birkaç marka dışında birsürü marka varmış , önerilerinizi bekliyorum a dostlar :D

7. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    yukarıda verilen kadro boyu standartları yol bisikletleri için. şehir-tur bisikletler için değil.
    size uygun kadro boyu (180 cm boy şehir-tur bisikleti için) 49-52 cm civarı. bisikleti bacak aranıza aldığınızda en az 2 cm boşluk kalmalı.
    hidrolik frenliler biraz daha pahalı olur. öte yandan tüm frenler bisikleti durdurabilir:) onu önemsemeyin
    salcano city sport veya muadili bir ürün alabilirsiniz

8. Yasin Bardak

Yasin Bardak Yeni Üye

Teşekkür ederim tavsiyeniz için :) Şu anda tavsiyelerinizin katkısıyla listenin başında Carraro Sportive'ler ve Salcano city sport'lar bulunuyor. Hidrolik istememin nedeni yağmurlu günlerde de kullanıcak olmam , sanırım en büyük farkta bu oluyor. Peki bu markaları ve modelleri bakımlarını yaptığım sürece uygun ve kullanışlı bir biçimde kullabilirim değil mi ? Bu kadar net soruyor olmam pek bir bilgimin olmaması. Umarım bisikleti aldığım zaman şehir içi turlarında da beraber pedallarız da az biraz bende bilgi tecrübe sahibi olurum :)

Bir de İstanbulda ki arkadaşlar bisikleti en uygun biçimde nereden alabilirim bu konuda da aydınlatırsanız memnun olurum. Bakırköyde oturuyorum fakat İstanbulun heryerinden alabilirim yani İstanbul içinde olan her yerden almam mümkün. Teşekkürler.

9. _constantine_

_constantine_ Aktif Üye

Adı:
    Emre Savuran
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende mehmet ali beye hidrolik fren konusunda katılıyorum. yağmurda kullanmak için v fren alabilirsin, ancak fren pabuçlarını değiştirmen gerekir. ben su anda baradine 4 mevsim kullanıyorum ve jantlar ıslandığında fren performansım ortalama %10 kayba uğruyor. Yani hidrolik frenin havasıyla yağıyla uğraşabilirim diyorsan sen bilirsin.