Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi (Track)

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Akın Killik tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yeni bir bisiklet toplamanın arifesindeyim. gerçi internetten bolca araştırdım fakat bilen veya kullanan biriylede konuşup tartışmak istiyor insan :) sonuçta deneyemiyeceğim şeyler istiyorum ve sipariş vermeden insan içi rahatlasın istiyor :)

ilk olarak kadroları elemekle başladım. elimde şuan 3 seçenek kaldı.

birincisi Cinelli Mash Histogram

Columbus Airplane Supersection 7005-T6 kadro araştırdığım kadarıyla fazlasıyla rijit. maşası carbon/aluminum.

ikincisi Dodici Special

kadro ve çatal aluminum. açıları oldukça agresif. aslında aklımdaki modelde bu sanırım (yani önceliğim)

üçüncüsü Leader Kagero

bu ise 7005 Double-Butted aluminum. alanların genel söylemi herkes almasın alan sakın satmasın. amerikada oldukça sevilen bi kadro set.

bu üçü arasında muallaktayım. kalbim dodiciden yana fakat sorduğum birkaç insanda genelde cinelliyi öneriyor.

öneri ve fikirlerinize açığım.

Yücel Demirkılıç bunu beğendi.
  2. e.yildiz

e.yildiz Üye

Seviye:
    galiba celik kadro dusunmuyorsunuz. yinede tommasini sintesi ve njs onayli japon kierin track bisikletlere bakmanizi oneririm.(makino, nagasawa, panasonic). yalniz fiyat olarak bi aralikta kalmadim. her nekadar af bir track bisikleti olmasada gonlum tommasini den yana. orjinallik acisinda gercekten track yarislarinda kullanilan njs ler daha mantikli gibi geliyor. sizin belirledikleriniz arasindansa estetik acisindan hosuma gitmesede dodici derdim. sayet italya da uretiliyora. biligim kadariyla cinelli tayvan isi. son olarak su da ilgimi cekmisti.

http://www.ebay.com/itm/MAKINO-Trac...847?pt=US_Bicycles_Frames&hash=item3a6726a067

3. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    cevap için teşekkürler. aslında ilk başlarda bende njs sertifikalı ürünlere bakıyordum. hatta panasonic'in http://www.ebay.com/itm/POS-NEW-Panasonic-NJS-TRACK-FRAME-460-630mm-FPC03S-03H-/390306960634?pt=US_Bicycles_Frames&hash=item5ae01b94fa her renk ve boyda ürettiği yeni modellere baktim. ama daha sonra gündelik kullanım için aldığımdan dolayı street-track modeller daha çok ilgimi çekmeye başladı (estetik açıdan kesinlikle njs ürünler çok daha güzel :) ) sanırım bende dodici den yanayım. 2. elinin hiç olmaması düşündürüyor beni sadece.

4. berkan1994

berkan1994 Kıdemli Üye

Seviye:
  5. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    berkan açıkçası çelik kadro düşünmüyordum zaten. bugün itibariyle dodici special army green siparişini geçtim :) yanında üzerine yakışçağını düşündüğüm birde sram omnium sipariş ettim. şimdi en zor kısmı beklemesi kaldı :)

ozgurerdem bunu beğendi.
  6. berkan1994

berkan1994 Kıdemli Üye

Seviye:
    yuh artık gözlerim fırladı :)

7. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    şimdi gidon seti seçmeliyim. gönlüm drop tan yana fakat bullhorn daha mantıklı geliyor nedense.

8. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    3'ü arasından gönlümdekini seçmişsin fakat çelik bir kadroyu tercih ederdim yinede. Drop yakışıklı gösterir ama bullhornda çok rahat.Eski çelik bir kadro olsaydı droptan vazgeçme derdim ama bu kadroda bullhorn güzel durur.Hayırlı olsun merakla beliyorum kadroyu.

9. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkürler Taner. Bende çelik kadrolara bakıyorum başta hatta njs den yanaydı gönlüm ama gündelik kullanımda yanıma arkadaş aldım diyebiliriz aslında. biraz daha hafif bir bisiklet beni baya rahatlaticak. hergün 2 kat evden 2 kat iş yerinden çıkarıyorum. pratiğe vurunca bolca kat yapıyor hergün :) birde dodiciyle mailleşip tailor made bi kadro yaptırıyorum. tüm ölçülerimi verdim ve bana özel bi kadro çıkıcak ortaya. bu arada dodiciyi gerçekten herkese öneririm herşeyden önce bisikleti geçtim inanılmaz ilgililer. mash e onlarca mail attım omnium la ilgili ama tek cevap bile gelmeden sadece takip numarasi maili geldi. iyiki Mash almamışım dedirtti yani bana. bu arada aklınızda bulunsan dodici gümrük olaylarında oldukça yardımcı bir firma ;) gidon konusuna gelicek olursak drop bencede çok estetik ama bullhorn kesinlikle çok kullanışlı. sanırım gidon ve gidon boynunuda mashten alıcam.

[​IMG] [​IMG]

Taner Rona ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  10. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    birde omnium aldiğim için birazcık pişman oldum diyebilirim. gönlümde çılgınca sungino 75 set var. ilerleyen günlerde omnium u satabilirim yani :)

11. berkan1994

berkan1994 Kıdemli Üye

Seviye:
    en olanı sram akın sen ne bakıyorsun yurtdışı sitelerinde sungino 75 taktıklarına ne bulursa takar çoğu sungino 75 klasik hatlı kranktır ki

12. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    stem ve bullhornunda mashten siparişini geçtim. artık USPS in insafına kaldım. gerçi frame de hala yapılmaya başlanmadı eurobike a katılmış dodici onları bekliyorum.
    şimdi geriye birtek sele borusu ve sele kelepçesi sorunu kaldı. bi türlü beğenemedim bi sele borusu.

13. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ve bisiklet yavaş yavaş elime ulaşmaya başladı. ilk parça mash ten geldi kutu çizimi şahane :) [​IMG]

ozgurerdem bunu beğendi.
  14. abdullah polat

abdullah polat Yeni Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    hayirli olsun, bisiklet bittimi?

15. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkürler. Bitti ama bitmedi :) Tüm parçalar geldi. Mash bu konuda oldukça hızlı fakat dodiciden hala kadro bekliyorum. geçen hafta mailleştim boyadaydı bu hafta biter diye umuyorum. oda gelince bitmiş olucak. aslında çoktan bitti de dodici saolsun 8 haftada teslim ediyor ortalama kadroyu

L_GURKAN ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  16. Oğuzhan.BEYHAN

Oğuzhan.BEYHAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Abi bisiklette son durum nedir sabırsızlıkla bekliyoruz :)

17. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    8 haftalık bekleyişin ilk fotoğrafı. pazartesi kargoya veriliyormuş

18. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:

bir yıl olacak yakında neredeyse konu öylece kalmış:confused::(

19. Turan

Turan Kıdemli Üye

Seviye:
    hortlatmak gibi olmasın son durum ne acaba?