Bisiklet Seçimi - İkinci El Fiyatlardaki Kafa Karışıklığı?

zaferb

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım, böylesine büyük bir bisiklet forumunun Türkiye'de oluşu oldukça güzel bir durum açıkçası.

Liseden beri kendi bisikletim yok. Öğretmenlik yaptığım ilçede her yer bir bisiklet mesafesinde olduğu için bisiklet almaya karar verdim. Bütçe olarak 200-300 tl arası ikinci el bir bisiklet almayı düşünüyorum. Fakat şöyle bir şey dikkatimi çekti, size de sormak isterim: Benim baktığım bisiklet fiyat-performans açısından iyi olduğu için ng 650 tarzında bir bisiklet. Fakat internet üzerinde yaptığım ikinci el araştırmalarında, normalde bu bisikletin 2011 modelini peşine iyi pazarlıkla 300'e alabiyordunuz(sıfırını), 280-300 civarı para istiyorlar. Zaten aldığı fiyat baksanız 300-340 arası, nasıl bu kadar fazla fiyat çekiyor satıcılar anlamıyorum. İkinci el satış konusundaki bütün bildiklerim bu fiyatları görünce alt üst oldu vallahi.

Şunu sormak istiyorum sizlere, dediğim gibi ilçe içerisinde kullanmak ve bazen de hobi amaçlı kullanmak için bahsettiğim fiyat aralıklarında ikinci el(200-300 tl) arası ng 650 ayarında bisiklet önerileriniz nelerdir benim için.(Boy 1.67, kilo 65).

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

Not: Bu arada bahsettiğim özelliklerde bisikleti olan arkadaşlar veya bu tarz bir bisiklet sahibi tanıdığı olanlar bana özel mesaj yoluyla da ulaşabilirler. 15 günlüğüne Eskişehir'deyim(kayınpederim buralı da). Eskişehir'de olup da satmayı düşünen varsa özellikle görüşmek isterim.

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
orta boy, medium alacaksınız. (link) belki hoşunuza gider, bulabilriseniz bir inceleyin.

zaferb

Üye
Tepki
0
@Mehmet Levent

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Sıfır bir salcano excel mi almalı yoksa bulabilirsem ikinci el uygun fiyatlı temiz bir ng 650 mi?

zaferb

Üye
Tepki
0
@Özcan Çömez

Ben de öyle düşünüyordum ama 2012 modelinin peşin 400 liraya satıldığı, 2011 modelinin zamanında 300 liraya satıldığı bir bisikletin ikinci eline 280 lira(2011 model) fiyat biçiyorlar, biraz garip geliyor bana. Herkes istediği fiyattan satabilir tabii, sen niye bu fiyattan satıyorsun deme hakkımız yok ama, hesap ortadayken biraz da insaflı davranmak lazım diye düşünüyorum...
Altın gibi durduğu yerde değerleniyor mu yoksa bunlar acaba::)

Özcan Çömez

Aktif Üye
Tepki
19
@zaferb

model farkı koyabilirler. ekipmanları aynıysa 2011 modeli daha mantıklı.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Hocam 2. el ıcın cok para istemısler . Benım çiziği olmayan kadrosu felan süper yol bisikletime bisikletçi 30 lira verdi şaka gibi :) .1400 Tl e alıp 700e bisikletini satamayanlar var. Bırak alma 300 e felan 100tl koy 0 al .

zaferb

Üye
Tepki
0
@Emre Sertkaya

Ben de kendimden şüphe etmeye başlamıştım:) İkinci el konusunda daha önce kişisel manada birkaç şey satıp almışlığım vardır, bu yüzden fiyatlar garip geldi. Biraz daha bakınayım da insaflı bir satıcıya denk gelirsem önceliğim ikinci el olacak. Bu aralar bebeğimin mamasına ve bezine para yetiştirmeye çalışıyorum çünkü:):)