Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi ve başlangıç

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Zizou123 tarafından paylaşıldı.

1. Zizou123

Zizou123 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese merhaba forumda yeniyim, şehir içi kullanım için bisiklet almayı düşünüyorum, Eminönü'ne bakındım geçenlerde ve oradaki bir dükkan sahibi abi bize Salcano NG650 V frenli, 26" ve 29" ölçüleri mevcut bir bisiklet önerdi 720TL de fiyat çekti. Forumda bayağı araştırdım bu bisiketi genelde herkes başlangıç için iyi demiş, ancak sonradan bunun dağ bisikleti olduğunu öğrendim...
    Öncelikle benim amacım şehir içinde gezi amaçlı kullanmak olacak belki ilerde de arkadaşlarla boğaz köprüsünü geçme gibi hayallerimiz var yani kısa ve uzun mesafeli yolculuklarda kullanacağım Büyükadaya gezmeye vs de eklenebilir buna. Bu bilgiler çerçevesinde sanırım bana bir dağ bisikleti değil de şehir/yol bisikleti gerekli ancak daha önceden ince teker hiç kullanmadığımdan biraz çekiniyorum, kontrolde sıkıntı yaşar mıyım, sağlamlık açısından güvenilir mi vs sorular oluştu kafamda. Tecrübelerinizi paylaşırsanız bu konuda çok mutlu olurum hatta bu şartlara uygun bir şehir/yol bisikleti de önerirseniz sevinirim bütçem 800TL civarıdır. Şimdikten çok teşekkür ederim saygılar.

2. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hocam madem amacınız şehir içi kullanım olacak bence bir şehir bisikleti alın bahsettiğiniz model dağ bisikleti kategorisinde olup sizin kullanım amacınıza göre uygun olmayabilir. araziyle işim olmayacak genelde şehiriçin kullanıcam diyosanız sabit maşalı bir şehir bisikletini öneririm model olarak şuan aklıma bir model yok ama aklıma geldikçe burdan yazarım diğer arkadaşlar da zaten eminim size model tavsiyesinde bulunacaktırlar.

3. Zizou123

Zizou123 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkür ederim, kilitlenebilir maşalar daha güzel görünüyor, ayrıca İstanbulun yolları malumunuz çukur tümsek vs oluyor, arada ön amörtisör açmak rahat ve eğlenceli olur diye hayal ettim. Kilitleyince de aynen devam dediğiniz gibi... Yine Salcano marka City Fun vs modelleri de varmış sizden başka umarım tavsiyede bulunacak arkadaşlar da gelir. İlk heves vs çok heyecanlanıyor insan =)

4. Zizou123

Zizou123 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese merhaba forumda yeniyim, şehir içi kullanım için bisiklet almayı düşünüyorum, Eminönü'ne bakındım geçenlerde ve oradaki bir dükkan sahibi abi bize Salcano NG650 V frenli, 26" ve 29" ölçüleri mevcut bir bisiklet önerdi 720TL de fiyat çekti. Forumda bayağı araştırdım bu bisiketi genelde herkes başlangıç için iyi demiş, ancak sonradan bunun dağ bisikleti olduğunu öğrendim...
    Öncelikle benim amacım şehir içinde gezi amaçlı kullanmak olacak belki ilerde de arkadaşlarla boğaz köprüsünü geçme gibi hayallerimiz var yani kısa ve uzun mesafeli yolculuklarda kullanacağım Büyükadaya gezmeye vs de eklenebilir buna. Bu bilgiler çerçevesinde sanırım bana bir dağ bisikleti değil de şehir/yol bisikleti gerekli ancak daha önceden ince teker hiç kullanmadığımdan biraz çekiniyorum, kontrolde sıkıntı yaşar mıyım, sağlamlık açısından güvenilir mi vs sorular oluştu kafamda. Tecrübelerinizi paylaşırsanız bu konuda çok mutlu olurum hatta bu şartlara uygun bir şehir/yol bisikleti de önerirseniz sevinirim bütçem 800TL civarıdır. Şimdikten çok teşekkür ederim saygılar.

5. İsmail Özcan

İsmail Özcan Aktif Üye

Adı:
    İsmail
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dostum Kron tx250 ye bi bak derim.. Bol pedallamalar