Bisiklet seçimi için yardım lütfen

zeki aslan

Üye
Tepki
15
Merhaba arkadaşlar;
Performansı iyi, sağlam, bana fazla sorun çıkarmayacak, keyifle kullanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Bisikleti spor amaçlı şehir içi ve arazi de kullanmak istiyorum. 1000 TL'ye kadar bir bisiklet düşünüyorum. Hiç bilgim yoktu kısa süre öncesine kadar, ama biraz araştırdım, forumları okudum, bisiklet sitelerine göz attım. En son Sedona 741 D' de karar kıldım. Bianchi sauku da düşündüm, ama sitedeki component bilgileri eksikti. Forumlardaki olumsuz görüşler, sitelerine component bilgilerini adamakıllı yazmamaları ve disk fren isteğim Sedona'ya yöneltti beni. Sizlerin de görüşünü almak isterim.
24 Vites Sedona 741 D mi, 27 Vites Deore V fren Bianchi Sauk mu? Başka bir seçenek fikriniz varsa onları da yazabilirsiniz. ( Hidrolik Disk fren isteğimin nedeni V frenlerle yaşadığım tadsız anılar, papuç biter, tel kopar, jant sürter...) Şimdiden saolun...

Scudo

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 741D kesinlikle tavsiye olunur ;)

• Beğen
Tepkiler: zeki aslan

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Merida 100-D düşünebilirsin güzel ve sağlam bisiklettir. Ayrıca kalitelidir. Merida'nın kendi sitesine girip inceleyebilirsin.

• Beğen

zeki aslan

Üye
Tepki
15
Yok mu arkadaşlar başka önerisi olan? Sedona 741 D ile ilgili olumlu olumsuz bir görüşü olan?

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Zeki kardeşim ne kadar araştırma yaptın bilmiyorum bence erdoğanlar bisiklettten lütfü beyle bir konuş derim
saygılar
ali baba

• Beğen

zeki aslan

Üye
Tepki
15
İstanbul'da ikamet ediyorum ben, burda bi bayi ile irtibata geçtim ama henüz 741'in olmadığını söylediler. Aklıma takılan bir şey var. Bu sedona kadroların çatlaması yaygın bir durum mudur? dayanaklılığı daha mı azdır acaba diğerlerine göre?

Hasan Pir

Üye
Tepki
7
741D güzel bir seçenek. Fakat bütçenizi yükseltebilirseniz bir Trek 4 serisi kadro anlamında tadından yenmez.

• Beğen

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de kron xc 1000 ile sedona arasında kararsız kalıyorum. 750 lira bütçe ayırdım ama sanırım hangisini aldığım çok da önemli olmayacak. Çünkü sürekli dağda taşta kullanmayacağım. Yüzde 70-80 asfaltta kullanacağımdan dayanıklılığı ilk bisikletim için hayati önemde değil. Yani belki bir sonraki bisikleti daha sağlam alınır,daha iyi olur. Zaten sedona ve kron (trek ve diğerleri biraz pahalı piyasada) yeterince kaliteli bisiklet üreten firmalar. Üstünde zıplayıp,her ay binlerce km yapmadıkça çok zarar göreceğini sanmıyorum bisikletlerin. Hem ayrıca çok ağır biri değilseniz ki ben 90 kiloyum,dayanıklılığı daha uzun sürecektir bisikletin. Ama bisiklet ile bir yerlere gitmenin zevki de anlatılmaz yani,yaşanır değil mi?

• Beğen

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Selam oncelikle. Size 741D öneririm. Benimde ilk basta alacagım bısıklet oydu. Sonradan bütçe arttı değişti tabi. Ancak koş ve rahat bır bısıklet. Merida TFS100D de bakabılırsınız oda iyidir. Merida mı Sedonamı dersen kesinlikle Merida derim. Kadrosu kaliteli sonuçta. Kompanentler sonradan da değişebilir. :)

• Beğen

zeki aslan

Üye
Tepki
15
Seçim yapmakta zorlanıyorum, hidrolik disk frenlerle çok sorun yaşarmıyım onu da bilmiyorum, daha önce kullanmadım hiç. Whistle 1161D durumu nedir acaba. %80 tercihim sedona olacak ama dur bakalım :)

Hasan Pir

Üye
Tepki
7
Alıncaya kadar fikirler değişir. Aldınmı bu sefer üzerinde neyi değiştirebilirim ya da ne ekleyebilirim başlar ;)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Zeki Aslan ,

Size Merida Matts TFS 100 - D. Öneririm. Hidrolik disk frende sorun yaşayacagınızı sanmam. Ancak yaşasanız bile bisikleti alacagınız yerin servisi vardır. Zamanla bakımını da ögreneceksinizdir forumdan. netteki videolardan. Ben de hiç kullanmadım ama nasipse 14ünde alıyorum bisiklet.

• Beğen
Tepki
3
Arkadaşım iznin olmadan açtığın konuyu kullandığım için özür dilerim fakat konu açamıyorum sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı.Arkadaşlar sizden bisiklet tercihi konusunda fikir almak istiyorum.Bu yaz kısmetse bisiklet alıcam bisikleti şehiriçi ve şehirlerarası tur için kullanıcam boyum 1.91 aklımda üç model var onların arasında kaldım seçim yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim. İlk bisiklet whistle (link) ikincisi drag (link) üçüncüsü de (link) bu bisiklet sizce markaya takılmalı mıyım yoksa en iyi komponenti taşıyan bisikleti mi almalıyım bir de sizce turda mtb kullanmamın yada yol (zira estetik açıdan yol bisikletleri çok hoşuma gidiyor) bir sakıncası yada dez avantajı olur mu bu bisikletlerin dışındaki öneriler de kabulüm yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

zeki aslan

Üye
Tepki
15
forum anasayfa-Bisiklet seçimi sol üstte yeni konu butonu var, denedin mi acaba?

zeki aslan

Üye
Tepki
15
sedonayı aldım arkadaşlar, saolun çokça, çok güzel bir görüntüsü var bisikletin

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Hayırlı olsun bisikletiniz. Güzel bir seçim yapmışsınız.