Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi konusunda yardim eder misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tuna sefa tarafından paylaşıldı.

1. tuna sefa

tuna sefa Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    MERHABA ARKADAŞLAR, 800TL CİVARINDA DAĞ BİSİKLETİ ALACAĞIM. SEÇENEKLER FAZLA OLDUĞUNDAN VE BİSİKLET KONUSUNDA BİLGİM OLMADIĞINDAN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR. SİZCE AŞAĞIDAKİ BİSİKLETLERDEN HANGİSİNİ ALMALIYIM VEYA SİZİN ALTERNATİF ÖNERİLERİNİZ NELERDİR? TEŞEKKÜR EDERİM.. :)

1)Kron XC 500 V 26
    2)Mosso ALV 201 V 26
    3)SALCANO ASTRO 26 V
    3)Carraro CRS 600 26 V
    4)Bianchi TDL-1100 26 V

2. Tolga ibili

Tolga ibili Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    özellik bakımından aynı sayılır diye biliyorum az bende bakmıstım bence gorunus olarak hangisi hosuna giderse + ları - leri kenara yaz ona gore karar ver ama kron güzel bisiklet baya kisi öneriyor

3. tuna sefa

tuna sefa Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kron maşada sorun çıkarır diyorlar, sizce var mıdır böyle bir durum?

4. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron xc500 derim bende başkalarını bilmem ama benim maşa gayet iyi durumda bizde bilirdik havalı maşa almasını lakin aç idik yedik maşa parasını :) (yılmaz güneyin sözünü az biraz bisikletçilere uyarladım :) )

5. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Maşa sorun çıkarmaz. Yani benimkinde sorun yok. Kron Xc 750 kullanıyorum(Bunların maşası aynı, sadece benim maşa remote lockout). Fakat iyi bir maşa olduğunu söyleyemem, çok derin çukurlarda anca tepki veriyor.

6. tuna sefa

tuna sefa Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :D Peki, çok teşekkür ederim. 1-2 gün içerisinden internet üzerinden almayı düşünüyorum :) .

7. Gökhan Kovancı

Gökhan Kovancı Aktif Üye

Bisiklet:
    Wheeler
    Seviye:
    Decathlon cok guzel kampanyalar yapti almadan once orayida bir arastir derim ama Kron da xc 250 yada 500 olarak baslangic modunda iyi bisiklettir hangisini alirsan al marka olarak 2 sene sonra yetersiz kaliyor insanoglu hep en iyisini istiyor iste ....

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. tuna sefa

tuna sefa Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Decathlon a da baktım rocordier 799 tl lik bisikletinde sram vites sistemi olduğundan dolayı vaz geçtik, 899 tl lik olanı ise stokta yokmuş sanırım, yani istediğim bisikletler stokta yok sezon kapandığından dolayı.

9. Gökhan Kovancı

Gökhan Kovancı Aktif Üye

Bisiklet:
    Wheeler
    Seviye:
    Anladim kron da iyidir baslangic modunda. ;-)

10. tuna sefa

tuna sefa Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Anladım. Peki Salcano astro 20 ve Mosso 201 ALV nasıldır? Yoksa krondan şaşma mı dersin?

11. Gökhan Kovancı

Gökhan Kovancı Aktif Üye

Bisiklet:
    Wheeler
    Seviye:
    Salcano kullanmadim ama astro ve insomnia serisi bisikletleri alinabilir. Kron omur boyu kadro garantisi verdigi icin biraz cazip geliyor hemen hemen ayni ayar sayilirlar birinde bir eksik olan sey digerinde bir fazladir pek bir fark yoktur. Mosso bu markalara gore bir tik onde bana kalirsa. Siz alirken kadro boyunu felan hesaplayin bir cok arkadas bu sorundan mustarip oluyor kadro boyu ya kucuk yada buyuk geliyor uzun sureli kullanimlarda da yoruyor. İyice arastirin bana kalirsa uc marka arasinda bu iyidir demek istemem hepsi ayni ayarda bisikletler. Birinin eksigi sadece digerinde fazladir. Pek acele etme kadro boyu hesaplamasini mutlaka yap firsat bulabilirsen forumda bu bisikletleri kullananlarla konus sadece iyi yanlarini sormani istemem kotu yanlarini da sorarsan daha cabuk karar verebilirsin. Marka olarak kronda salcanoda mosso da iyidir baslangic olarak birkac yil sonra daha ust seviye arayacaksin onun icin kadrosu en iyi en kalitelisine bakabilirsin bu markalardan gelisime musait kadro iclerinde mosso markasi agir basiyor. Ama bunlar benim kendi sahsi fikrim tabiki hicbirine kotu diyemem. Hepsi orta ayar baslangic olarak iyidir. Kadro hesaplarini bacak boyu hesaplamalarini yaparak iyi bir karar verirsin insallah. Ama bastada dedigim gibi bisiklete baglanirsan iki uc sene sonra gozun baska bisikletlere gidecek bu isin sonu yok ;)

tuna sefa bunu beğendi.