Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi ve kararsızlık

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Arseyus tarafından paylaşıldı.

1. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı günler arkadaşlar. Foruma bugünlerde takip ediyordum ve başarılı arkadaşlar olduğu için biraz tavsiye vermenizi rica ediyorum. İşime gidip gelebilmek için bir bisiklet almayı planlıyorum. Bugüne kadar öyle marka bisikletler alıp deneyimim olmadı hiç. Bu sebeple en doğru bilgi sizden alabileceğime inanıyorum.

Arkadaşlar genelde kullanacağım alan asfalt olucak. Yalnız alacağım bisikletin iyi olmasını istiyorum. Gerek yokuşlarda gerek sıkıntılı yollardada performans göstersin istiyorum. Pedal'a basttığım anda bisikletin hemen hız almasını ve pedalı çevirdiğim de hiç yormayacak bir bisiklet lazım. Hızlı gitmesini istiyorum. Sağlam ve dayanıklı olması da önemlidir. Bütçe olarak 700 veya 800 arasında bakıyordum fakat sanırım isteğim biraz fazla oluyorsa 1000 tl kadar yolu olabilir.

Netten ;

Bianchi Touring 713 HD 28 Jant Bisiklet

Mosso Legarda 1521 Hidrolik Disk Fren Erkek 2015

Şuan da kafamda bu iki ürün var. Açıkçası özelliklerden pek anlamıyorum. Belki aranızda gülen insanlar da olucaktır bu konuya. 1000 Tl vermişken bir çok özellik bulunsun istiyorum. Hız olsun asla yormasın işime giderken bisiklet beni mutlu etsin huzur verebilsin. Ayrıca tasarım da güzel olursa 10 numara olur. Son olarak kilitli maşa felanda olsa iyi olur. Arkadaşlar siz en iyisi fiyat performans bir ürün tavsiye edin anlayın beni :)

Şimdiden teşekkürler.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    iki bisiklette seni mutlu eder ama tüm beklentilerini karşılayamaz. tabi hızdan ve seni yormamasında ne kadar beklentin var bilemem.

3. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla aradığınız şey şuna benziyor :
    image.jpeg

Bunun haricindeki tüm seçenekler için ilerlemenin tek yolu kendi gücünüzü kullanmaktan geçiyor. Yokuşlarda yorulmak ise bu işin doğasında var.

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mehraba öncelikle aramiza hosgeldiniz.

Bence en dogru bilgiyi bizden degilde en iyi bilgileri forum arama butonundan alabilirsiniz.
    Sadece 1 dakikalik bir aramada ile bakin neler buldum, biraz gayret ederseniz sizde bulabilirsiniz.

Şehir bisikleti yardımı
    Mosso Legarda 1521 msm v vs Kron xc 150 hangisini seçmeliyim ?

Bisiklet secimi yaklasi 10 sayfa
    Arama Sonuçları-Sorgulanan Kelime: bisiklet secimi | BisikletForum - Türkiye'nin en büyük bisiklet forumu

Yine 10 sayfalik bilgi linki
    Arama Sonuçları-Sorgulanan Kelime: bisiklet tavsiyesi | BisikletForum - Türkiye'nin en büyük bisiklet forumu

Ve bunlar gibi daha niceleri.

NOT: Alttarafdaki yazdiklarinizin E-Bike haric normal bisikletlerle hic bir alakasi yok. 700-800Tl ye degilde 7000-8000Tl ye bile böyle bir bisiklet bulursaniz hemen bizede haberin bizlerde alalim.

:acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr:

Siz en iyisi motor forumunu falan bakin derim.

Halilibrahim, Yağız Gökmen ve Volg bunu beğendi.
  5. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben bu şekilde sert yapılmasına karşıyım. Konuyu açan bilgisiz olabilir. Forum tecrübesi olmayabilir. Hiç bisiklete binmemiş bile olabilir. Ne istediğini bilmeyebilir. Vs...... Önemli olan bisikletten soğutmamak. Genel yazıyorum. Bu konu ile alakalı değil sadece. Birileri buralardaysa bir meyil/ heyecan vs vardır. Kaçırmayalım. Kucak açalım.

Furr, katran, tolgaizgur ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  6. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    .

7. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  8. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Açıkçası samimi cevaplar bekliyordum arkadaşın biri motor resmi bırakmış komiklik olsun diye. Komiklik bu değil eğer günümüz bisikletleri ile rahat bir sürüş yormayacak sistemler yoksa o pedalı hobi mi yoksa işkence olsun diye mi çeviriliyor orası muamma. Yokuş dedim diye dağa tırmanmıyacaz. Hafif yokuşlu yollardan bahsediyorum. Hız dedikte motor hızında demedik. Ben o pedalı çevirdiğim de hız alsın beni kasmasın dayanıklı bir bisiklet olsun dedim bunu 1000 TL gibi bir ücretle aramanın neresi tuhaf ve komik anlamadım. Bu işten anlamıyorum fikir rica ettim fakat kırıcı sözler yazıldı.

9. PeDaLLı-YoRuM

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Arseyus ben size sedonanın 300-S modelini tavsiye ederim , asfalt yol agirlikli kullanacaginiz icin sehir bisikleti tercih etmenizi oneririm ayrica boy kilo gibi etkenlere gore kadro tercihi yapmayi ihmal etmeyin tavsiye ettigim bisiklet sedona resmi sayfasinda 1062 TL ama pazarlikla 900-950 TL ye alabilirsiniz ,linkini paylastiginiz urunlerden de mossoyu tercih edin derim

hogutmen bunu beğendi.
  10. PeDaLLı-YoRuM

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Arseyus birde kucuk bir dipnot bisikletin sizi kasmamasi icin dogru vites araliginda kullanmaniz gerekir bayir cikarken uygun duz yolda uygun yokus inerken uygun vitesler tercih ederseniz sizi yormaz yerine gore yağ gibi akar gider altinizdaki bisiklet

hogutmen bunu beğendi.
  11. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    haklısınız katılıyorum teşvik etmek lazım bir kişi bir kişidir.ama yokuşta esneme güç aktarımını bilen adam maalesef bunu 800 tl yede çözülemeyecek bir şey olduğunu bilmeli diye düşünüyorum

hogutmen ve PeDaLLı-YoRuM bunu beğendi.
  12. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    @Yağız Gökmen
    Yokuşu daha pahlı bisikletler ile ciksaydim bunun yerine tercihim motor olurdu. Ayrıca üste de yazdigim gibi hafif yokuslu yollardan bahsediyorum bazi asfaltlar asagı yukarı seklinde egilimli oluyor. Sehir icinde kullanacagim ama almisken iyi bir sey olsun istedim yıllarca kullanmak icin. İmkan olsa farklı bisikletleri herkes almak ister. Bu sebeple f/p bir urun lazım.

13. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Güncel /

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, fiyat performans ürünü istediğinizi yazmışsınız o halde Salcano modellerine bakmanız daha uygun olacaktır.

15. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Önere bileceğiniz 900 veya 1000 TL'lik bir model varmıdır.

16. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Yok arkadaş yok şehir bisikleti almaya gidiyorum adama iş için diyorum durumu bile izah ediyorum adam kron xc 250 öneriyor ben ne yapıcam dağ bisikletini yolda. Mosso satan yere gittim yine aynı şekilde dağ bisikleti satmaya kalkıştı. Modellerine şuan baktım her ikiside dağ bisikleti. Tekerlek haddinden fazla kalınt. Adam ürünüm satılsın diyor başka bişey yok. Üstelik kron xc 250 hd 1100 fiyat çekiyor. Yahu insaf insaf. Daha geçen sene felan bunlar 600 tl idi.

Kafam da şuan mosso legarda 1427 var. Oda 1200 felan ne yapacağımı şaşırdım.

17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bizim bisikletçiler bisikletten anlamadığı için her gelene dağ bisikleti önerirler. Siz beğendiğiniz bir sehir bisikletini alabilirsiniz hepsi işinizi görecektir.

18. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Arseyus Merhabalar. Hoşgeldiniz. Ben Mosso Legarda 1521 MSM V kullanıyorum. 600-700 km. yol yaptım henüz. Hiçbir şikâyetim yok. Ha selesi sert ama alıştım. Bu bisiklet ile ilgili bir sayfa açmış, görüşlerimizi yazmıştık. Kimi arkadaşlar lastik patlama sorununu dile getirmişlerdi. Şans mı bilmem şükür böyle bir sorun yaşamadım. Gerçi lastik bu, patlar :)
    Ben de şehirde kullanıyorum, tura çıktığımda toz-toprak olan yollara da giriyorum, kaldırımdan çok sert olmamakla birlikte iniş de yapıyorum. Maşa kilitli. İlk zamanlar kilidi hiç kullanmamıştım, yokuşları dahi kilidi kullanmadan çıkıyordum, son aylarda ise hep kilitli durumda. Yâni amortisörlü maşaya pek gerek yokmuş. Hem, (ben önemsemiyorum gerçi) düz maşa daha hafif oluyor. Düz yolda pedalladıktan ve ağır arâzide kullanmadıktan sonra amortisöre gerek yokmuş, bunu anladım.
    Ayrıca kullanım amacımıza göre hidrolik disk olmasına da gerek yok. Hem fiyattan da kazanıyoruz böylece. V fren ârıza yapsa ön-arka takımı Tektro frenle tamâmen değiştirsek 40 liraya sıfırını alabiliyoruz. Papuçları yıprandıkça değiştirsek yeterli. Hem frenler kolayca da ayar yapılabiliyor.
    Ben bisikletimi 6 ay evvel aldım. Bâyi fiyatı 740 lira idi. Legarda furyası nisan ayı gibi başladı :) Genel olarak 620 ilâ 670 lira arasında fiyatlara almışız. Mosso' nun 2016 modelleri çıktığına göre bahsettiğim model 2015 olduğuna göre belki fiyatta biraz daha indirim olduğu düşünülebilir. Hidrolik olmayan, V frenli ve düz maşa olan bir bisiklet seçerseniz fiyatı ve bakımları da daha kolay olacaktır.
    Sonuç, ben Mosso Legarda 1521 MSM V' den çok memnunum.

Bunun yanı sıra, size yukarıda elektrikli motor tavsiye edildi :) Amacın dalga geçmek olduğunu düşünmüyorum da, birazcık sert çıkan iki arkadaş-ağabey (birçokları gibi) bisikletin spor olduğu yaklaşımdan hareket ediyorlar (sanırım). Böyle olunca da dedikleri gibi, bisiklet, doğası gereği zaman zaman kan-ter içinde kalacağınız, üstünüzü başınızı perişan edeceğiniz, elinizi yağ içinde bırakacağız, bununla birlikte de poponuzun sele üzerinde olmadığı her an ona karşı bir özlem duyacağınız şehrin o ruhsal baskısından sizi uzaklaştıran bir uğraş aracı/amacı, bir arkadaş.
    Yâni işe gideceksiniz, terlemeden gitmeniz pek mümkün değil. Buna nâdiren eldiven kullanmazsanız ellerin yağ içinde kalması, saçınızı-sakalınızı düzeltirken yüzünüze apaçi (günümüzün saçma saç şekillileri değil western' deki :) ) görünümü getiren siyah izler olması pek muhtemel :) Yokuş çıkarken de hafif vitesler sâyesinde çok rahat pedal çevirecek olsanız da, sık pedal çevirmekten dolayı illâ terleyecek, yorulacak, önceleri "bu neymiş yav" dedikten sonra zamanla o yokuşla inatlaşacak, sırtınızdaki ter de yaşam sevincine dönüşebilecektir :) Yukarıdaki sert çıkış gibi görünen yorumların açılımı aslında bu sanki. Maksadım yukarıda yazılanları açıklamak, yazanları savunmak değilse de, hani insan merak ettiği konuları deşer de deşer, iyice araştırır, araştırırken bir de bakar ki bu işi yapan(satıcı)lar kadar bilgi sâhibi olur ya, gerçekten de durum bu. Bisiklet satıcılarına çok güvenmeyin, buradan detaya inerek araştırma yapın. Çünkü daha bakın iç bacak boyunuza, bisikletin kadro boyuna hiç girmedik. Biraz araştırınca sâdece "şu bisiklet mi bu bisiklet mi?" diye sormayacak, "18"inç kadro bana uyar mı..." gibi sualleriniz de olacak :)

Kısacası (yine kısası mı kaldı), sizi horlamak, gülünç duruma düşürmek gibi bir maksadın kesinlikle olmadığını düşünüyorum.
    Aramıza hoşgeldiniz.

:)

19. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    @7haiku değerli yorumun için tşk ederim. Forum çok saygılı bir forum sanırım biraz ben alınganım. Aslında bisikleti işim gereği bahane ederek almak istedim. Sizin de dediğimiz gibi o huzuru almak stresten uzak olabilmek amacım. Bugüne kadar hiç kaliteli bisiklet deneyimim olmadı. İnanın maşasından tütün kardoya kadar her şeyi özellikle bir çok şeyi bu forum da öğrendim. Eğer arastirmasaydim 21 vites olsun görüntü güzel olsun der alırsın tıpkı bugün şehir bisikleti diye bana dağ bisikleti satan kişilerin yaptığı gibi bu forumda öğrendiklerini olmasa çoktan hataya dusmustum hatta daha bilmediğim çok ayrıntı şeyler de olabilir. Bu sebeple sizlerin bana 1000 TL veripte pişman olmayacağım bir bisiklet onermenizi istiyorum. Ayrıca kardo olayını tam bilmiyorum ölçü nasıl alınır 16 18 19 nedir 16 lık kardo bisikleti dahami ufak gösterir yoksa hiç alakası olmadan boya gore tasarlanmış bir kadromu oluyor kadroya neden önem veriliyor bu arada boy 1.70 kilo 55-60 değişiyor.
    Bu arada mosso legarda 1427 baktım hoşuma gitti onu önerir misiniz

20. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hangi modeldi bilmiyorum fakat mosso'nun düz maşalı bir şehir modeli var ağırlığı 11kg civarındaydı fiyatı da uygundu. Sizin için uygun olabilir...