Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi yardım ve sorular.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tolga ibili tarafından paylaşıldı.

1. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aklıma takıldıda her bisiklete bagaj takılıyormu biraz baktımda konularda goremedim Carraro SPORTİVE 225 alsam bu bisiklete bagaj takıp tura cıkamazmıyım herhangibi bisikletle tura cıkarsan ne olur ondan olmaz bundan olmaz diolar cogu yerde ne oluo herhangibi bisikletle cıkınca vallaha merak ettim kadronun ortasından kırılır gibi hayal ediyorum :D

2. Efe Taner

Efe Taner Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bagaj deliğinin olup olmadığını kontrol etmeniz lazım sportive 225 de bagaj deliği bulunmakta ve giriş seviyesi için uygunda bir bisiklet 224 ile arasındaki dişe dokunur tek farkı fren sistemi çoğunlukla tur için kullanacaksanız v fren daha avantajlı olabilir.

3. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    forumda geziniyorumda yorumlarda bisiklet ağırlığıyla ilgili cok şey gördüm neden önemliki 1-2 kg o kadar çok fark ediyormu ben şimdi 83kg civarı filanımdır bisiklette 17 kg olsa 100 kg oldu 1-2 kg çok önemliyse ben 2 kg zayıflarsam aynı hesap olmuyormu :D

4. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    boy kilo oranınıza göre kilonuz, yağ oranınız veya kas mektarınız belli bi seviyeye gelmeden; kısacası kendinizi önce hafifletmeden bisikleti hafifletmenin zaten çok mantığı yok

5. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bianchi nin bi modeline bakıyorumda forumda yorumları okudum bianchi cok ağır bisiklet diyorlar tuhafıma gitti yani diğerleriyle arasında 2kg ya var ya yok amacım zaten yarışlara katılmak değil uzun mesafeleri rahat bir şekilde gitmek bazı mevsimlerde tura çıkmak istiyorum bianchi uzun ömürlü bir bisiklet diye biliyorum daha önceki tecrübelerimden http://www.dijitall.com/bianchi-touring-613-erkek-28-bisiklet baktığım bisiklet bu carraro sportive 225 ile pek fark yok gibi arasında Tavsiyelere açığım :D

6. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    uzun tur için sağlam, basit vites parçaları, v fren seti olan bir bisiklet daha çok işe yarar

7. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    foruma daha yeni kayıt oldum arastırdım fakat sizin kadar fazla bilgim henüz yok onun için size danışmak istiyorum yardımcı olursanız mutlu edersiniz :D ben tur bisikleti alıcam türkiyede gezmek için önceliklerim 1-görünüşü güzel olsun tur haricide kullanıcam çünkü 2-sağlam olsun sürekli sorun çıkarsın istemiyorum sadece bunlar ağırlığı önemsemem o nedenle bianchi ye de bakıyorum bagaj takılcak yeride olsun yollar hep asfaltmı olur bilmem büyük ihtimal olmaz ben kendime göre şu modellere baktım bütcem 1000tl

http://www.n11.com/bianchi-touring-613-md-28-jant-P11437163
    http://www.n11.com/carraro-sportive-225-28-jant-24-vites-P19935338

v fren istiyorum ama beğendiğim modellerde v fren malesef yok :( koyu renk tercihim eğer önerebileceğiniz bisiklet varsa daha iyi olur
    Yardımlarınız için Teşekkürler :D

ayrıca önümüz kış termal içlik su geçirmez giysiler kask eldiven bunları en ucuz ve kalite olarak nerden alabilirim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Eylül 2014
  8. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yokmu Yardım edebilecek :( :(

9. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    p.m attım, carraro 225 veya 224 öneririm

10. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok konu açıyorsam kusura bakmayın arkadaslar daha yeni öğrenmeye basladım ve halen hiçbirsey bilmiyorum :D acaba bu bisiklet hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim bu siteden almıycam sadece örnek olarak koydum şehirler arasrı tur yapıcam yaz ayında ama aynı zamanda kışın şehir içinde normal olarakta kullanıcam , disk fren bisiklete bagaj takarken sıkıntı çıkartırmı birde bu sorum var

Kadro :Alüminyum 6061 Triple Butted 1.1/8" Yarı Entegre
    Maşa :28" Suntour SF14 NEX-DS MLO 63 1.1/8" Maşadan Kilili
    Jant:28" Bianchi Çift Kat Alüminyum 32H
    Lastik :CST 700x38C 40-622 Siyah
    Vites : ShadowShimano Altus 27 V
    Fren :Shimano BRM 395 Hidrolik Disk
    Sele Selle Royal 8014UR Shadow

resimler temsilidir

11. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bisiklet görüntü itibariyle çok güzel,bu model carraro 225 le hemen hemen aynı ama nedense bu forumda herkes carraro alıyor anlamış değilim bu bisiklet çok daha iyi görünüyor ama uzun turlar için ne kadar kullanışlı olur tartışılır ben şahsen sabit maşa tercih ederdim

12. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bianchi touring 727 ismi touring oldugu icin sıkıntı cıkmaz die dusnuodum cıkarmı acaba :D rengi cok hosuma gitti

13. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Guzel bisiklet. Eger icinize sindiyse ve fiyati odeme kosullari size uygunsa alin keyifle binin!
    Markalar elbette tercih edilir. Ama biraz da moda bir egilim var belli konularda bana kalirsa.
    30 Sene once piyasada sadece Bisan vardi ve herkes onu alirdi.
    Sonra tek tük Peugot bisikletler gorunur oldu.
    90'larda tum Turkiye'yi salladi Bianchi.
    O donemde Bodrum'da bir dukkan 2-3 Trek bisiklet ve Giant getirmisti ama kimsenin haberi yoktu bu markalardan "yok abi bildigimizi alalim pahali diyorlar bunun fiyatina bisiklete o para verilir mi?" demisti hemen herkes :)
    Derken yillar gecti cesitler artti, markalar cogaldi, MTB, Hibrit, Tur, Şehir, Hizmet bisikleti kavramlari duyulur oldu.
    Ben cocukken BMX vardi, Bisan Roadstar vardi, birde "yarış pisikleti" vardi :)
    Gordugumuz pedalli giden herseyin adi da "bisiklet" ti :)
    Her yil bir marka ve model moda oluyor. Genel olarak aluminyum kadrolu ve kullanim amaciniza en uygun tasarim isinizi gorecektir. Kadronuz guzelse on yillarca kullanir ve begenmediginiz her parcayi degistirirsiniz gereksinim duydukca veya asindikca.
    Ornegin herkes salcanoyu kotuler. Bence kotu bisiklet degil. Ama servis agi kotu ve sanirim dusuk modellerde fabrika cikisi son kalite kontrol iyi yapilmiyor. Bu da imajini bozuyor. Genel sikayetler orta gobeginden, jantlarindan ve viteslerinden. Bu tip bisiklet ureticileri (bianchi, salcano, sedona, carraro, whistle hatta meshurlardan Trek, Giant, Canondale vb. hepsi) SRAM veya Shimano komponent-parcalar kullaniyor bisikletlerinde. Elbette giris - orta veya ust seviye olmasina gore parcalar daha kaliteli veya kabul edilir oluyor.
    Kalite kontrolu iyi olan veya olasi bir problemde sorunu halleden firma sikayet almiyor. Alinan sikayetlerin %95'ide bisiklet kadrosundan degil bu parcalardan. Yanlis anlamasin kimse elbette butun bunlari biraraya getiren firma hatasinin arkasinda durmali ve sikayet almamali imajida bozdurmamali. Bunu yapamiyorsa elbette imaj gider.
    Bu kadar laftan sonra esas demeye calistigim marka kadroyu yansitir aslinda. Ve pek cok bisiklet firmasi kadrodan degil diger ekipmanlardan cikan sorunlarda sikayet alir. Bu nedenle Bianchi'de duzgun bir bisiklettir. Siz bisikletinizi parcalarini tanirsaniz, iyi bir servisle calisir veya kendiniz ugrasirsaniz, kalitesi yetersiz parcalari yeniler veya bastan istediginiz donanimda bisiklet alirsaniz basiniz agrimaz!
    Yaglayin, bakimini yaptirin, keyifle pedallayin. Bisiklet "benimki seninkini dover" "o hafif - bu agir" "bu marka bu donanim olmazsa binmem" degildir. Bisiklet pedala bastiginizda sadece ruzgari dinlediginiz, rahat akarsa, frenleyince durursa mutluluk veren cevreci ozgur bir ulasim aracidir. Gerisi bos :)

Aykut CAKIR bunu beğendi.
  14. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar bütçeme en uygun ve benim begendigim bu bisiklette karar kıldım 3-4 gün içinde almayı düsünüyorum - + yorumlarınızı bekliyorum yardımlarınızı esirgemeyin :D
    resim temsilidir örnek olarak koydum
    FrenTEKTRO NOVELA MEKANİK DİSK

Jant28"BIANCHI ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 36H DİSK

KadroALÜMİNYUM 6061. 1.1/8"YARI ENTEGRE

LastikCST 700X38C 40-622 SİYAH

Maşa28'' SUNTOUR SF14 NEX-DS MLO 63 1.1/8" MAŞADAN KİLİTLİ

SeleSELLE ROYAL 8014UR SHADOW

VitesSHIMANO ALTUS

Vites KollarıSHIMANO ST-EF51 3X8

Krank TakımıSHIMANO FCM131 48X38X28

15. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisiklet çok güzel fakat v fren tercihi bende daha iyi olabilir.

16. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kron tx 500 e baktım boyuma gore bulamadım hiçbiryerde tek eksigi bencede fren olayı ama idare ederim benim için çok fazla sorun olmaz

17. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar yokmu baska yorum yapacak testi kırılmadan önce soruyorum :D

18. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence lınacak bisiklet değil. fiyatına göre sportive 224 alınır.
    mekanik disk fren var üzerinde ve çokta hafif bir bisiklet değil.

mosso 771 de aklınızda bulunsun.

19. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bütcem 820 tl agırlıgı pek fazla önemsemiyorum suan kullandıgım bisiklete gore ne alsam iyidir diye düsünüyorum ki 2 amortisörlü eski bisikletimi kullanıyorum oldukca agır ona ragmen 30-35 km mesafeyi rahat yapıyorum carraro 224 özellikleri güzel ama rengi bana çok itici geliyor benim bütceme uygun baska bisiklet önerirseniz çok yardımcı olursunuz

20. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar 950 tl bütcem var sehir bisikleti istiyorum genellikle düz yolda sürücem ama yavaş kalsın istemiyorum arkasına belki bagaj takabilirim suan aklımdaki model kron tx 500 tavsiyelerinize açıgım

Son düzenleme: 22 Mart 2015