Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Buse Evren tarafından paylaşıldı.

1. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba foruma yeni katıldım 1 haftayı geçik takip etmekteyim.Ortaokuldan beri adam gibi bisiklete binemedim açıkçası :( Birçok şeyi sizin sayenizde öğrendim çok çok teşekkür ederim.Yarın hayırlısıyla bisiklet alıcam :)
    Alıcağım bisiklet büyük ihtimalle Sedona 711V fakat maddi durumumuz kötü değil ama 711le aynı değerde bir bisiklet arıyorum daha düşük Sedona borla olabilir ama maşası kitlenmiyor.İzmirde oturuyorum ucuz aksesuar satan yer arıyorum :)
    Bu ablamın üyeliği ben ise kardeşiyim 16 yaşındayım 181 boyum var 72 kiloyum :) Yardımlarınızı bekliyorum,teşekkür ediyorum :)

2. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Bi cevap alsaydım :( ?

3. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Sedona 711D dusunebilirsin.

4. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    hangi amaçla kullanacaksınız bilmiyorum ama ben de yılın 8 ayını izmirde geçiren biri olarak, şehir bisikletine uygun yolları olduğunu düşünüyorum. fiyat ve kaliteye göre değerlendirildiğinde salcano gayet iyi ayrıca çok da hoş gözüküyor bisikletleri.

http://www.salcano.com/s17.asp

28'' jantlı hidrolik disk frenli bir şehir bisikleti, hem bayan modeli. tavsiye ederim. 711den daha iyi parçalara sahip, maşası gidondan kilitlenebilme özelliğine sahip. sadece 1-2 kilo ağır olabilir ama profesyonel kullanıcı olmadıktan sonra izmirde çok sorun olmaz. şimdiden hayırlı olsun alacağınız bisikletiniz.

5. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    arazi de çamurlu,ıslak yerlerde kullanmıcağım için Disk fren düşünmüyorum :)

sonEr´´ bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Disk fren senin söylediğinin tam tersi çamurlu ıslak yollarda daha iyi performans verir :in: Tekerlerine çamur ve su bulaştığı an v frenin gücü düşer..Teker ile maşa veya kadronun arka kısmındaki bağlantılara çamur biriktiğinde jantın yanakları ıslandığı ve çamur bulaştığı için v fren çok iyi tutmaz..Disk fren ise yağmurda çamurda yoluna devam eder..V frenden kat kat güçlüdür..Eğer frenlerin hidrolik olursa sadece tek parmağın ile bisikleti durdurabilirsin :) Yalnız disklerine su veya çamur bulaşırsa biraz gıcırtı şeklinde ses çıkarır o kadar..Aynı durum klasik v fren diye tabir ettiğimiz , jantları sıkan fren içinde geçerli.Bu kadar efsaneden sonra bisiklet seçimine geçelim :)

Genel olarak arazide kullanıcaksan..Dağ bisikleti seçebilirsin 711 iyi bir model başlangıç ve gezi amaçlı kullanım için yeterde artar...Şehirdede kullanıcam dersen lastikleri değiştirmen gerekir...Dişli lastikler asfaltta akıcı olmaz yorar seni..Slick diye tabir ettiğimiz az dişli veya yarı dişli lastiklerle değiştirirsin..Dağ bisikletini şehirdede kullanırsın.. :in:

Bütçe durumun yüksek ise ve biraz daha renkli şeyler arıyorsan..Scott , Giant gibi bisiklet sektörünün büyük firmalarının modellerinide inceleyebilirsin..711 e fiyat olarak alternatif bisiklet , kron xc1000 olabilir..Ben yerinde olsaydım Sedona'yı seçerdim..Kron'ların bu seneki tasarımları berbat..Bisiklete baktığın zaman biraz yakışıklı olmalı ama değilmi ... :)

Yok ya ben ara sıra araziye gidicem genel olarak şehirde kullanıcam dersen..Sedona 321 veya türevi şehir bisikletlerine bakabilirsin..Dağ bisikleti asfaltta yorucu olur..Şehir bisikletiyle adı üstünde zaten şehirde daha konforlu ve keyif içinde pedal basabilirsin...Kolay seçimler ve bolllcaa pedallar dilerim