Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

### Bisiklet Seçimi Yardım Lütfen ###

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Quietus tarafından paylaşıldı.

1. Quietus

Quietus Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.. Yaz tatilinin de gelmesiyle hem spor yapmak hem de boş vakitlerimi değerlendirmek için bu spora başlamayı düşünüyorum :)
    Forumdaki konuları uzun uzun okudum ve kaliteli markaları/parçaları genel olarak kavradım.. Siz uzman arkadaşlarımdan isteğim, beğendiğim modelleri karşılaştırmanız, gerekirse f/p açısından uygun yeni modeller önermeniz..
    Boyum 1.75, kilom 60. Bisikletin hafif ve sağlam olmasını istiyorum. Alacağım bisikleti %80-85 asfalt, %15-20 toprak yollarda kullanacağım. Bu yüzden yarış bisikletleri ilgimi çekiyor. Veya ince yol lastikli dağ bisikletleri de olabilir.
    Beğendiğim modeller:
    -Trek 4500 - 1000ytl
    -Kron XC 2000 - 850ytl
    -Merida TFS 100d - 900ytl
    -Bianchi SLR 200 Yarış - 850ytl (kadro ve genel görünümü hoşuma gitti teknik özelliklerinden pek anlamıyorum)

Evet arkadaşlar bu seçenekleri karşılaştırırsak hangisi ön plana çıkar? Benim gönlüm kadrosu bianchi'nin bahsettiğim modeline benzer kaliteli bir yarış bisikletinden yana ancak sizin yorumlarınızı dikkate alacağım..
    Son olarak sormak istediğim bir konu daha var.. Eğer bu modeller f/p açısından iyi değilse max. 1000ytl bütçe ile beni tatmin edebilicek bir yarış bisikleti toplanabilir mi?
    Yapıcağınız değerli yorumlar için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

DN: İstanbul'da otuyorum

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    eğer toprak yolda sürücekseniz bianchi slr 200ü unutun :) yarış bisikletinde sürekli asfaltta gitmek gereir.eğer 1000 ytl ütçeniz varsa kesinlkle scott aspect 50 yada merida matts tfs 100-d yi öneririm.eğer toprak yolda sürmektan vazgeçip tamamen asfaltta sürecekseniz merida road 880-16 öneririm ;)

Scott Aspect 50
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_163&products_id=1558

Merida Matts tfs 100-d
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_187&products_id=2095

Merida Road 880-16
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_187&products_id=2091

Scott Aspect 50 Acera parçlarla toplanmıştır.fiyato 771 ytl.eğer sipariş vermeden önce alaceğınız firmayı arayıp onlardan parçaları deoreye yükseltip aradaki farkı ödeyeceğinizi söyleyin.bisiklet yine 1000 ytl civarı olcaktır.yada en azından alivioya yükselttirin.çünkü acera biraz yetersiz kalabiliyr ;)

3. trek 4300 umut

trek 4300 umut Yeni Üye

Seviye:
    benim sana tavsiyem trek 4400 disc Fiyatı 1400 ytl Bende geçen cuma aldım trek 4400 disc'den.Çok memnunum.

trek 4300 kerem bunu beğendi.
  4. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    yol bisikleti alacaksan slr200 e binmiş biri olarak tavsiye ederim(selçuk abinin:D)ama mtb alacaksan kafanı karıştırmıyayım,nede olsa trek,merida gibi markalar bana fazla:D

5. Quietus

Quietus Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler. Önerdiğiniz modellerin nedenlerini de yazarsanız sevinirim. İyi forumlar :)

6. Quietus

Quietus Yeni Üye

Seviye:
    Bu arada toplama bisiklet konusunda görüşleriniz nedir? İstanbulda max bütçe 1000ytl ile güzel bir bisiklet toplanabilir mi? Model ve mekan belirtirseniz sevinirim.
    ( çok şey istiyorum galiba :S )

7. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    yok ne çok şey istemesi.bazı bisikletlere göre fazla bile bütçeniz:)mesela sedona 761 alabilirsiniz 1000 ytlye.yada geotech race,geotech team,geotech expert gibi bir kadroya toplayabilirsiniz.yada sedona 711,751,761 üzerine yada kron xc1000,xc2000,xc3000 de toplayabilirsiniz.belki diğer markalarda.

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu seviyede, Scott Aspect 45 önerebilirim. Türkiye fiyatı 600 avro. Önermemin nedeni, hidrolik disk frenli olması. İnce dişli bir yol lastiği takarak, örneğin Schwalbe Marathon Plus, amacınıza uygun olarak kullanabilirsiniz.

9. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Trek 4500 kullanıyorum memnunum.Tavsiye ederim. ;)

10. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşın bütcesini 150 ytl aştığı için önermemiştim.

eğer durumunuz varsa aspect 45 çok iyi bir seçim olur.onun bir alt modeli olan 55 meknik disc olduğu için önermedim.

11. Quietus

Quietus Yeni Üye

Seviye:
    Konuyla ilgilenen ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.. Bugün uzun uzun düşündüm ve kullanım alanını sadece asfalt olarak değiştirmeye karar verdim. Bunun için yol bisikletlerine yönelmeyi düşünüyorum. Forumdaki arkadaşlar tarafından düzenlenen gezilere de yol bisikletiyle katılmak daha doğru bir seçim olur diye düşündüm.
    Bunun üzerine bütün gün yol bisikletlerini araştırdım ve f/p oranında iyi olan 3 model seçtim. Bu modelleri yorumlayabilir misiniz? Ayrıca bunlara yakın fiyatlarda öne çıkan daha iyi bir model varsa yorumlarınıza açığım..

*Sedona SD 411 Road --- 965$ (fiyat beni aşıyor ancak bu parayı hak ediyorsa bütçeyi zorlayıp taksitle alma şansım var.)
    http://www.atillabisikletklinigi.co...mart&page=shop.browse&category_id=8&Itemid=43

*Merida Road 880-16 --- 950ytl
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_187&products_id=2091

*Geotech Master --- 1000ytl
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=369642&productid=sporbo6

Teşekkürler..

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    hepsi bir birinden iyi.hepside fiyatını hakeden bisikletler ;)