Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi kararsızlığı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında GencBisikletli tarafından paylaşıldı.

1. GencBisikletli

GencBisikletli Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Hepinize Iyi Tatiller.Benim butcem yaklasik 1300-1350 gibi bir butcem var.Şehir tur bisikleti istiyorum.Konyada yasadigim icin bazen hafif arazi kosullari olabiliyor.Onun icin kilitlemeli maşa tercihim.Aklimda Tx500 v fren var 1120 liraya alabiliyorum fakat Donanim haberdeki gidon kirilmasini gorunce korktum.Tavsiyeleriniz nelerdir tesekkurler.

2. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu tip olaylar hep olacak diye düşünmeyin. İçinize sinen bir bisiklet ise alın ve gidonunu da değiştirtin iyi bir marka ile. Piyasada o kadar çok bisiklet marka-model-fiyat var ki buna yüzlerce farklı görüş eklenince içinden çıkılmaz oluyor.

3. GencBisikletli

GencBisikletli Yeni Üye

Seviye:
    @SOZUAK Çok mantıklı icimi rahatlattiniz.Bir sey daha sorabilir miyim.Sizce disk mi v fren mi aralarinda 200 tl var.Bende o paraya ekipman alirim diyerek dusunuyordum ama

4. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Şehiriçinde kullanacaksınız Vfren gayet yeterli hiç kendinizi sıkmayın. Fren pabuçlarını kaliteli uzun tip metal gövdeli shimano yada barradine markalı alın. Düzgün ayarlandıktan sonra vfren jantlara da fazla yük bindirmez iyi olur.

Her iki tip fren sisteminin de avantajları dezavantajları var. O nedenle biri diğerinden kesinlikle üstün diyemeyiz yada HD fren bu işin nirvanasıdır denemez.

Vfren basittir. Güvenilirdir. Jant tellerine yük bindirmez frenleme gücünü direkt çemberden tekere ve yola iletir.
    Kötü yanı sürekli yokuş inilen downhill gibi müsabakalarda sürekli frenleme jantı ısıtır iç lastiği patlatabilir. Çamurlu arazide fren pabuçları ile mekanizma arasına pislikler dolar .
    Siz bunları yapmayacaksınız. Dolayısıyla vfren akıllıca bir seçinm olur. Ben çamurda çok kullanmadım ama arazide binlerce km yol yaptım vfren ile.

Her iki sistem de de parçalar ne kadar kaliteli o kadar iyi sonuç alırsınız. KAdronuz disk fren uyumludur %90. Dolayısıyla ileride isterseniz uygun bir jant seti de alarak disk fren deneyeyim dersiniz ihtiyaç olur yada denemek isterseniz.

Gidon konusunda da değişim çok şart değil çok kafaya takmayın ama isteğe bağlı değiştirebilirsiniz manasında yazdım. Önce bir bisiklet alın. Bisikletin eksik yanlarını ona alıştıkça görüp geliştirirsiniz hemen aksesuar ve diğer parçalara para yatırmayın. Zamana yayın. Belki ummadığınız bir değişiklik yapmanız gerekir o zaman da bütçenizi tüketmiş olabilirsiniz.

sercansekkin ve ersoy balcı bunu beğendi.
  5. GencBisikletli

GencBisikletli Yeni Üye

Seviye:
    @SOZUAK Çok tesekkur ediyorum.Yorumlariniz bana ışık tuttu.V Fren almaya karar verdim.Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.Daha iyisi sizin olsun

sercansekkin bunu beğendi.
  6. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Rica ederim hep beraber inşallah. Kazasız, sağlıklı sürüşler.

7. yollarbenibekler

yollarbenibekler Üye

Adı:
    NW
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    SOZUAK'a tamamen katılıyorum. Daha dün Salcano Astro 29v aldım. Baradine 3 renkli pabuçları da aldığım gibi taktım. Sonuç: mükemmel.

Disk fren elbet iyidir. Fakat uzun bir tura çıktığımda disk fren ile bir sorun yasarsam bisikleti elimde sürüklemek istemiyorum. V frenin her türlü tamiri çocuk oyuncağı.

Yeni model bisikletlerin çoğu disk fren uyumlu zaten. İleride meraktan denemek istersen bisikletin sana sorun cıkarmaz.

GencBisikletli bunu beğendi.
  8. GencBisikletli

GencBisikletli Yeni Üye

Seviye:
    @yollarbenibekler Kazasiz belasiz surusler dileğiyle bende kesin v frene karar verdim.Bakımı falan derken cok ugrastircak v fren de gayet yeterli.

yollarbenibekler bunu beğendi.