Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ramazan ÖZDEK tarafından paylaşıldı.

1. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar yeni sezonda yeni bir bisiklet alacağım geçen sezon sedona 741 kullanıyordum kış dolayısıyla satmıştım şuan kararsızım mtb bisikleti alıp almama konusunda ben şehir tur bisikleti alayım daha mantıklı olur gibime geliyor çok araziden ziyade şehirler arası yol yapmak amaçım yada ankara içinde kullanmak bu yüzden mtb nin hantallığını çekmek mi tur bisikleti alıp binmek mi yol yarış bisikleti alıp yolda akmalımı bilemedim yardımlarınız ve önerebileceğiniz ürünler için şimdiden teşekkür ederim aklıma şu model var şuan bir tek bu makina için 1600 tl fiyat biçtiler sizce değermi yoksa gidip bir trek yada carrar mu alsam

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ramazan Bey şehir içi kullanımından bisikletinizin daha fonksiyonel olmasını istiyorsanız yol bisikleti almayın. Ufak tefek eşyaları taşıma imkanınız bile olmaz. Genelde performans amaçlı bir bisiklettir. Sadece kendinizi ve ufak tefek 1 2 eşyanızı taşıyabilirsiniz. Bence size en uygun tercih br şehir tur bisikleti olacaktır.

3. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ömer bey önerileriniz için teşekkür ederim düşünüğüm bisiklet konusunda bir fikriniz varmı ? acaba bende tur bisikleti alacağım sanırım yol bisikleti için hem belimde sıkıntı var sürekli rahatsız edebilir hem çok uzun yolda kullanamam gibime geliyor

4. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    trek 7.1 veya merida t2 tarzı olabilir

5. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hakan bey sabit maşalı değilde hafiftende olsa kumlu yolda gitsin istiyorum o yüzden ön maşa yaylı olsun ama kitlenebilsin istiyorum açıkcası

6. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedona 341, 331, 321 alabilirsin bütçene göre :) ama bütçen müsait ise 341 tavsiye ederim.

7. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

eski bisikletim.......

8. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hacam anlayamazsınız muhabbeti yeniyken söylemek istemiyorum açıkcası ama ben 350 modeline bakmıştım çok beğenmedim birde sedonadan soğudum nedense 741 de aynakoldan anlamsız bir tak tuk ses geliyordu carraro suportive yada trek alacağım sanırım benim düşündüğüm bisikleti kimse tavsiye etmiyormu yaf :) Lapierre yi
    Hocam bu zaten mtb den bozma değilmi bir nevi direk şehir olarak değilde ama dediğim gibi ben sedonadan soğudum sanırım ilginize teşekkür ederim

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ramazan bey Trek fx 7.1 şiddetle tavsiye ederim bende Ankara da kullanıyorum bisikletimi fiyatı çok pahalı değil işinizi görür rahat rahat Ankara Beypazarı Ayaş turlarınızı yaparsınız...

10. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hem şehirler arası yola gitsin, hem araziye girsin hem yük taşınabilsin hem de hız yapabilsin derseniz tur bisikleti kadar yük taşınmasa da, yol bisikleti kadar hız yapılmasa da, mtb kadar arazi performansı olmasa da cyclocross bakabilirsiniz sanırım.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=114901
    şurada bagaj takılmış bir örneği var. 23c lastiklerle yol bisikleti kadar olmasa da bir tur bisikletinden fazla hız yapabilir.
    ben kullanmadım, gördüğüm için göstereyim dedim. konu sahibine sorarsanız daha iyi cevap alabilirsiniz sanırım.

11. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ramazan Bey ben sadece yol bisikleti kullandığım için bu görüşlerimi belirttim çünkü kendim kullandığım için biliyorum yol bisikleti işinizi görmeyebilir. Tur bisikleti yada mtb konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim o yüzden kullancı arkadaşların yorumları benimkinden daha fazla yardımcı olacaktır size. Maalesef bilgi veremeyeceğim yanlış bir şeyler söyleyip yanlış yönlendirmek istemem. Saygılar.

12. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim bol pedallı günler dilerim !

13. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abicim tavsiye için teşekkür ederim ama ön maşa sabit istemiyorum nedenini bilmiyorum açıkcası ama bana çok sabit olacak makina hiç bir ayrıntı yok gibi geliyor sanırım sadece görüntü yüzünden bu benim almayı düşündüğüm bisikletden sanırım vazgeçtim kimse aha bu iyi dememiş gerçi kullanmadanda yanlış yönlendirmek istemiyor kimse katılıyorum ama donanım ve tür larak bilgi iyi olabilirdi hafta sonu bir yiba yapayım bakalım gelmişmi yeni sezondakiler

14. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletten memnun musunuz? Neden boyattınız?

Loading.. %61

15. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ramazan bey anlaşıldı trek fx 7.1 kendimde kullandığım için size önerdim sabit maşa istemiyorsanız trek ds 8.2 hibrit modelini öneririm sabit maşa değil istediğiniz gibi ...Hangi model hangi marka alırsanız alın iyi günlerde kullanın....

16. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abicim çok teşekkür ederim an itibariye Carraro Sportive 225 aldım :)