Bisiklet Seçimi için yardım.

Doruk Eren

Üye
Tepki
1
Herkese merhabalar,
Adım Doruk. Bir süredir forumu takip ediyorum fakat üyeliğimi yeni aldım. Uzun süredir yeni ve profesyonel bir bisiklet almak istiyorum, yeterli parayı biriktirdiğimi düşündüğüm için sizden yardım istemeye karar verdim.
Elimden geldiğince nasıl bir bisiklet istediğimle ilgili bilgileri paylaşacağım.10 seneyi aşkın süredir bisiklet kullanıyorum, tüm sene boyunca olmasa da yaz tatillerinde yoğun bir şekilde bisiklete biniyorum. Şimdi ise kışın şehir içinde kullanabileceğim yazın ise toprak yollarda ve zorluk derecesi yüksek olmayan dağ yollarındakullanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Uzun süre şehir içinde kullanacak olsam da yazları amacına uygun kullanacağım için MTB almak istiyorum.

Boy: 1.82
Kilo: 60
Bütçe: 1100 - 1500 tl

Disk frenli bir model istiyorum fakat forumda gördüğüm üzere mekanik disk fren pek tavsiye edilmiyor, hidrolik disk frenli bir model bakıyorum. Gerçi V fren bakım olarak kolay ve parça değişimi daha ucuza halledilebilen bir sistem o yüzden aslında biraz kararsızım. Bu konuda tavsiyelerinize açığım.
Boyuma uygun bisiklet sanırım 18'' olmalı.
TREK 3700D modelini almayı düşünüyordum fakat hem frenleri hidrolik değil hem de sanırım ön amortisörü kilitli değil. Forumda ön amortisörün kilitli olmasının önemli olduğunu okumuştum.
4300D modeli bu özelliklere sahip görünüyor fakat o da fiyat olarak beni biraz aşıyor.
Ayrıca TREK bisikletlerin Fiyat/Performans açısından ne kadar iyi olduğunu tam bilmiyorum.
Yukarıda verdiğim fiyat aralığında, benim isteklerimi karşılayabilecek benzer özelliklere sahip başka markaların hangi modellerine bakabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Biraz dağınık yazdım sanırım, eğer atladığım bir yer olduysa konu başlığı altında cevaplarım.
Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Oguzhan.Pilgir
Scudo

Doruk Eren

Üye
Tepki
1
Bütçede biraz daha yukarı çıkmaya karar verdim. Hidrolik disk fren ve kilitli amortisörü olan modellere bakıyorum. Shimano Deore veya o ayarda donanımı olmasını istiyorum. Bu özelliklere uygun hangi modelleri önerebilirsiniz?

Ayrıca cevap veren arkadaşlara fikir sahibi olmamda yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bulabilirseniz Cannondale SL4'ün 2011 modelini tavsiye ederim. Asla pişman olmayacağınız bir bisiklet..

• Beğen
Tepkiler: Doruk Eren

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
(link) peşin 1.500 ve (link) whistlede cok ekonomik. guzel bence.ama mossonun kadrosu triple daha hafif.

• Beğen

Doruk Eren

Üye
Tepki
1
Seçeneklerimi 4 modele indirdim, aralarından hangisini tavsiye edersiniz?

Carraro 476 Z

Scott Scale 70 2011

Corratec Superbow Fun

Cannondale Trail SL3

Carraro üzerinde fiyatına göre çok iyi donanım var, eğer bulabilirsem sanırım önceliğim o. Scott biraz fiyat olarak diğerlerinden pahalı görünüyor.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
ben corratec derim cok harika bir kadroya sahip diğerlerinden o yönüyle ayrılıyor , ayrıca sl3 ile nerdeyse aynı ekipmanlara sahip aşağı yukarı bir arkadaşla bu 2 bisikleti karşılaştırmıştık sadece kadro için bile corratec tercih edilir bence . Size kolay gelsin , gerçekten zor bir dönem bu arastırma işleri .

• Beğen