Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi için yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Doruk Eren tarafından paylaşıldı.

1. Doruk Eren

Doruk Eren Yeni Üye

Herkese merhabalar,
    Adım Doruk. Bir süredir forumu takip ediyorum fakat üyeliğimi yeni aldım. Uzun süredir yeni ve profesyonel bir bisiklet almak istiyorum, yeterli parayı biriktirdiğimi düşündüğüm için sizden yardım istemeye karar verdim.
    Elimden geldiğince nasıl bir bisiklet istediğimle ilgili bilgileri paylaşacağım.10 seneyi aşkın süredir bisiklet kullanıyorum, tüm sene boyunca olmasa da yaz tatillerinde yoğun bir şekilde bisiklete biniyorum. Şimdi ise kışın şehir içinde kullanabileceğim yazın ise toprak yollarda ve zorluk derecesi yüksek olmayan dağ yollarındakullanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Uzun süre şehir içinde kullanacak olsam da yazları amacına uygun kullanacağım için MTB almak istiyorum.

Boy: 1.82
    Kilo: 60
    Bütçe: 1100 - 1500 tl

Disk frenli bir model istiyorum fakat forumda gördüğüm üzere mekanik disk fren pek tavsiye edilmiyor, hidrolik disk frenli bir model bakıyorum. Gerçi V fren bakım olarak kolay ve parça değişimi daha ucuza halledilebilen bir sistem o yüzden aslında biraz kararsızım. Bu konuda tavsiyelerinize açığım.
    Boyuma uygun bisiklet sanırım 18'' olmalı.
    TREK 3700D modelini almayı düşünüyordum fakat hem frenleri hidrolik değil hem de sanırım ön amortisörü kilitli değil. Forumda ön amortisörün kilitli olmasının önemli olduğunu okumuştum.
    4300D modeli bu özelliklere sahip görünüyor fakat o da fiyat olarak beni biraz aşıyor.
    Ayrıca TREK bisikletlerin Fiyat/Performans açısından ne kadar iyi olduğunu tam bilmiyorum.
    Yukarıda verdiğim fiyat aralığında, benim isteklerimi karşılayabilecek benzer özelliklere sahip başka markaların hangi modellerine bakabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Biraz dağınık yazdım sanırım, eğer atladığım bir yer olduysa konu başlığı altında cevaplarım.
    Şimdiden teşekkürler.

Oguzhan.Pilgir bunu beğendi.
  2. Bülent Akdağ

Bülent Akdağ Yeni Üye

Seviye:
    Doruk Eren bunu beğendi.
  3. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    cannondale sl4 ve scott scale 80 tavsiyem

Doruk Eren bunu beğendi.
  4. Doruk Eren

Doruk Eren Yeni Üye

Bütçede biraz daha yukarı çıkmaya karar verdim. Hidrolik disk fren ve kilitli amortisörü olan modellere bakıyorum. Shimano Deore veya o ayarda donanımı olmasını istiyorum. Bu özelliklere uygun hangi modelleri önerebilirsiniz?

Ayrıca cevap veren arkadaşlara fikir sahibi olmamda yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

5. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bulabilirseniz Cannondale SL4'ün 2011 modelini tavsiye ederim. Asla pişman olmayacağınız bir bisiklet..

Doruk Eren bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Doruk Eren bunu beğendi.
  7. Doruk Eren

Doruk Eren Yeni Üye

Seçeneklerimi 4 modele indirdim, aralarından hangisini tavsiye edersiniz?

Carraro 476 Z
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=47

Scott Scale 70 2011
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/bisiklet/scott-scale-dag-bisiklet/scott-2011-scale-70-bisiklet-xl.html

Corratec Superbow Fun
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,2599,OdesisMc

Cannondale Trail SL3
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3846,OdesisMc

Carraro üzerinde fiyatına göre çok iyi donanım var, eğer bulabilirsem sanırım önceliğim o. Scott biraz fiyat olarak diğerlerinden pahalı görünüyor.
    Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

8. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben corratec derim cok harika bir kadroya sahip diğerlerinden o yönüyle ayrılıyor , ayrıca sl3 ile nerdeyse aynı ekipmanlara sahip aşağı yukarı bir arkadaşla bu 2 bisikleti karşılaştırmıştık sadece kadro için bile corratec tercih edilir bence . Size kolay gelsin , gerçekten zor bir dönem bu arastırma işleri .

Doruk Eren bunu beğendi.
  9. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kardeş sen bütçeyi 2000 tl yap hiç düşünmeden git cannondale sl2 al paşalar gibi kullan

Oguzhan.Pilgir bunu beğendi.