Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet seçimi için yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cioccolata tarafından paylaşıldı.

1. cioccolata

cioccolata Yeni Üye

Merhaba ,
    Bu ,foruma ilk mesajım ve forumun bu kadar aktif , yardımsever olması nedeniyle son olmayacak gibi görünüyor.
    Kısacası önce İngiltere daha sonra Çin gezisinden sonra o kadar çok bisiklet süren insanı görüp de kıskanmamak elimde değildi. Hemen bir bisiklet almak ve bu güruha katılmak istedim.Fakat Türkiye'deki koşulları göz önüne aldığımda bisikleti ulaşım aracı olarak kullanamayacağımı farkettim (ve halihazırda kullananlara da büyük saygı duyuyorum ;o kadar tehlikeye,sıkıştırmalara,dikkate alınmamaya,bisiklet yollarının yaygın olmamasına rağmen bunu sürdürdükleri için). Yukarıdaki nedenler ve okulumun Kayışdağı'nda olması benim bisikletle olan ilişkimi haftasonlarıyla (anadolu yakası sahil yolu)kısıtlıyor.Bianchi Scarlet,Stella modelleri ve bir de salcano nun katlanabilen tarzdaki easy modelini beğendim(istanbul 'da katlanabilen bisiklet işime yarar diye düşünüyorum).Fakat biachi ile ilgili okuduklarımdan sonra kararsızım.Ama her gün kullanamayacağım için bianchi bana orta kalitede iyi bir seçim gibi geliyor.Bütçem en fazla 500 milyona kadar çıkmama izin veriyor. sizce ne yapmalıyım,bianchiyi kesinlikle unutmalı mıyım,katlanabilen bisikletler dezavantaj olur mu?Bu konularla ilgili hiçbir şey bilmediğim için kazıklanmamak adına yardımınıza ihtiyacım var.
    Şimdiden çok teşekkürler

2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle forumumuza hoş geldiniz...:)

"Bianchi" gerçekten listeden çıkarılması gereken bir seçim gibi geliyor bana...Her zaman yazdığımı destekliyorum yani:)

Bunun dışında Burada verdiğim linkten 1000 YTL altı bisikletleri görebilirsiniz...Burada ki genel bisiklet tarzı XC olup, şehiriçi ve hafif arazi şartlarına uyumludurlar...Bu listeden hoşunuza giden birkaç modeli seçip bizimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz...

Bunun dışında bisikletn hafif olması sizin rahatlığınız için en iyisi olacaktır fakat bahsettiğiniz katlanan bisikletler, "katlanmaları sebebiyle" bir taraftan rijitlik kaybederken, bu rijitliği korumak için yapılan eklerle ağırlaşırlar...Eğer karavan da yada teknede yaşamıyorsanız ve evinizde bir şekil katlanmayan bir bisikleti sığdıracak yeriniz mevcutsa, katlanan bisikleti de listenizden çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır...

Seçiminizde kolay gelsin...

İyi günler:)

3. cioccolata

cioccolata Yeni Üye

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim .Linkteki bisikletlere baktım ve teknik terimlerinden ve özelliklerinden anlamadığım için en azından görünüş ve fiyat itibariyle bana benim ihtiyacım olandandan çok daha fazla olduklarını düşündüm.Benim aradığım ,haftasonları istanbul anadolu yakası sahil yolunda(dağ tepe toprak değil yani:) ) gezinti ve spor amaçlı kullanabileceğim sanırım şehir bisikleti denilen tarzda birşey

4. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Anladım...Bulunduğunuz yere bağlı olarak sitemizde linkleri bulunan bisiklet firmalarına gidip denemeniz çok yerinde bir karar olacaktır kanımca...

Bunun dışında benim size önerim Kron XC 1000 yönünde olacak...İleride bu spordan iyice zevk alıp, bilginiz dahilinde geliştirebileceğiniz bir bisiklet XC 1000...280€ olan satış fiyatı, sizin sınırınızın çok az üstünde olsa dahi, o kadroya bu fiyat çok uygundur...Çünkü şehir bisikleti olarak alacağınız bianchi vs... belinizi ağrıtırken, bununla çok daha rahat yol alabilirsiniz...;)

Diğer arkadaşlarımın da önerilerini beklemek yerinde olacaktır...:)

5. cioccolata

cioccolata Yeni Üye

yeşil bisiklette 380 euro olarak gözüküyor ki bu da fazla bir fiyat benim için.Bilmiyorum açıkçası hala çok profesyonel gibi geliyor ve sadece haftasonları kullanabileceğim için bu para fazla sanırım benim için.Önerileriniz için çoook teşekkürler çünkü bianchi almayı planlıyordum vazgeçtim.

6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    280 € luk olanla 380 € luk olanda vites sayısı farkı ve maşa farkı var...Dikkate alınırsa 280€ luk olan başlangıç seviyesi ve şehiriçi gezi için oldukça makul kaliteli ve arkasından sorun çıkarmayacak bir seçim olur...

Yinede diğer kullanıcıların yorumlarınıda dikkate almanızı öneririm...;)

7. evindar

evindar Yeni Üye

Seviye:
    bence ikinci el bisiklet sizin için ideal.Kadıköy salı pazarı itfayenin karşısında bisiklet bakım evinde güzel ikinci el bisikletler var.Veya Burgazada'ya yolunuz düşerse ordaki bisikletçide çok güzel kaliteli ikinci el bisiklet bulabilirsiniz.Benimkisi ikinci el ve şehir içinde ideal.Hoşçakalın.....