Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi konusunda yardıma ihtiyacım var?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Batuhan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Kılınç

Batuhan Kılınç Yeni Üye

Merhabalar , ilk bisikletimi almaya karar verdim. Aslında bu bisiklet merakı 3-4 aydır var havaların soğuk olmasıyla hep almayı erteliyordum. Yazın gelmesiyle almak konusunda iyice düşündüm almaya karar verdim. Bir kaç model üzerinde düşünüyorum fakat teknik bilgim yeterli olmadığından hangisini almam gerek konusunda bir türlü karar veremiyorum. Bu ilk bisikletim olucak. Bununla günlük tur , dolaşma , ulaşım ve oturduğum şehirde yapılan bisiklet turlarına katılmak için kullanıcağım. (Ortalama 40 KM'lik turlar.)

Beğendiğim modeller;
    En çok beğendiğim bu bunu almayı düşünüyorum diğerleri pek hoşuma gitmedi :)
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=211

Birde bu:
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=185

Hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler. :)

2. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Bu bisikletler çelik. Çok ağırdır, üstelik amortisörler... Alu. modellere bakın. 350 tl civarında bu bisikletler. Bütçeniz ne kadar acaba?

3. Batuhan Kılınç

Batuhan Kılınç Yeni Üye

370 TL kadar bütçem var. Yalova'da oturuyorum o kadar bisiklete önem veren yok yada ben görmüyorum. Bu seçtiğim bisikletleri bile bulabileceğimi sanmıyorum. Siz ne önerirsiniz?

4. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    salcano ng 650.

5. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    benim önerim çift amortisörlü bisiklet almamanız yönünde olacaktır.salcano ng650ye bir bakın derim alu. kadro ve tek amortisör.

6. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthr...light=rst+omni
    Bu ilandaki bisikleti arkadaşıma almıştım ama hiç kullanmadı. Kendisinden ben aldım dün. 2 gün sürdüm. Sabit bir maşa alıp bisikleti hafifletmek istedim ama bunun yerine komple satıp şehir bisikleti almam daha mantıklı olacak sanki. Eğer düşünürseniz size aldığımız fiyata verebiliriz. Sıfırına 800tl vermenize hiç gerek yok. İstanbulda ya da Yalovada elden teslim olabilir.

7. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet markalarının sitelerinde satış yerleri, servisler vs. yazar. 300-350 arası Salcano ng 650 var. Bu fiyata bildiğim başka alüminyum kadrolu bisiklet yok. (Gerçi forumda o bisikletten memnun olanlar da var, olmayanlar da.) Bütçemi kesinlikle artıramam ve 2.el istemiyorum diyorsan salcanonun sitesinden bayilere ve servislere bakarsın, 300 tl.ye kadar ng 650 yi bırakıyorlar.

İnternet üzerinden satış yapanlara da bak. Google da ararsan birçok site bulursun, fiyatları karşılaştırırsın. Genelde kutu içerisinde ücretsiz gönderirler ve serviste ücretsiz kurdurursun.

Son olarak, elbette başka yorum yapanlar da olacaktır, beğendiğin bisikletleri bu forumda kimsenin önereceğini sanmıyorum.

8. Batuhan Kılınç

Batuhan Kılınç Yeni Üye

Peki herkese teşekkür ediyorum. Bir kaç gün sonra bisiklet satan yerlere uğrayacağım. Salcano NG650'ye özellikle bakacağım.

9. Eren Taşköy

Eren Taşköy Yeni Üye

Seviye:
    Mirraco , geotech , corratec gibi markaların bmx lerini nerelerde bulabilirim bayileri varmı ?? yaardım pls

10. Eren Taşköy

Eren Taşköy Yeni Üye

Seviye:
    ben kendi sorularımı nereye yazıcm yaa ??

11. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    yeni konu açmalısınız

12. Cuneyt Ercan Baran

Cuneyt Ercan Baran Yeni Üye

Seviye:
    Sayin Ugur Yilmaz, linkiniz acilmiyor malesef. Bazi yerleri nokta ile gosterildigi icin acamadim. Bugun yarin ben de bir bisiklet almak istiyorum temiz ise 2. el de olur. Kisacasi ilgileniyorum satilik bisikletinizle. Mesaj atamadigim icin buradan yazmak durumunda kaldigim icin de baslik sahibi arkadasimdan ozur diliyorum.

13. chari

chari Üye

Seviye:
    Ön-arka amortisörlü bisikletiler biraz hantal hareket ediyor. Güç sarfiyatı ve verim için sadece ön yada amortisörsüz bisiklet kişisel olarak tercih ediyorum. Tabi yine de bi uzmanlara danışmak lazım

14. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    bianchi genelde bir iki güzel parça kullanıp gerisini dandik yapan bi marka. bu gösterdiğin bisikletlerden ne kdr gördüysem hepsinin orası burası yamulmuştu. jant göbekleri eğriliyor, yeterince sağlam değiller. ayrıca 2 amörtisör gereksiz ağırlık 1 tane önde yeter. sedona ve salcano bakmanı öneririm.
    Sedona 701 ya da borla alt seviyedir ne yap et, borç harç, böyle bişeyler al.