Bisiklet seçimi

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Arkadaşlar merhaba. 3model var aklımda kararsızım çok nedenleriyle birlikte yardımcı olursanız sevinirim.
Salcano ng350 27.5HD
Salcano astro 27.5HD
Salcano İnsomnia 27.5HD

Modeller bunlardır. şimdiden çok teşekkürler

Scudo
Tepki
7
İsim
Furkan Arda
Siz ne yapmak için alacaksınız bisikleti. Ona göre cevap vericem :)

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@furkanarda34 2haftada bir adaya gidip dağlık yerlere çıkıcam. Çoğunlukla okula bisikletle gidicem(dağlık alanda oturuyorum bilirmisiniz dragosda. okulum o dağlık alanın girişinde kalıyor. hergün bayır inip yokuş çıkıcam yani) olay bundan ibaret istediğim şey bir kere alıyım parasını verip 3-4sene kullanıyım ama aldıgım bisikletten pişman olmiyim o kadar para verip

Tepki
7
İsim
Furkan Arda
O zaman tabikide İnsomnia.Özellikler bakımından diğerlerine göre daha yüksek ve en önemlisi dağ bayır yerlere çıkcaksan bisikletinin hafif olması gerekir.İnsomnia 1 kg daha hafif.O 1 kg bile çok önemli.Eğer onu istemiyosan NG350 tercih ederdim.

Tepki
7
İsim
Furkan Arda
Aslında aralarında pek bir fark yok ama, lastik,jant ve vites konusunda NG350 daha iyi.En önemlisi rahatlık açısından NG350, jel takviyeli sele ile bu versusu alır götürür.Bide NG serisine bi sempatim var.Sana bağlı, unutmadan söyleyeyim şu attığın modellerin arasında pek fark yok.Sadece Astroda V fren sistemi var bi tek gözle görülür fark o sayılır.Lastikleri zaten Racing lastiklerinden(modeller farklı amaçları aynı) .Ama benim imkanım olsa Ben İnsomnia alırdım o olmazsa NG 350 :)

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@furkanarda34 bisikletci continental lastikler daha iyi ve hidrolik disk alicaksan astro al mutlaka demisti

Tepki
7
İsim
Furkan Arda
Pardon ben 26" ile karıştırmışım.Aynen Astro daha iyi ama ng350 de hidrolik disk mevcut zaten.Rahatlık istiyosan Ng350, ben yoluma bakarım diyosan Astro :)

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Şahsen ben olsam imsomnia alırdım maşa olarak daha kaliteli

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@İhsnn_zyvl
En konforlusu insomnia mı yani

@furkanarda34
En konforlusu insomnia mi yani bana net cevap lazim git ng350al de git insomnia al de ben gider alirim o derece

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Maşa daha kaliteli olduğundan imsomnia daha rahattır bence hem vites sistemi de astrodan yüksek daha hafif olması da çok önemli

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Ben bisiklet alırken biraz hata yapmıştım :) sürekli Maltepe Velodrom'a giderim diye profil fotoğrafımdaki bisikleti aldım. Alırken lastiklerini yol lastiği (yol lastiği derken kalın ve kısa dişli lastiklerden bahsediyorum) yapma fırsatım vardı ancak ben özellikle dağ lastiği istedim.
Ben de Küçükyalı'dayım İstanbul'u biliyorum genelde yollar asfalttır (her ne kadar bu çukurlu yollara asfalt demek içimden gelmese de) ben dağ lastiği aldığım için biraz pişmanlık duyuyorum yol lastiği taktırsam daha iyi olurdu dağ lastikleri çok yoruyor. Bunu bir düşünmeni tavsiye ederim :)

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@Berkec.
Tamamdir yorumun icin tesekkurler

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Basliktada belirttigim gibi en konforlusu hangisidir bunu al pisman olmazsin diyeceginiz. Sebepleriyle birliktr yazarsaniz mutlu olurum

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Basliktada belirttigim gibi en konforlusu hangisidir bunu al pisman olmazsin diyeceginiz. Sebepleriyle birliktr yazarsaniz mutlu olurum

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ng 350 29 hd sahibiyim.Arkadaşimda ng 450 insomnia vardi.Ng 450yi satip salcano insomnia 29 aldi.
Ng 350 29 hd suan 1050 tl
İnsomnia 29 1390 tl.
Senin yerinde olsam insomnia alirdim.Jant yapisi,Lastik markasi,kadro ve masasi,aktarma sistemi,gobek sistemi daha iyi.

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@kokomarmaris
Bekledigim yorumlardan biride buydu 2bisikletide test ettin mi kullandin mi yani?

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ng 350 29 hdyi yaklasik 3 aydir kullaniyorum.800km oldu.
İnsomniayi birkac sefer kullandim.Arada kullanim sirasinda fark yok.
Fakat insomnianin donanimi neredeyse tum parcalarda daha ust.
Sitesindende karsilastirabilirsin.Mesela maşa rock shox Xc 28.Bendekinde suntour xcm.
Arada 200tl fark var.
Lastikler arasinda 80 tl var.
Maddi yonde sikintin yoksa marka olarakda salcano alacaksan insomniayi almani oneririm kardesim.

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@kokomarmaris
Tamamdir tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim iyi aksamlar

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187