Bisiklet seçimi için yardımlarınız...

Tepki
2
Arkadaşlar toplatma gibi bir şansım olduğunu sanmıyorum. Bisiklet konusunda hiç ama hiç bilgim yok. En fazla 350 lira olacak ve İzmir ya da Manisa'da nereden alabileceğimi de yazarsanız çok memnun olurum. Özelliklerine gelince profesyonel amaçlı düşünmediğim için dayanıklı bir şey olsa kafi olur diye düşünüyorum önerilerimizi bekliyorum.

Scudo

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
Benim sana tavsiyem eğer bütçeni biraz daha artırma ihtimalin varsa bir süre daha sabredip bütçeni biraz daha artırmandır. . .

ozancan

Üye
Tepki
49
Şimdi 350YTL fiyat seviyesinde alabileceğiniz modeller var tabiki, mesela Salcano'nun NG650 modeli gibi, ama tavsiye edemem açıkcası bu modeli kullanmış biri olarak. Bir kere bu seviyede çok kullanılan gidondan çevirmeli vites attırıcılar çok kullanışsız, bunun yanında frenler bir türlü ayar tutturamadım ben, jantların sürekli balansı bozulur.... NG650 böyleyse ben marketlerde satılan çelik yığınlarının ne olduğunu düşünmek bile istemiyorum.

Eğer 350YTL son sınır ise sizin için, bence 2.el bisikletleri takip etmenizde fayda var. Sıfır almak durumunda kalırsanız en azından arka amortisörü olmayan NG650 gibi bir model alın, bu çok önemli binerken zevk almanız için.

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
O zaman kullanım amacına göre salcano,bianchi modellerine bakabilirsin.O fiyatlarda bir çok modelleri var.O bütçede aklıma yalnızca bunlar geliyor.Ya da; eski ve alt model bazı ikinci el bisikletler olabilir(bir ihtimal . . .).

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Salcano,Sedona,Geotech markalarını öncelikle araştırın

araştırmalarınızdan sonra beğendiğiniz modellin birini alın eğer karar vermekte zorlandığınız bir durum olursa sormak istediğinizi modeller üstünden paylaşırsınız

Bütçenide herhangi bir arttırıma gidemiyorsanız Aklıma gelen ilk model Salcano NG 650 ve Geotech Sherpa Kadro boyunuzu bilerek tercihinizi yapın

Saygılar

Tepki
2
Peki mağazalardan almak istemiyorsam İzmir'de alabileceğim yerler biliyor musunuz? Onlar kafalarına göre getiriyorlar çünkü Salcano şu model desem bilmezler bile...

ozancan

Üye
Tepki
49
Düzgün yerlerden alırsanız bilirler her modeli.

izmirde sundu bisikletten alabilirsiniz Salcanoları. Marka seçenekleri de oldukça geniş, gidince diğer markaların modellerine de bakarsanız, zaten bütçenize göre size yardımcı olurlar, sonuçta beyaz eşya dükkanında bisiklet satmıyorlar, işleri bisiklet.

(link)

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Ben hiç olmazsa biraz daha bekleyip bir 100 lira daha biriktirip te Alu almanız taraftarıyım.Eğer NG650 yi alıp ileridede bu işe merak sararsanız zaten o bisiklet belki size yetmeyebilir ve yapacağınız masraflar 100 lirayı geçer bile.Bu yüzden bence bir 100 lira daha biriktirin ve hem daha iyi hemde sizi daha uzun süre idare edecek bir bisiklet alın derim.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@ufuk_

Bile'si fazla olmuş.NG650 aldıktan sonra o bisikleti daha yükseltme şansınız pek yok.Çünkü üzerinde kullanılan ölçüler gerek furç olsun gerek diğer parçalar oversize değil.Mesela furçu eski tip 1" olanlardan.Yani ileride yükseltirim gibi birşey düşünmeyin.Komple yeni bisiklet almak gerekecek.

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
@Önder Tarım

Bu mesaj biraz daha açtı geliştirme konusunu teşekkürler.
Yinede karar sizin ama en azından daha uzun süre sizi idare edicek birşeyler alınması daha doğru olur sanırım.

Tepki
2
Dediğim gibi, bisikletler hakkında bilgim olmadığı için furç falan da bilmiyorum. Ama yarın alacağım ve maksimum bütçem 400 TL son önerilerinizi bekliyorum. Sadece şehiriçi amaçlı kullanacağım. Arkadaşlarla bisiklet turları gibi, profesyonel amaçlı düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda ilgim olur, bilemiyorum.

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Salcano Alu peşi fiyatına 400 küsür olması lazım bulunğunuz bölgedeki bisikletçilerden peşin fiyatını öğrenebilirsiniz.