Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi MTB (Max.800TL) Kafayı yemek üzereyim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Muratcan Gümüş tarafından paylaşıldı.

1. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bir önceki açtığım konuda yol bisikletimi yoksa dağ bisikletimi seçmem gerektiğini sormuştum.. dağ bisikletinde karar kıldım, genel olarak bisikleti işe gidip gelirken kullanacağım, ki uzunca bir yolum olacak hergün.. gidiş geliş toplam 20km. mesafe var.. Antalya merkezde oturuyorum gideceğim güzergahın %90'ı asfalt. ve ayırdığım bütçe'de Max.800 TL hangi marka ve model seçmem konusunda sizden yardım bekliyorum.. ilk olarak model değilde marka olarak ne seçsem diye düşündüm; ben sizler gibi çok yakında takip etmediğim için bianchi'yi hep en iyi bisiklet markası sanardım halbuki burada çok fazla lafı bile geçmiyor, sonra buralarda yazan markalar üzerinden araştırmalar yaptım, bisikletleri inceledim, fakat bisikletin parçaları hakkında bilgim olmadığı için sadece görsel olarak bakıyordum bisikletlere, sonra marka avına çıktım (önce markayı belirleyip sonra modeline karar vereyim dedim) Carraro'lar aklımdan geçti bi ara fiyat malzeme ilişkisi üzerinden giderek, 27 vites filan olması ilgimi çekti ne kadar kullanışlı bilmiyorum tabii ki.. sonra baktım carrodan çatlak sesler yükselmeye başladı forumda, yok ya sedona olsun servis herşeyi var vs. dedim, fakat vereceğim fiyata daha iyisini bulurmuyum diye iç geçirdim, Kron markasını gördüm çok beğenenler vardı, sonra Scott, Whistle Miwok derken bunlar sadece markalar birde bunların modelleri arasında karar vermem gerek, tabi böyle olunca balatayı sıyırma aşamasına geldim.. ve gerçekten bisikletlerden anlayan arkadaşlardan yardım almadan işin içinden çıkamayacağımı anladım ve bunu sizlerle paylaşıyorum.. Lütfen bir el atın bu konuya..

2. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    Bence daha fazla düşünme ve kendine en yakın olanı al bir an önce, bende senin durumundayım sayılır ama ben ne alacağıma karar verdim ve bu hafta alıp kullanmaya başlayacağım genelde herkes kendi kullandığı bisikleti övüyo durumu var. En az 500-600 lira verip de ben memnun değilim diyen görmedim hemen hemen sen de ne alırsan al o fiyata, eğer bi üretim hatası yoksa memnun kalacağını söyleyebilirim en azından kendini memnun olmaya kandıracaksın çünkü sonuçta o kadar para vermişsin.Forumda birden fazla bisiklet kullanmış az sayıda insan var onları yorumları daha çok faydalı diye düşünüyorum

3. Muratcan Gümüş

Seviye:
    sen hangisine karar verdin ?

4. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    ben sedona 741 almaya karar verdim bu haftaiçinde almayı planlıyorum biraz daha düşünürsem hiç alamayacağım o yüzden

5. Muratcan Gümüş

Seviye:
    fiyat olarak ne diyorlar ? sanırım bende 741 alacağım..

6. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    bence ilk olarak whistle'ı çıkar at bianchi vs. onları hiç listeye koyma neden dersen ağır görüntü bisikletleri onlar. Listeye Trek ve Scott 2. el ekleyebilirsin. Kronda önermem bu fiyata iyi bir kron alamazsın benim arkadaş xc500 aldı yeni ağır geldi bana ama yine kötü diyemem. Carraro nun fiyatları da şişik gibi geliyor. Ama bisikletler iyi aslında ben beğendim. Bi ara bende mtb almayı düşünüyordum. Giant alacaktım. Kadrosunu on nurama bana sorarsan al bi giant tepe tepe kullan derim. İlerde ön maşayı değiştirirsin vitesleri yükseltirsin vs vs Giant Rock bakabilirsin. Sedona konusunda fazla bilgim yok

7. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    v brake olanı 700-800 arası disk fren 900-1000 lira arası

8. janissary

janissary Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletten cok anlamamakla ve cok fazla ağır koşullarda kullanmamakla birlikte sedona borla ve Carraro daytona 435 kullanıcısıyım. İzmir Foca'da oturuyorum ve Sedonayı iki yıldır işe gidiş gelişlerde kullanıyorum. Katettiğim yol uzun olmasada bisiklet her turlu kotu hava kosullarında kaldı.Yagmur altında, asırı guneste. Birkac kez arazi gordu bunun yanında arnavut kaldırımı tabir edilen yollarda sık kullanıldı. Buna rağmen su anda hala işlerlik acısından gayet iyi durumda. Sadece kilomdan dolayı (98kg) arka mil problemi yasadım. Uzerinde gelen asıl mil kırıldı, yerine celik mil takıldı o da belli bir sure sonra yamuldu. Su anda üçüncü mil var o da yine celik mil. Borlayı kadrosunun bana gore kucuk olmasından dolayı artık esim kullanıyor.
    İki hafta önce kendim kullanmak uzere Carraro Daytona 435 modelini aldım. Cok zor kosullarda kullanmadım araziye henuz vurmadım ama bisikletten su ana kadar gayet memnunum. Bisikleti İzmir sundubsikletten satın aldım 700 liraya. Üzerindeki bilesenler carraro sitesinde acıklanan bilesenlerin aynısı. Sitede belirtilmeyen bilesenler ise arka hazne Quando high performance, ön hazne satıcının söylemiyle seri dışı shimano ama uzerinde herhangibir yazı yok.
    741 olayına gelince bildigim kadarıyla ve forumda daha once yapılan karsılastırmaları takip ettigim kadarıyla Carraro bilesenleri olarak ve fiyat performans olarak one cıkıyor(diger aynı sınıf modellerde dahil). Carraronun bilmecesi ise genelde servis olarak önümüze cıkıyor. servis destegini Bianchi saglıyor diye biliyorum. Ama zannetmiyorum ki Turkiyede koskoca fabrikası bulunan ve yıllardan beri bu piyasada bulunan bianchi servis konusunda pürüz cıkarsın. Ama bun daha deneyimli arkadasların yasadıkları olaylarla karar vermek daha dogru olur.

9. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bir KRON XC1000 kullanıcısıyım.bende balataları epey bir aşındırdıktan sonra:) aldım.üründen çok memnunum.tavsiye ederim.fiyatı zannedersem 750-800 civarı ve ağırlığı 12,5 kg:)

10. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    kron xc1000 12,5 kg mu? Hiç zannetmiyorum!!!

11. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    ben karar verdim demiştim ama corratec halcon un da fiyatı o civarda şimdi kafam tekrar karıştı ama forumda halcon hakkında forumda hafif bir eleştiri yazısı var onu da okudum bilmiyorum ,bakalım ne alacağım

12. Muratcan Gümüş

Seviye:
    bende aynı döngüye girdim..

13. eerkilinc

eerkilinc Üye

Seviye:
    halcon corrate in kendi modeli degil sitesinde yok motionun altı modelleri delta kendisi yapıyor türk pazarı için. İsteyenler corratec in sitesine girip bakabilir

engin soylu bunu beğendi.
  14. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    peki x vert mayon ve x vert baco onlar da mı delta ürünü bi deltaya uğrayıp soracağım nedir ne değil diye

15. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    sitesinde olmamasın nededeni bence 2010 modeli olmaması o modellerin