Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet seÇİmİ

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emre öztürk tarafından paylaşıldı.

1. emre öztürk

emre öztürk Yeni Üye

Seviye:
    yeni bisiklet alcam bütce sınırlı 900 lirayı geçmeyecek ben salcano astro 212 hd almyı düsünyom sizce imdir yoksa başka marklarda varmi dır 900 lira cıvarında

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    900 tl iyi para.istte salcano astro 241 srv hidrolik disk kullniyorum.elimden cıkartmayı dusnuyorum.örümlü teker akort ayar yapması zor-sram x4 aktarıcı berbat elimle bazen aktarma yapiyorum.salcona 6061 alu kulniyor.esneme oluyor rijit kadro degil.gucu cok emiyor.tabiki bu benim acemilikden dolayı aldigim bisiklet.kadrodan esnemeden dolayı gıcırtı sesi duyanlar var.7005 aluminyum rijit kadrolara bakmanı yeglerim.sedona nın ust seviyesi ancak 7005 alu kullniyor.kron hepsinde 7005 ama donanım zafiyeti var.carraro 419 daytona donanım cok iyi kadrosuda rijit.agirliklar 1kg fzla oluyor ama rijitlik cok onemli.mesela eski klasik bende peugeout var mossaguie celik kadro donanım degistirdim.agirligi 20 kg:D13 yasindaki yegenime verdim yegende celimsiz cok zayıf bende trek kullniyorum.yokus ve yolda bana yetisiyor.burda demek istedigim donanım iyi olsun.kadroda rijit özelligi bisiklete performansda ayrı zevk veriyor.sadece sporcular agirlik cok dikkat eder ama fazla hafiflik saglamlıkdan odun verir.onerecegim modeller carrraro 436 daytona hidrolik fren sistemini sorarsın mekanikden uzak dur.

3. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim kadrom 6061 alu ben öyle bir esneme fark etmedim.Arkadaşım da carraro 436 daytona var(2009 model) ikisi arasında performans farkı yok.Esniyorsa bile o kadar basit bir şey değil sonuçta kadro bu amortisör değil

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    bunu sadece ben soylemedim forumda bir kac kiside salconadan aynı şikayetleri okudum.özellikle gıcırtı sesinden servise goturdugunu vites aktarıcı a- dan z ye butun compenantları baktirdigini degismesi haline yine gıcırtı oldugunu bunun kadrodan geldigini ve careyi giant kadroyla degistirdigini forumda yazmis.ama su konuda 7005 aluminyum kadronun rijit oldugu cok acık.istersen sedonanın ust modellerine bakabilirsin 781-761 zaten ustu carbondur. birde alt modellerine bak 6061 alu.esneme fark edilmeyebilir.ama teknik olarak var.salcanoyu istte bende kullniyorum ama degistiricem.

5. emre öztürk

emre öztürk Yeni Üye

Seviye:
    saolun bi arkadaş dedi bilgili cron xc 250 al diye 7001 alumyum kullanılyo sanırm

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben astro 212 hd kullanıyorum. Asfalt ve arazide sorun yaşamadım bugüne kadar. Remote maşa kilidi var, açıp kapaması kolay oluyor. Hız ve konfor düşünüyorsan 27 viteslere bakabilirsin ama düz yolda 40km/s hız bana yeter dersen bu modeli almanı tavsiye ederim. Nakitte epey bir indirim oluyor. Şimdiden hayırlı pedallar...

7. emre öztürk

emre öztürk Yeni Üye

Seviye:
    oke onu alcam suntor masa oluyda sizmi degiştridniz onu ?