Bisiklet seçimi kriter boy ve kilo

Ogün

Üye
Tepki
17
İsim
Ogün Demir
Bisiklet
Trek
Merhaba,

Bisiklet tercihi konusunda yardıma ihtiyacım var, aslında birazda sıkıntım var yardım ederseniz bilgilendirirseniz ne mutlu bana.

Öncelikle boy kilo sorun oluyormu onu merak ediyorum. 2.06 boyum 115'de kilom var eskıden basketbolcuydum. Şimdi bisiklete ihtiyacım var şehir içinde ve topraklı yolda arazında sürebileceğim bisiklet arıyorum fakat ne nedir bilmiyorum.

1500 - 2500 arasında ne uygun olabilir. Ön Süspansiyonlu olmasını istiyorum. Çift süspansiyon fiyat yüksek ve mantıken esneyerek insanı çok yarar diye düşünüyorum. Birde Süspansiyon ve attırıcı vites kalitelerinden anlamıyorum ne nedir iyimi kötümü bilmiyorum.

Bu arada Trek markasına bir sempatim var. Tercihim o yonde olucak galiba, yada mantıklı hareket ederek süspansiyonu iyi vites attırıcı iyi gibi baska bir bisiklet tercih edebilirim.

Bu arada Sedano ile salcano bana çok çakma geliyor arkadaşlarım var kullanan pişmanlar.

Arkadaşımın X-Caliber 9 kullandım çok güzeldi. Alttaki resimdeki TREK X-Caliber 7 ile TREK X-Caliber 9 arasında çok büyük fark varmıdır. Bunun turuncu rengide çok hoşuma gitti. Şimdiden herşey için teşekkür ederim

(link)

iyi çalışmalar

Scudo

Ogün

Üye
Tepki
17
İsim
Ogün Demir
Bisiklet
Trek
teşekkürler

AşkınY.

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Carraro
Merhaba,
Bende yeni bir bisiklet kullanıcısıyım senin gibi hem şehirde hem toprakta kullanmak için bisiklet arıyodum CRS600 aldım ve gayet memnunum boy sorun oluyo çünkü kadro boyları var onu istersen hesaplıyabilirsin ama gidip bi bisiklete binmen daha iyi olur bence.
(link) burdan hesaplıyabilirsin boy kadrosunu. Ön süspansiyon hemde maşadan kitleme özelliğiyle yokuş ve düz yolda avantaj sağlıyo benden bu kadar daha tecrübeli abilerim yardımcı olur.
İyi günler :)

Ogün

Üye
Tepki
17
İsim
Ogün Demir
Bisiklet
Trek
Aşkın teşekkür ederim bende baktım o hesaplamaya, fakat malzemeden malzemeye fark vardır dıye yardım istedim. örn trek daha iyidir malzeme yada cron daha iyidir. Kadro buyunu illaki buluruz yada inş uygunun model cıkar :) modeli tavsiyesi bekliyorum. Yazı yazan olmazsa TREK X-Caliber 7 alıcam galıba anlamadan :S

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kesinlikle 24-25 inç kadro boylarına bakmanız lazım size tavsiyem Trek ds 8.2 yahut 8.3 maddiyata göre 8.4 ..... Trek ds serisi hibrit bir seridir hem şehir hem topraktır ön süspansiyonludur....Ayrıca ben 195 cm 100 kg 22.5 inç kadro anca kurtarıyor.