Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi (yardımcı olursanız çok sevinirim)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Abdullah Şehid HUCA tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Şehid HUCA

Abdullah Şehid HUCA Yeni Üye

Merhabalar,
    21 yaşındayım. boyum 1.74m ve 70-73 kilodayım. Çocuklktan beridir bisiklete bir sevgim var (hurdadan toplayıp yapardım:)) Bu sevgi bub aralar yeniden filizlendi. Bi bisiklet almya karar verdim. Ama kullanılan terminolojiye çok yabancı olduğum ve bisikletlerin sadece modellerini bildiğim için ne alacvağıma karar veremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hem şehir içi ulaşımda bana akbili unutturacak hem de kafam esip de yola çıktığımda beni yolda kaymayacak bir bir bisiklet istiyorum. Şehir bisikletlerini biraz incveledim ama ne yalan söyleyim gözüme şık görünmediler. MTB bir bisiklet almak istiyorum.

Verebileceğim max. fiyat 750-800TL... İkinci el almak istemiyorum. Onun için biraz baktım ve Whistle 1164 veya 1163, Sedona 711 veya Borla, Kron XC 500 arasında kaldım. Boyumu, kilomu ve daha önceden çokça bisiklet kullanmışlığımı (Konya'da büyüdüm de:)) göz önüne alarak bunların arasından bana bir öneri de bulunursanız ya da benim bilmediğim farklı bir model önerebilirseniz çok sevinirim.. Acilen almak istiyorum onun için en kısa zamanda cevaplarınıza ihtiyacım var:)))

2. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:

mosso'nun modellerini inceleme fırsatım oldu, değerlendirebilirsin ;)
    http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=17

3. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    salcanolara bakabilirsin 800liraya hidrolik diskli saglam dag bisikletleri mevcut
    yada kron bakabilirsin indirim ile guzel seyler denk gelir

4. Abdullah Şehid HUCA

Teşekkürler bakıyorum. Bu arada İstanbul'da yaşıyorum da bu tavsiye ettiğiniz markaları görebeliceğim alabilceğim ve en önemlisi indirim yaptırabileceğim:) mağaza isimlerini de söylerseniz (forumun kuarallarına aykırı bir istekse özür dilerim) çok güzel olur...

5. Cagkan Dur

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    o konuda istanbullu arkadaslar yardimci olabilir ama gene sen alcaigin markanin sitesinden satis yapan dukkanlara bakip bir turlarsan agiz yoklarsin en azindan elbette indirim yapacaklardir.

6. Abdullah Şehid HUCA

Öyleyse İstanbul'lu arkadaşlar bu yazıyı görene kadar ve hazır sizi de bulmuşken ben başka bir şey sorsam: Kron'u arkadaşlarım vesilesiyle görmüştüm ilk. Onun için ayrı bir sempatisi var. ama sağlamlık, rahatlık vs. açılardan whistle ile kıyaslanacak olursa hangisi daha tercih edilebilitesi yüksektir? (Kron XC 500 vs Whistle 1164 ya da 1163)

7. Cagkan Dur

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    teknik karsilastirmayi benden daha iyi yapicak arkadaslar gorur sanrim ama goze hitaben goz zevki icin ben whistle derdim :)

bugun hatta dolasirken park etmis bir tane gordum beyazi cok guzel duruyor.

8. SİNAN YÜCEL

SİNAN YÜCEL Aktif Üye

Seviye:
    çok fazla araştırma bence elindeki paraya salcano astro al şaşma memnun kalırsın kadro boyu da sana uygun kafan karıştıkça üst modellere yönelirsin fiyat kalite oranı salcano da gayet iyi

9. Cem Özdemir

Cem Özdemir Yeni Üye

Seviye: