Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında selcjk tarafından paylaşıldı.

1. selcjk

selcjk Yeni Üye

herkese iyi günler bisikletimi değiştirmek istiyorum ancak teknik bilgim oldukça kısıtlı olduğu için bisikletlere bakınca fazla bir yorum yapamıyorum. aradığım bisiklet ile yaz aylarında 100KM+ yol yapmayı planlıyorum ayrıca spor amaçlı, şehir içi ve dağ bayır tepe :) kullanmak istiyorum. boyum 1.86 bana ne tavsiye edebilirsiniz? bütçem 500-800 ytl arası. trek 4300 disc hoşuma gitmişti ama bilemiyorum doğru bisiklet mi? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler

2. selcjk

selcjk Yeni Üye

eh biraz araştırma sonucu şu bilgileri edindim kendimce ;

ön süspansiyonlu bir dağ bisikleti işimi görecek niteliklere sahipmiş.

ayrıca kadro boyu 185-190 cm. 19-21" 48-53 cm arası olacakmış :)

max 13-14 Kg ayrıca amörtisörlerde kilitlenebilir özellikte “Lock Out” olmasına çok iyi oluyormuş :p

ben kendimce bunları bulabildim acaba böyle özelliklere sahip bir bisiklet bana ne kadara mal olur?

3. selcjk

selcjk Yeni Üye

CORRATEC X-VERT MOTION

CORRATEC X-VERT EXTREME

TREK 4300 DISC

TREK 4500 E

baya güzeller ama bütçemizi aşıyolar; yinede x-vert motion alınabilir gibi duruyor yardım lütfen :)

4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    oooooo dostum sen halletmişsin hepsini zaten :)
    kesinlikle olayı çözmüşsün ve doğru yoldasın ;)

selcjk bunu beğendi.
  5. powered

powered Üye

Seviye:
    4300 disc i ben olsam elerdim.ve seçeneklerinin arasında eğer yazdığın gibi xvert extreme varsa başka söze gerek yok hiç durma hemen git al derim extreme yi.ancak corratecler ocak ayında bildiğim kadarıyla yeni modelleriyle gelcekler.eğer zamanın varsa yeni modelleri bekle yani en azından en son model olsun;) sonuçta hepsi çok iyi bisikletler fiyatlarına göre

6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    X-vert e kadar kendi kendinize gelmeniz çok güzel...

Oldukça sağlam ve yeterli bir bisiklet olacaktır...Ve tam sizin istediğiniz değerleri karşılıyor...Şimdiden hayırlı olsun;)

7. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    x-vert extreme cok iyi bir bisiklet ama yeni modelleri beklersen daha iyi olacak gibime geliyor.yeni modeller çıkınca bu bisikleti daha ucuza alabilirsin veya yenisini alırsın.secim şansın daha cok yani!!şimdiden hayırlı olsun

sare bunu beğendi.
  8. selcjk

selcjk Yeni Üye

ilginiz için teşekkür ederim bekleyelim bakalım yeni modeller gelince ne olacak.

9. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Beklerken araştırıp öğrenmeye devam tabi :)

10. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    burada tamamen kendi düşüncelerimi söyliyorum
    eğer 100 km hız yapmak istiyorsan 48 li aynakoldan düşük diş sayılı aynakol almamalısın kendine en uygun bisikleti bulmalısın örneğin bir kron xc 2000 veya daha hesaplı diyiyorsan amoeba scud alabilirsin ,.senin fiyat aralığındaki kron xc2000 in parçaları alivio dur amoeba scud ise acera dır yani kron un parçaları daha üst kalitededir ve kendine sakın 16 sıze dan düşük alma çünkü boyun uzun

11. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Dostum cevap vermeden önce "okuduğunu anladın mı?" ona bir göz atmanı öneririm...;)

Arkadaşın bahsettiği "anlık 100 km/s hıza çıkmak" değil!!!...O yüzden olayın "aynakolla" bir alakası yok...

Bahsettiği şey yaz aylarında günlük 100 km yaparım diyor...Bunun için tabiiki birazcık hafif bir model seçerseniz "kendi ağırlığınıza ek olan yükü" düşürmüş olursunuz...Ve dolayısıyla bahsettiğiniz "günlük 1oo km" gibi mesafelere daha rahat, yorulmadan ulaşabilirsiniz...

Bunun dışında kadro boyu olayı da tamamen kişisel olup, gittiğiniz bisikletçide oturup denemeniz en ideali...Eğer araziyede girerim diyorsanız yolda kullanacağınız kadrodan biraz daha ufağını seçmeniz "arazideki kontrolünüzü" arttıracaktır...

İyi günler:)

12. selcjk

selcjk Yeni Üye

ben hala bisiklet almadım desem döversiniz herhalde beni :p yav o kadar uzun zaman olmuş ki zaten foruma uğramayalı dersler okul derken aldı başını gitti bizim bisiklet değiştirme sevdamız neyse ki okul şimdilik bitti, ben eski külüstürü bi arkadaşa hiybe ettim artık aç bir şekilde bisiklet istiyorum.

extreme kasıcak herhalde malum 999€, artık büyükçe ihtimal corratec x-vert motion'a döndüm zaten indirimde varmış biraz daha sıkarsam kendimi 500€ çıkarabilirim herhalde. yav bişe dicem ama bu beni taşıyabilcek mi 1.86 boy, 90 küsür kilo? gerçi onların hesapları vardı dimi hatta eski mesajlarıma baktım araştırmacı günlerimden kalma 3aşağı 5 yukarı x-vert motion beni paklar herhalde diimi ? 500€ ya daha iyi alabileceğim bir bisiklet bulunuyor mu?

teşekkürler,

iyi günler

13. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Kadrosu inanilmaz saglamdir...
    Hatta bu saglamligi yuzunden diger kadrolardan 100-150 gr da agirdir...
    Ve emin olabilirsiniz ki bu bisiklet sizi rahat rahat tasir...
    Bence oldukca guzel bir secim:D
    500€ da gayet guzel bir fiyat...

Kolay gelsin:)

14. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Araştırmanız iyi olmuş, doğru ve işinize yarayacak maddeleri öğrenmişsiniz.
    Size tavsiyem hangi modeli alırsanız alın, 100km+ binişleriniz için ayrı bir dişsiz (slick) lastik seti alıp, o günlerde bu lastiklerle yola çıkmanız olacaktır.
    Tur ile arazi lastikleriniz ayrı olsun, 2 farklı binişten de tam zevk alın diye.
    Anlattığınız kadarıyla zaten 500eu yu aşmanızı gerektirecek bir durum yok.Bütçeniz sizi memnun etmeye rahat rahat yeter.

15. selcjk

selcjk Yeni Üye

düşünceleriniz için teşekkür ediyorum; o zman sizlerinde önerisiyle x-vert motionda kalar kıldım, umarım kısa sürede alabilirim.

tekrar teşekkürler