Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hüseyin Külcüoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Öncelikle merhabalar.Dağ bisiklet almayı düşünüyorum.Hem donanım olarak hem de kadro olarak iyi bir bisiklet tercihimdir.Tabi görüntü de benim için önem arz ediyor.Bisiklet ile dağ, bayır,yol, gezilere katılmayı düşünüyorum.Kısacası bisikleti heryerde kullanmayı planlıyorum. :) Lafı fazla uzatmadan seçeneklerimi sunuyorum siz değerli üyelere.Bu arada bütçe 2000 TL ye kadar çıkabilir.
    Sıralama şöyle;
    GHOST SE 2000 http://www.ghostbisiklet.com/bisiklet.aspx?kid=1&bid=10
    GHOST SE 3000 http://www.ghostbisiklet.com/bisiklet.aspx?kid=1&bid=14
    SEDONA 751 http://www.sedonabisiklet.com/#!751/c10vw
    SEDONA 741 http://www.sedonabisiklet.com/#!741/ceg0
    CANNONDALE TRAIL SL 5 http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5307,OdesisMc

Hoşuma giden modeller bunlar.Bunlardan başka bir model tercih etmem büyük ihtimalle.Sizlerden isteğim bu modeller arasından yorum yapmanız.O paraya şunu alabilirsin gibi cümleler kurmazsanız sevinirim.

Boyum 184 bana uygun kadro boyu 19" veya 20" oluyor herhalde ? Doğru mudur değerli arkadaşlar
    Bursa'da aydınbisiklette GHOST2000 gördüm.3000 yeni satmışlar.Kadro boyu 20" dediler.Acaba bir sıkıntı yaratır mı benim için ? Tabi denemeden almayı da düşünmüyorum ama 2dk da nasıl anlıcaksak ? Tecrübeli üyelerden yardımlarını bekliyorum.

2. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yardımcı olacak kimse yok mu ?

3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hüseyin bey 20 inç kadronun 184 boya sıkıntı yapmaz kanısındayım ...İlk önce dağ bisikleti almak istediğinize emin misiniz ? Dağ bisikleti adı üstünde dağ bisikleti genelde dağ yollarında bol taşlı orman yollarında v.b alanlarda kullanılmak üzre dizayn edilmiş.Ben de ilk önce dağ bisikleti aldım pişman oldum ha bir yönden de iyi oldu şimdi bir dağ bir de şehir tur bisikletim var genelde büyük şehirler de yaşıyoruz eğer her bisiklet kullanışımızda dağa bayıra gidip kullanacaksak tamam dağ bisikleti alın derim.Bize linklerini verdiğiniz marka ve modellerin hepsi gayet kaliteli bisiklet konusunda markalar...Son olarak bisikleti kullanacağınız alanı iyi saptayın şehir tur bisiklet modellerini de inceleyin pişman olmazsınız bir de forum içinde dağ bisikleti mi ? Şehir bisikleti mi ? Diye aratırsanız çok aydınlatıcı yazılar okuyup tam doğru karar verirsiniz.

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Ben hem daha ucuz olup hemde full x5 set olan 751 i tercih ederdim. Ama derseniz benim için kadro mükemmel olmalı diğer parçaları yükseltebilirim cannondale derim o zaman .

ERTUNGA bunu beğendi.
  5. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Sayın Ertunga dağ bisikleti konusunda hemfikirim efendim.Yani gerek görüntü olarak gerekse kullanım alanları olarak benim için dağ bisikleti tercihimdir.Yolda slick lastik takarım.Yani yerine göre hareket ederim.

Sedona 751 ve GHOST SE 2000 arasında kararsız kaldığımı söyleyebilirim.Cannondale M beden tam olarak benim boyuma uygun olur mu acaba ?

Aslında 2014 ü beklesem mi diye de düşünmüyor değilim.Yeni modeller geldiğinde onlardan yana mı kullansam tercihimi ?

6. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tam bu ara bisiklet alma sırası kış geliyor ve bisikletçilerin çoğu model ellerinde kaldı ve bunları nakite çevirmeleri lazım 2014 beklemeyin derim 2014 olacakta ne olacak kuş mu konduracaklar kadroya :) Cannondale iyi bir tercih Trek marka ya da bir bakın derim ömür boyu kadro garantisi var kesinlikle M beden almayın sizin bedeniniz L dir kısa boylu biri değilsiniz ....

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  7. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Peki efendim sizin önerdiğiniz bir model var mı ? Bakıp değerlendirmek isterim.Bütçem 2000 TL

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  9. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Son attığınızı çok beğendim.Peki 29 farkı nedir ? Büyük olması neyi etkiliyor ?

10. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    En başta heybetli duruyor 26 jant gibi altında kaybolmuyor Kullananların beyanına göre engellerden daha kolay geçiyormuş 29 jant ile ilgili bir iki link var bulursam atayım buraya bak incele Cube gerçekten kendini ispat etmiş bir marka...Bulunca ekleyeceğim.http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=72432Foruma 29 jant yazıp aratırsanız daha çok bilgi alabilirsiniz.Birazdan bu işlerin ustası Murat cömez gelir o sizi fazlası ile aydınlatır...

11. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    29 jant çok kaba duruyor hocam.Mesela GHOST 2000 modelinde 26 var.Yakından inceleme fırsatı da buldum.Gerçekten çok hoşuma gitti bisiklet.Canlı görmek bir başka tabi.
    Buradan bakıldığında çok kaba duruyor. :/

12. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    29 jant resimler de belki 26 jant dan biraz daha kaba dura bilir ama bence sizin boyunuza 29 jant daha iyi olur ve siz boyunuz da kaba durmaz. Simdi bir insan 165 boyunda olur ve 29Janti sürerse onun altin da kaba durur ve yakismaz uzun boylu kisi de 26 jant kullanirken sanki altinda bisiklet yokmus gibi görünür. 29 jant bisklet tabiki hiz yönünden daha iyi ve arazide engellerden daha iyi gecisi olur ama 26 jant bisikletler kadar iyi kontrol edilemez. Ben size 29 jant Cube kesin tavsiye ederim. Boyunuz cünkü 29Jant icin ideal ve korkmayin resim de göründügü gibi gercekte okadar kaba degil. Bu tabiki bir de sevk meselesi. Ama Tolga arkadasimiz size en iyi secimi sunmus bence degerlendirin derim.

ERTUNGA bunu beğendi.
  13. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İşte bilir kişi uzman geldi

14. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Trek ömür boyu garanti derken mesela şehir içi bisikleti sert kullanırken kadro kırarsak garantiyi kapsıyormu Trek 8.2 ds ye bakıyorumda onun için sormuştum

ERTUNGA bunu beğendi.
  15. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek marka karpuzun bile varsa manavdan aldın eve götürüyorsun elinden kaydı düştü patladı götürüyosun Trek manava değiştiriyor yeni karpuz ile..:)Garanti hepsini kapsıyor Selim bey merak etmeyin.

SelimDurmak bunu beğendi.
  16. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ghost kadrosunu beğeniyorum.Güzel kadrosu var:D.Farklı tasarım.

17. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    söyleyeceğim tek şey şu bir ghost kullanıcısıyım
    bisikletimden çok memnunum (en iyi uzun yolda anlaşılıyor)
    se2000 i çok araştırmıştım 3000 i pek bilmiyorum ama muhtemelen oda süperdir
    birde sedona 741e o kadar para asla verilmez 24 vitestir ve çok pahalıdır.Sedona 731 741 in bir alt modelidir
    ama şöyle bir şey var (kime sorsanız söylediğimi söyler) 731 her acıdan 741 den daha kalitelidir ve daha iyidir hem fren hem vites seti hemde kadro olarak 731 kendini kanıtlamış bir bisiklettir
    şunu söyleyeyim ben bisikletimi 40 gün önce aldım sabah evden çıkarken 731 almaya gitmiştim
    fakat satıcı işini iyi biliyordu ve bana ghost se 1175 sattı
    iyi ki de sattı çok memnunum
    yerinde olsam ya ghost yada sedona 731 alırım artan parayla da bisiklete + ekipman ve kendim için kıyafet alırdım

birde fark ettiyseniz 751 modelindede sram x5 sistem kullanılmış adam 741 üstün olan modele neden 731 deki vites sistemini kullansın ki
    bu da şu demek oluyor fiyat ve performans açısında 731 731 731

abicim ayrıca canondale de shimano nun altus model aynakolları kullanılmış

altus shimanonun en alt modelinin 1-2 üst katmanıdır

18. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cannondale kadro boyu hakkında kafanızdaki soru işaretini yok etmek için şunu söyleyebilirim 1,86 boyundayım L kadro kullanıyorum, sanırım sizin için doğru olan boy da bu..

Ayrıca boyunuz 29er'e de müsait ben bir 29er kullanıcısı olarak gayet memnun olduğumu belirtmek isterim, 29er veya 26er kararı tamamen sizin kullanış tarzınıza göre vermeniz gereken bir karar. Kısaca özetlemek gerekirse 29er hız ve performans sağlar, arazideki yol bozukluklarından daha az etkilenir.. 26er ise çok daha çeviktir ve ağırlık merkezi yere daha yakındır.

Bence model bakmadan önce kafanızda 2 şeye karar verin;
    1-) 29er mi 26er mi
    2-) Zamanla donanım iyileşmesi yapar mısınız yapmaz mısınız

Eğer zamanla donanım iyileştirmesine gidicekseniz yatırımınızı kadroya yapmak daha mantıklı, ama yapmayacaksanız paranızı donanımı iyi olan bir bisiklete harcamak en mantıklı seçenek gibi sonuçta kadro çok önemli ama tek başına bi işe yaramıyor.

Şahsen ben yerinizde olsam Ghost SE 3000 ile Cannondale Trail SL 4 arasında gidip gelirdim.. Ama gene şahsi fikrim ben kadro olarak cannondale'e daha sıcak bakıyorum; Ghostun kaynak izlerini, kadrodan sele borusuna doğru giden o parçayı ve en çok da 13,5kg ağırlığını itici buluyorum..

19. Hüseyin Külcüoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Önerdiğiniz bisiklet gerçekten harika.Gerek görüntü gerekse kalite olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim.Fakat fiyat konusunda kararsız kaldım.Yani ben nakit 1500 TL ye kadar verebilirim.2000 taksit yapabilirim.Bu fiyat çok geliyor bana.Şuan en yakın alıcağım bisiklet Ghost SE 2000 gibi duruyor.İlerde daha profesyonel bisiklet alabilirim.Ama beni şimdilik idare etsin diyerekten almak istiyorum.GHOST 2000 hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.Alırsam pişman olur muyum ? Ben kadrosuna aşık oldum demek istiyorum.Donanım olarak yorumlarınızı almak isterim.

Ghost 2000 Özellikler

Kadro :SE 7005 PG
    Maşa :Suntour XCM kilitli 100mm
    Çatal Yatağı :Rıtchey
    Gidon :Ghost Low Rizer Lıght 660 mm 31,8 mm
    Sele -Sele Borusu :GhostVL 1535 Ghost Lıght SP DC 1 31.6 mm
    Arka Değiştirici :Shimano Deore 9-Speed
    Ön Değiştirici :Shimano Acera
    Vites Kolu :Shimano Acera SL
    Fren Kolu :Tektro HDC 300 hidrolik disk
    Orta Mil :Shimano BBES -25
    Krank Takımı :Shimano Acera 44-32-22
    Fren :Tektro HDC 300 hidrolik disk
    Lastik :Schwalbe 26" Smart Sam 2,1
    Jant :Ryde Taurus
    Göbek :Sram 306
    Arka Dişli :Shimano 11-32
    Ağırlık :13,70kg

20. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ghost Se 1175 alacaktım donanım yetersiz dediler vazgeçtim. Yoksa adam bugün yüklüyordu araca yarın bendeydi. ( fiyata 1100 kadar indi. ) Şimdi bende 2000 almayı düşünüyorum fakat satıcı fabrikada bile yok dedi. Bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba ? Birde bayiden Se2000 için fiyat alan oldu mu ?