Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet seÇİmİ..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cemal M. tarafından paylaşıldı.

1. Cemal M.

Cemal M. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar hemen konuya geçeyim boyum 1.91 kilom 115 ve 29er 19'' bir bisiklet almayı düşünüyorum...Sizce kilo 29er e uygunmudur dayanıklı olmaz taşımaz tarzında söylemler aldım siz ne diyorsunuz tabiki bahara kadar kilo vereceğim ve bahardan sonra bu kiloyu bisikletin üzerinde vermek istiyorum.bu sürede bisikletle ilgili bi problem olurmu ?

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben 195 cm 110 kg ve 20 inç kadro çok ufak geliyor bir de 26 jant bisiklet altımda sinek gibi kalıyor kesinlikle en az size 21 inç kadro ve 29 jant bisikleti hararetle tavsiye ederim....

3. Alfa_cube

Alfa_cube Forum Demirbaşı

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba,19 inç kısa olacaktır dağ bisikleti için 29er de olsa, 20 uygun olacaktır 192 boyum 21 inç kullanıyorum 26er da.En sağlıklısı bayiye gittiğinizde ilgili kişiden doğru boyutta istediğiniz bisiklete sizi yönlendirmesi olacaktır.19 inç 29 er bir bisiklet bu yaz arkadaşıma aldık 185 boyunda.

4. Cemal M.

Cemal M. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tavsiyeler için cok teşekkür ederim benimde 26er bir bisikletim var ve bi arkadasımın 29er bisikletini almayı düşünüyorum kendiminkini satıp ama onun ki 19 kadro beni idare etmez mi sizce diğeri 17.5 kadroydu hatalı bi secim oldu.En cok tereddüt ettiğim nokta kilom 29er i kaldırmaz korkusu...

5. Alfa_cube

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    26 er ise 21 tam boyunuz 29er de 20-21, 20 arazide sanırım daha işlevsel olabilir iyi bilen arkadaşlarımız bilgi verirler bu ölçülerde almalısınız.Kilo verilir bende 115 kilo başladım 90a düştüm bu oluyor zaman ve azimle.

6. Cemal M.

Cemal M. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben cok zorlu arazilerde kullanmıyorum stabilize, çakıllı yollar, köy yolları tarzında dağlık düz arazilerde kullanıyorum o yüzden zorlama olmayacak kilo kesinlikle vereceğim o konuda sıkıntım olmaz ama bu kilo verimi sırasında bisiklet fazla kilomdan dolayı zorlanırmı sonucta 29er bisiklet daha büyük ve direnci 26 ya göre düşük hasara uğrarmı ilginiz için teşekkürler...

7. Alfa_cube

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletlerin taşıma kapasiteleri de var bir hasara bunu aşmadıkça uğramaz diye düşünüyorum uğrarsada garanti var bu da sizden kaynaklanmış olmaz.Alacağınız bisiklet için size bu bilgiyi verirler.

8. Cemal M.

Cemal M. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işte o taşıma kapasitelerini bi öğreneyim varsa bilen yazsa daha iyi olur ayrıca bisikleti ikinci el alacağım ondan garanti faktörü ortadan kalkıyor maalesef... çok teşekkür ederim