Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmettpolatt tarafından paylaşıldı.

1. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

Herkese merhabalar.
    Kendime uygun bisikleti bulmakta zorlanıyorum.
    Daha önceden amatör olarak bisikletle ilgilenen birisi için profesyonelliğe geçiş için seçim yapmanın bir hayli zor olduğunu gördüm yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum sizler de değerli bilgileriniz ışığında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    2 haftalık araştırmalarım sonucunda mtb alma kararı aldım. Boyum 1.90
    1) Kadro boyu 20 olan bir bisiklet benim için uygunmudur, bacak boyumu şuan ölçme imkanım yok ne yazıkki daha sonra paylaşacağım.
    2) Bütcem en fazla 1000-1300 civarında toplama bir bisikletmi yoksa hazır bir bisikletmi almalıyım ?
    3) 2 haftalık araştırmalarım sonucunda carraro big 929' a yakın gibi duruyorum.bu konuda çok bilgim olmadığından yanlış bir seçim olabilir belki sizce uygunmudur? fiyat performans olarak?

4) Jant boyu sadece bisikletin benim altında kaybolup veya kaybolmamasınımı etkiler yani sadece görüntümüdür ki ben oyle olmadığı kanaatindeyim, 26 ve 29 jant arasında Ne gibi avantajlar ve dezavantajlar vardır?

Vakit ayırıp okuyan ilgilenip yorum atan herkese şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1- Henüz jant boyutu seçimi yapmamışsınız. Dolayısıyla 20" kadro boyunuza uygundur yada değildir demek zor. Örneğin 29er bir bisikletin 19" boy kadrosunda üstboru uzunluğu, 26er bisikletin 20" kadrosuna oranla yaklaşık 3 santim daha uzundur. Bacak boyunuz kadroya uygun olsa dahi uzanma mesafesi sorun olabilir. Sadece bacak uzunluğu ile kadro uygunluğuna karar vermek yerinde olmaz.
    2- Bisiklet toplamak genelde daha pahalı oluyor.
    3- Donanım, fiyatına göre uygun gözüküyor ama mutlaka başka tavsiyelerde bulunanlar olacaktır.
    4- Büyük tekerlek: Aynı pedallama ile daha yüksek hız, daha stabil sürüş, engelleri daha rahat aşma. Yokuşlarda daha fazla güç uygulama gerekliliği ve daha az manevra kabiliyeti.

3. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

Carraro big 929 aldım biraz kullandıktan sonra önerilerimi yazıcaam

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi