Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kamil Kaçar tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Kaçar

Kamil Kaçar Yeni Üye

Seviye:
    Genellikle Sahilde vs Sürmek İçin Alacağım Kaldırımda Falan Gidebilirim Kaldırım Sorun Olur Mu Sizce Yol Bisikleti İçin ? 650 Lira Bütcem Var En Fazla

dağ bisikleti olarak kron xc 150

yol bisikleti olarak salcano xrs 300

sizce hangisini almalıyım ? yokuş yukarı zor çıkıyorum dağ bisikletiyle yol bisikletiyle çok daha rahat çıkarsın diye tavsiyeler aldım sizcede öyle mi olur ?

boy 180 civarı kilo 100 sizce hangi jant kadro bana uyar ?

2. Onur O.

Onur O. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kullanım amacına uygun olarak yol bisikleti alman yerinde olacaktır ama lütfen kaldırımda sürmeyin. Zaten biz bisikletlilerin en büyük derdi kurallara uymayan insanlar.

Kimse uymuyor diye biz de uymamazlık yapamayız. Bu konuda hassas davranacağınızdan eminim.

* 650TL bütçeniz varsa, bisiklet için en fazla 550TL ödeyin. Kask, yelek, ön-arka aydınlatmalar vs. gibi güvenlik ekipmanları olmazsa olmazlardır. Bunlar olmadan bisiklet sürmemelisiniz. Bir de ter tutmayan bisiklet tişörtü ve şortu/taytı almanız gerekecek. Bu harcamaları da mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

3. Kamil Kaçar

Kamil Kaçar Yeni Üye

Seviye:
    peki, jant olarak kaç inç olacak 26 29 falan var hangisini almalıyım ? birde kaldırım derken buralar hep asfalt değil yani kaldırım taşlarından yollar var oralarda ince lastikle gidebilirmiyim diye sordum.

4. Onur O.

Onur O. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzuuun turlara çıkmayacaksanız, 29 jant öneririm. Parke taşlarında yol bisikleti sorun yaratmaz.

5. Abdullah T.

Abdullah T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano ng 550 hd normal fiyatı 750 lira ama zorlasanız 680 e alırsınız gayet hoş bi bisiklet boyunuz uzunsada 27,5 veya 29 jantı mevcuttur illaki