Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet seçimi sodona borla-kronxc500-geotech

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında türker isenlik tarafından paylaşıldı.

1. türker isenlik

türker isenlik Yeni Üye

konu olarak benzer çok mesaj olmasına rağmen yeni başlayan biri olarak her yeni bişi okuduğumda aklım biraz daha karışıyor, dolayısıyla yardımınızı rica ediyorum.biraz araştırma ve forumunuzdan edindiğim bilgiler ışığında bir kaç model ve marka kafamda belirledim, ve onların arasında da kararsızlığım var. Ayırabileceğim bütçe 500-700 arası, ancak okudukça gördüm ki üzerine biraz daha ekledikçe daha iyi bisikletlerde aklım kalıyor, bunun pek sonu yok gibi:) dolayısıyla bütçemi bu miktarda tutmayı düşünüyorum.
    beğendiğim bikaç model şunlar; sedona borla, kron xc500, geotech fun, geotech sahara.
    araziye göre daha çok asfaltta kullanacağımı düşünüyorum, ancak kullanmaya başladıktan sonra bu ne kadar değişir şu an kestiremiyorum.
    bunların arasında hangisini seçmemi önerirsiniz, ya da bu fiyat aralığında sizin önerebileceğiniz başka modeller de olursa sevinirim.

yeni bisikletlerde vites fren ve jant ayarının yapılması gerektiğinden bahsedilmişti başka bir başlıkta, onu da internetten almadığımı varsayarsak aldığım yere yaptırmam mümkün mü?

2. Onur Ağar

Onur Ağar Yeni Üye

Seviye:
    muhtemelen bahsettiğin tüm bisikletler iyi olacaktır. tek söyleyebileceğim Sedona Borla aldım 4 gün önce şu an için oldukça memnunum. ve de sanırım vites açısından Sedona bahsettiğin Tourney serili ürünlerden daha iyi.( Geotechler ) Kron ve Sedona arasında tercih yapman mantıklı olur.

türker isenlik ve Barış Doğan bunu beğendi.
  3. Barış Doğan

Barış Doğan Üye

Seviye:
    Türker bey aynı duygu ve beklenti içerisindeyiz. İnşallah arkadaşlar bu mesaja bolca cevap verir. Eminim bizim durumumuzda oldukça çok bisiklet sever var.

4. Barış Doğan

Barış Doğan Üye

Seviye:
    Onur bey Sedona borla 2009 mu 2010 mu aldınız? Nerden ve hangi fiyata aldınız. (İnternetten mi) Bende çok yakınım alışverişe..Teşekkürler.

5. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sedona Borla veya Kron xc 500'den birini alabilirsiniz...
    Eğer üst sınırınızı biraz zorlarsanız:Kron xc1000 alın derim...
    Bu bisikletlerin üzerinde genellikle dişli ve 1.95"-2.10" eninde lastikler olur.Daha çok asfaltta kullanacaksanız, dişsiz ve daha ince(1.50" gibi)bir lastik taktırırsınız..
    Bütçeyi anormal şekilde aşıp,bu modellerden daha yukarı çıkmaya hiç gerek yoktur...

6. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    evet bende biraz yardımcı olayım veya artık kafanı karıştırmaya mı yoksa almanamı orasına sen karar ver bende almak üzereyim sürekli fikrim değişiyor
    şu an 1 sedona borla 600 tl civarı 2 whistle miwok 1053 600 tl civarı 3 trek 3500 700 tl gibi ve vazgeçilmez seçenek bianchi speed :) 290

7. türker isenlik

türker isenlik Yeni Üye

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, sanırım xc 500 de karar kıldım, borlaya oranla bi miktar daha ucuz, arada da fark olmadığı söyleniyor, en azından diğer gereken parçaların bi kısmı, kask, eldiven vs. yanında hediye gelmiş gibi olur:)