Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yigitdogan tarafından paylaşıldı.

1. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    Merhaba öncelikle abiler ablalar kardesler. Ben hergun sahile inip bisiklet suruyorum caprice marka cok konforsuz bir bisikletim var onu degistirip salcano ng650 27.5HD almak istiyorum. Aynı zamanda okulada gidip gelicem bisikletle ama cok kisa mesafe 2km falan sadece eve donerken bayir var sizce bu bisikletle bayirlari rahatca cikabilirmiyim yada bana herhangi bir bisiklet onerebilirmisiniz

2. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Ben salcano astro 27.5HD almayı düşünüyorum ama şöyle bir soru işareti var aklımda; malum yaz sezonu sona erdi bu sebepten dolayı sizce 2016modeli bekleyip seneye yaz başında mı alsam yoksa fark olmaz mı dersiniz? ve son olarak bana bisikletçi (yurt bisiklet sirkeci) dedi ki eğer hidrolik disk alıcaksan astro al ng350yi boşver dedi. Kısaca; Yarın gidip alıyım mı? Alıcaksam hangi modeli alıyım? Şimdiden sağolun

3. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2015 model alacaksan kışın tam anlamıyla gelmesini bekle derim.

Ghost bunu beğendi.
  4. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    Abi hangi modeli önerirsin ve kışın bu bisikletleri konforlu kullanabilirmiyim ya? Yani senin cevabın al gitsin 2015diyosun

5. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @yigitdogan Merhaba, Salcano bayisinde aynı durum ile bende karşılaştım, şuan NG350 kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Satıcı bana Astro'nun kadrosunun daha iyi olduğunu ve NG350 boşverip, astro'ya yönelmemi söyledi, ama ben ng350'ye kafayı takmıştım. Satıcı'dan ng350 istediğim rengi ve kadro boyu olup olmadığını sordum yok dedi vs. oyaladı, yok satılmıyor gibi şeyler oldu. Salcano'yu aradığım da bayinin sene başında ng350 yeteri kadar almadığını ve şuan için o bayiye bu ürünü temin edemeyeceklerini ve koskoca salcano telefonda bana isterseniz bisiklet satan sitelerden alabilirsiniz dedi :D

Bisikletlere dönersek, sanırım Astro kalite olarak biraz daha üstün gibi ama ben şuan koysalar yan yana gene ng350 alırım :) biri 24, biri 27 vites sanırım, birde ng350 Gidondan kilitlemeli o çok iyi, benim çok işime yarıyor. Tepeden aşağı hızla inerken bakmışım maşa kilitli kalmış o hızda durup maşayı açacak halim yok tık gidonda ki düğmeye basıyorum açılıyor :) Bunu iyice düşün derim.

yigitdogan bunu beğendi.
  6. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    @Osman Tuğrul Abi valla kader ortağı olmuşuz seninle. Banada dediki hidrolik alıcaksan astro al çünkü onun hidrolik kilitlemesi var falan indirim falan yaptı ama nedense ng350 27.5HD ; Astro 27.5HD den daha pahalı buna bi anlam veremedim :D O zaman sende 2016yı beklemeden al diyosun dimi? :D sence 2016bisikletin pek bi farkı olucakmı pişman edicek kadar

7. Hrii3y

Hrii3y Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle 2. el alma imkanın varsa 2. el ürünlere yönelmelisin. Ng350 27.5 hd kullanıyorum, ben de astro ile ng350 arasında kaldım ancak 3*9 sistem kullandığı için ng350hd aldım. Düşüncem arka artırıcının bana yeterli olacağı ve ilerde yükseltebileceğim yönündeydi, fren de yeterli. 24 vitesin eksikliğini hissetiğimde tüm aktarım organlarını değiştirmem gerekecekti. Buyüzden ng350 aldım.

8. Osman Tuğrul

Seviye:
    @yigitdogan Şimdi bu konu hakkında Salcano yetkilisi harici kimse birşey diyemez, bakarsın NG350 seri sonu yaparlar, bakarsın iyi donanım takarlar, bakarsın kadro şekli değişir, hiç belli olmaz. Ama çok büyük bir değişiklik olacağını sanmıyorum. NG350 neden pahalı? Gidondan kilitlemeli 27 vites, ama şöyle birşey de var Astro'da Acera sistem var ve lastikleri sağlam sadece lastikleri en az 70 TL'dir. Vites sistemi acera olan bisiklet kullanmadım ama bisikleti kullanmayı bilip, vitesi nerde ne zaman atacağını bilirsen çok da vites sistemlerinin farkı kalmıyor. Sen de katalog var mı? Birde bütçeni yazar mısın?

9. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    @Osman Tuğrul evet çalışan arkadaş bana katalog verdi tüm modeller yazılı. Ben hep döndürmeli vitese alışığım düğme ittirmeli değil ama alışırım vites problem olmaz. Katalog yanımda şuan :D

@Hrii3y Malesef 0 almak istiyorum. Değerli yorumun ve yardımın için teşekkürler sanırım ng350 alıcam.

10. Osman Tuğrul

Seviye:
  11. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
  12. Osman Tuğrul

Seviye:
    @yigitdogan Şimdi katalog'dan inceledim, maşası iyimiş, lastikleri de iyi, M396 fren sistemi hakkında bilgi sahibi değilim. Birde acera 27, dediğim gibi ben şuan Altus kullanıyorum Acera daha iyidir, ama kullanmadım hiç, bilen bir kişi varsa fren sistemi ve Altus, Acera farkından bahsedebilir mi?

13. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
  14. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yigitdogan kardeşim valla kullanım alanı ve beklentilerine göre değişir modellere çok hakim değilim ama şunu diyim uygun almak istiyorum dersen kıştan al

15. Osman Tuğrul

Seviye:
    @yigitdogan Hayır, maşası iyimiş derken kastettiğim İnsomnia, Rockshox maşa ng350 veyahut astro'nunkin den iyidir.

16. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    @Osman Tuğrul o zaman sen bana ng350 al diyosun dimi? Bu bisikletle bayirlari rahatca cikabilicem ve beni yormayacak. Cunku suanki bisikletim caprice diye degisik bisey 3 pedal atsam yoruluyorum ve direksiyonu bile tutukluk yapiyor. Amacim 1 kere aliyim en guzelini aliyim uzun sure kullaniyim

17. Osman Tuğrul

Seviye:
    @yigitdogan Bir kere alayim tam olsun diyerekten aldım ama dağ bisikleti düşüncesiyle, şahsen bana yetiyor dağ bayır gidiyorum, yoruluyor muyum? tabi ki yoruluyorum, yorulup yorulmamak senin elinde, bünyen vardır sağlam çok yorulmazsın, ben gibi b12 vitamin eksikliğin varsa epey yorgunluk hissedersin :) Ama almışken tam alayim diye ciddi düşünüyorsan parayı kıyman gerek, eğer olmuyorsa ng350 işini görecektir, ben 26V modelini internetten 745TL'ye aldım bayiye gidip ücretsiz kurdurdum. Sen bayiden alacaksın sanırım ve sana indirim yaparım der ama benim aldığım fiyatla gene ölçüşmez. Ama şu da var bayiden alırsan herhangi bir sorunun da anında oraya gidersin dersin ki kardeşim ben bunu senden aldım bu nedir, ne değildir? Bu rahatlığı, ve herhangi birşeyinde kafan ağrımasın diyorsan bayiden almak bu yönden mantıklı. Karar senin.

18. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    @Osman Tuğrul zaten 1135tl lik astro 27.5hd yi 900tlye dusurdu. Paraya kiy dedigin bisiklet modeli hangisi kardesim?

19. Osman Tuğrul

Seviye:
    İngsomnia gibi fakat eğer 1500 TL gibi civarı bir bisiklet alacak olursan çok daha fazla araştırma yapmanı öneririm. Şu sözlerimi de söyleyeyim; bisiklet alınca bitmiyor bu işin gerisi :) Eldiven, gözlük, KASK, zincir koruyucusu, ıvırı zıvırı bir bisiklet'in parasının yarısı kadar :D ve benim için şu da geçerli, allah nasip ederse elime bir miktar mevla geçerse yol bisikleti, yada carraro city sport, carraro sportive serisi gibi bir bisiklet alıp şehirleri dolaşmak içten bile değil :D Dağlara çıkıyorum, tepelerine kesmiyor :D Emin ol senide bir süre sonra kesmeyecek ve boynuzlu bisiklet merakına gireceksin ama bunu mtb almadan da öğremeyebilirsin, bende öyle oldu.

20. yigitdogan

yigitdogan Üye

Adı:
    Yiğit Doğan
    Seviye:
    @Osman Tuğrul olsun be kardesim ben sehir bisikleti istemiyorum nedense. Ben en iyisi ya ng350 yada insomnia aliyim. Adam 1400tlden 1000tlye dusurse 200e de ekipmanlari alirim gibi geliyor hayirlisi artik insallah pisman olmam secimimden
    Sanada yorumlarin ve yardimlarin icin cok tesekkurler kardesim