Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi konusunda yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Can Taşyürek tarafından paylaşıldı.

1. Can Taşyürek

Can Taşyürek Yeni Üye

Merhabalar foruma yeni üye oldum ve bisiklet almaya 1-2 aydır niyetliyim. Bu konuda araştırmalar yaptım gerek bisikletforum olsun gerekse başka siteler olsun çeşitli bilgiler edindim. Ancak hala bisikletlerin sağlamlığı, sürüş kolaylığı ve rahatlığı konusunda pek bilgi sahibi değilim. Sizlerden ricam aşağıda belirttiğim bisikletler içinden hangisini tercih etmem gerektiği(Ankara'da Dikmen semtinde oturuyorum Dikmeni bilen varsa yokuşlu bir yerdir. Yokuşlarda en ideal, şehir içi olsun şehirler arası olsun beni sıkıntıda bırakmıyacak bir bisiklet tercih etmek istiyorum) bütçemi en fazla bunları alacak kadar zorlayabildim sonuçta öğrenciyim. Acaba bu bisikletlerden birinimi tercih etmeliyim yoksa Decathlon'dan bulabileceğim 600-700 tl arası bisikletlerdenmi tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v.../scott-2012-sportster-60-bisiklet-m-l-xl.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...isikletleri/scott-2011-sub-50-bisiklet-l.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...merida-2012-crossway-20-v-bisiklet-52-55.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...-2012-crossway-10-v-bisiklet-siyah-52-55.html

2. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
  3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    birincisi bütçeniz ne kadar....
    yokuşlarda sizi yoracak bisiklet ağır olandır 15 kilo örneği
    ayrıca kilitli pedala geçerseniz daha rahat edersiniz rampada ,yalnız hafif bisikletler 1000 liranın üstüne çıkar karbonlara girmiyorum onlarda bayağı para vereceksiniz..bisikletin dayanıklılığı konusunda ,bu bisikletler tayvandan geliyorsa sorun kadrolarda olabilir ama genelde karbon kadrolarda sorun çıkmakta aliminyumlarda sorun pek yok..size önerim biraz para harcayıp aliminyum alman malı focus mtb veya şehir bisikleti almanız tarz olarak mtb kullanmak istiyorsanız o bisiklet dağda işe yarar ama şehirde şehir bisikleti uygundur ,,sürat istiyorsanız yol bisikleti alacaksınız ..yalnız uzun yollarda ,seçeceğiniz güzergahta stabilize yollar var ise cyclo cross road bike alacaksınız

4. Can Taşyürek

Can Taşyürek Yeni Üye

Kudret Bey alacağım bisikleti şuan için çeşitli bisiklet gruplarıyla ve öğrencisi olduğum okulun bisiklet topluluğu ile pedallayacağım. 1-2 senelik bir bekleyiş ve alışma sürecinden sonra şehirlerarası turda düşünüyorum. Hiç dağ bisikleti almak aklımdan geçmedi çünkü alacağım bisikleti hep şehir içi gezilere ve dediğim gibi ileride şehirler arası tur için kullanacağım. Bu arada taş çatlasa 1000 tl lik bir bütçem var. Peki bu linkini vermiş olduğum bisikletlerden hangileri kilitli pedala sahip.

5. Onur Nas

Onur Nas Yeni Üye

Seviye:
    Kilitli pedalı sonradan takabiliyorsun.Orjinalde kilitli pedala sahip bisiklet pek yoktur.btwin forme 3 599 TL hem bütçeni sarsmaz hem de yeni başlangıç için ideal bir bisiklet.600 Tl bisiklete verdikten sonra kaskın,gözlüğün,taytın,forman vs. aksesuarlara da para vereceksin.Bu sebeple bu modeli tavsiye ediyorum

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet o .nas nikli arkadaş doğru yazmış spd pedal sonradan takılır linkteki bisikletlere baktım bunlarda spd yok klasik pedal var bu pedallar uzun yollarda son derece bana göre tabi yorucu...can bey şehirler arası ise etap bence o güzergahların karakteristiği nedir yani yol durumu stabilizemi yoksa paso asfaltmı her ikisi ise bence şehir city bike 28 alacaksınız tekeriniz 1.32 olursa ideal olur kalın teker hız keser ayrıca maxxis over driver modeller (yani teker )stabilizede çok iyi bu tekerin yan taraflarında hafif dişler var ve su kanalları dediğim gibi seçeceğiniz etapta yol durumu önemlidir..ayrıca spd pedala alışmak azıcık zaman alır bisikleti hareket ettirmeden önce solu takacaksınız yani ayakkabının alttaki kilit sistemi pedala kilitlenecek hangisi kolayınıza giderse tabi ama genelde bisiklet hareket etmeden önce sol ayak kilitlenir sonra bisiklet ile hareket edeceksiniz yavaş giderek sağ ayak ile kilide hamle yaparak ikinci sistemide kilitleyeceksiniz panik olmayın..duruşlarda ise, bisiklet hareket halinde iken yavaşlayın ama durmayın önce sağı çıkartın yana doğru ..sonra durun sağ ayak yere değsin durduktan sonra solu çıkartın şimdi üç kez düştüm bunun nedeni durduktan sonra sola ağırlık vermem oldu soldan çıkarmak oldukça güçtür ağırlığınızı sağa verin düz yolda antreman yapmalısınız..
    evet spd pedal ile birlikte ayakkabısınıda alacaksınız biraz masraf çıkacak malesef,,bisikletin ağırlık durumuna gelince bence 12 kilo bisikletler ideal olur sizin için şimdi şehir içi ve şehirler arası turlar için şehir bisikleti 28 jant mantıklı ,,,,12 kilo bisiklet 1000 lirayı aşabilir..
    en mutlak sıkı çözüm ise yol kros sayko yalnız bu bisikletler yol gidonuna sahiptir stabilizede bu bisikletlerin kontrolü için çalışma gerekir..

aşağıda sizin tarzınıza uygun olan şehir bisikleti.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v.../scott-2012-sportster-60-bisiklet-m-l-xl.html

tahminimce 13 kilo civarlarında olabilir gramajıda vardır..

Can Taşyürek bunu beğendi.
  7. erdemacan

erdemacan Yeni Üye

Seviye:
    sedona'nın çok güzel modelleri var onlara bakmanızı tavsiye ederim. en uygun modeli 301 modelidir. fiyat olarak 600-700tl tl arasında, üstüne istediğiniz aksesuarı alabileceğiniz, değişiklik yapabileceğiniz paranız kalır. kargo ücreti almıyorlar diye biliyorum.
    http://www.dorukbisiklet.com/?p=5920

8. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye: