Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Secimi..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında RoNaLuMuT tarafından paylaşıldı.

1. RoNaLuMuT

RoNaLuMuT Yeni Üye

Arkadaslar, ben bisiklet almak icin en fazla 1.000TL harcayacagim. Ben biraz arastirdim Bianchi Rain ve Sedona 751 e baktim bana iyi gibi geldi ama bu bisikletler ile ilgili olumsuz yorumlarda gordum. Kendim bu konuda cok profosyonel degilim o yuzden szden yardim almayi daha dogru gordum. Bu bisikletlerin disinda da 1.000 TL ye il icinde gezebilecegim bir bisiklet ariyorum. Dag bisikleti turunde olursa daha iyi olabilir. Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler...

2. RoNaLuMuT

RoNaLuMuT Yeni Üye

Yardimci olabilir misiniz ?

3. kubilay toka

kubilay toka Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    sedona 711 v yada sedona borla almanı tavsiye ederim.forumdaki herkes bilir.sedona al çok memnun kalacaksın:in:

RoNaLuMuT bunu beğendi.
  4. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona haricinde kron marka bisikletlere bakabilirsin kadroya ömür boyu garanti var diye duymuştum salcanonunda iyi modelleri var... tavsiye edebilirim

RoNaLuMuT bunu beğendi.
  5. esrefozbek

esrefozbek Yeni Üye

Seviye:
    bianchiler sedonaya göre ucuz ama Geçen yıla göre fiyatları çok artırmışlar. 440 tl olan bir model (wap) iken şimdi 670 tl gibi.

Biskletçiler de oldukça yalancılar. Salcano satana gidiyorsun bianchi satmam çürük mal diyor. Bianchiye gidiyorsun sedano salcano türk deyip kötülüyorlar. Hepsi birbirini kötülüyor.

Eminönünde bir sedonacı var. Adama muhtelif dönemlerde 3 kez gittim adam tok esnaf. İlgi sıfır. Surat muşmula.

Hatta bir de ben ana bayiyim diyen diğer satıcıları kötüleyenler var.
    Yani onlar ilgilenmez malın arkasında durmaz şeklinde karalamalar. Sanki kendisi duracakmış gibi.

Sirkeciden mal almamam gerektiğini yine yaşayarak öğrendim bu cumartesi. (haziran 2009)
    Sirkecide bir bianchi bayisi var. Adamlar esnaflıktan bihaber. Sümük gibi yapışıyorlar.
    Onuruyla ticaret yapma diye birşey yok.3 kez uğradım 2 sene içinde hep aynı senaryo. Böyle tutturmuşlar tezgahı.

Ayrıca aldığım üç malzemenin internetteki fiyatı 20şer tl iken bana 35er tlden hiç kar etmiyorum diyerek sattı. 45 tl farkla.
    Her gelen müşteriye 40 yıllık arkadaş gibi laubali oluyorlar.
    2 lafından biri de 'dükkan senin'. Adam dükkanda spor şapkayla geziyor. Psikolojik etki yaratmak için. Başına güneş düştüğü belli ama.
    Kazara kapı önünden fiyat sorsan hemen satıp göndermek istiyorlar. Tam açlar.
    Aynı anda 2 kişi arasında kalıyorsunuz. Araya alıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bir de sanki hiç kâr etmiyormuş gibi laflar ediyorlar. Uzak durulması gereken bir yer. Ya da düzenbazlık nasıl olur görmek isterseniz uğrayın ve sadece bir modelin fiyatını sorun.

Şuna inanıyorum. Ürün alırken fiyat araştırıp büyük bir mağazadan almak gerekiyor. Fiyat biraz fazla olabilir ama içiniz rahat olur.
    Benim gibilerin hataları sizler için tecrübe. Kulak verin. Üç kuruş para için keyfiniz kaçmasın.

RoNaLuMuT bunu beğendi.
  6. esrefozbek

esrefozbek Yeni Üye

Seviye:
    Bir de senin benim gibi alıcı kılığında forumda eşsiz bilgilerini paylaşan bayiler var.
    'diyorlar' , ' al memnun kalırsın', 'duymuştum', 'evvel zaman içinde... ' gibi bilimsellikten uzak çakallık kokan kelimelerle kendi reklamlarını yaparlar.
    Kışın yattıkları için yazın ne kaparsak kârdır dinamizmiyle hareket ederler.
    Dikkat edin!
    Adam x bisikleti kullanıyor gözükür fakat y bisikletinin reklamını yapar ki daha etkili olsun düzenbazlığı.
    Gözünüzü açık tutun.

RoNaLuMuT bunu beğendi.
  7. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    1000 TL güzel bir para senin amacına uygun bir bisiklet almak için. Salcano bu sene adam akıllı modellere sahip gözüküyor, sedona, kron, geotech bunlarin hepsi olabilir, güzel bisikletler, bisiklete çocuk oyuncaği gözüyle bakmayan hem de fiyatına göre iyi firmalar. ismi olsun istersen scott, giant gibi dünya markalarının giriş modellerine de bakabilirsin, yukarida saydiğim markalara göre bileşenleri 1-2 gömlek düşük kalır fakat dediğim gibi dünya markası bir alet edinmiş olursun.

RoNaLuMuT bunu beğendi.
  8. RoNaLuMuT

RoNaLuMuT Yeni Üye

Internetten bir firma ile normalde 1.000TL den fazla olan Sedona 751'i 876 TL ye indirdim. Alabilirsem onu alacagim. Ama yardimlariniz icin cok tesekkurler baya faydasi dokundu :)